gregJCB

kto da na kontrakt?!!

Polecane posty

gregJCB    0

Witam wszystkich hodowców.

Poszukuje firmy która na dogodnych warunkach wejdzie w kontrakt ze mna. Posiadam budyki na ok 2000szt tucznika z gotowymi paszociągami itp.

Dla mnie lepiej byłoby gdyby płatnosć była na miesiąc.Szukam kontaktów, namiarów. Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Kolego taką osobę znaleźć będzie ciężko a nawet bardzo ciężko B) a czemu np; sam nie chcesz hodować trzody, skoro masz takie warunki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

Przy twoich warunkach sam możesz dużo hodować ale wszystko też zależy od tego ile masz ziemi i czy będziesz musiał kupować paszę czy będziesz miał swoje ziarno paszowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregJCB    0
Napisano (edytowany)

Dziękówka. Koledzy nie chce sam bo proste - nie jest to opłacalne. Mamy 110h. i prowadziliśmy już swoja hodowle w cyklu zamkniętym parę lat temu i nie chcemy do tego wracać - przykre doświadczenia.

 

Koledzy zkm. duda mam obczajone. Ktoś zna inne koncerny?

Edytowano przez andrzej2110
post pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

No, a wie ktoś może coś o ubojni Pini Polonia koło Kutna? Po ile skupują żywiec i co preferują kontrakty, czy skup w punktach skupu?


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prima jedna z bardziej popularnych. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregJCB    0

Była PRIMA to teraz Agri plus i....... hehe zostawię resztę dla siebie. Znacie innych oprócz tych dwóch? ta Pini Polonia to co to?? Słyszałem coś o jakiś świnkach duńskich ale nie znam konkretów. Koledzy podpowiadajcie zależy mi na czasie :) pozdrawiam B)

Dodam ze jestem z Wielkopolski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Ja wiem tyle, że Pini Polonia, to ubojnia koło Kutna, otwarta w kwietniu(chyba) tego roku. Docelowo mają dziennie przerabiać 6 - 7 tys. sztuk świń dziennie. Z tymi świniami z Danii może coś jest na rzeczy, bo przy takim uboju trzeba mieć jakieś konkretne źródło(zresztą Duda też sprowadza na potęgę), ale wg mnie na pewno prowadzą też skup w kraju i tu właśnie chciałbym się dowiedzieć gdzie i za ile kupują i jakie partie ich interesują jednorazowo, oraz jaki jest termin płatności.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

No, przypuszczam, że przy takim przerobie kontrakty, pewnie są jak najbardziej wskazane, ale i skup w punktach skupu też myślę, że jakiś istnieje, a pewnie by wielu interesował, a jeszcze jednego tematu nie ma raczej sensu zakładać, skoro interesuje nas ta sama firma.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregJCB    0

No tak racja.

Wątpię ze ta Włoska firma wstawia na kontrakt. Pewnie skupują, importują i tak działają. Ja szukam kontraktu na odchów tuczników. Jakie są jeszcze firmy oprócz podanych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikor86    0

gregjcb a czego oczekujesz po takim kontrakcie. bo po mojemu przy obecnej sytuacji w trzodzie to za wiele nie dostaniesz.dlaczego nie agriplus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregJCB    0

Wiesz z tytułu kontraktacji mam zapewnione jako takie dochody!stałe zapewnione umową. Np po zdanej sztuce 40zł (sprawdzone). Agri? daj spokój z początku git lala itd a potem same zgrzyty nie porozumienia... i robienie z człowieka nie wiadomo kogo.

Znasz jakieś firmy?Sikor86?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Może to cię zainteresuje: http://www.banart.pl/ No, ale dowiadywać się co i jak musisz sam bo ja ten link znalazłem przy okazji szukając informacji o tym całym Pini Polonia.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikor86    0

Pisałem o agri bo sam współpracuje z agri już od ponad dwóch lat. odchowuje 1800 warchlaka i 1000 tucznika na 1 rzut. Także jeśli chodzi o agri to mogę coś powiedzieć rzetelnego. Co do innych firm to nie znam warunków bo się tym od dłuższego czasu nie interesowałem. Dla mnie w agri najważniejsze jest to że nie muszę angażować własnych pieniędzy na pasze czy leki nie mówiąc już o zwierzętach. Pieniądze może i mniejsze ale pewne i spokojne. Nie rwę sobie włosów z głowy co będzie za 3 miesiące czy będzie cena itp.jak jest u innych? Wiesz coś? Jakie środki własne trzeba wyłożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregJCB    0

Dla agri odchowuje 2000szt tucznika!

Fakt jedyny ze co miesiąc kasa!no i mam parę zastrzeżeń. Jesteś na Vat-ie?Nasze gospodarstwo tak i stajesz się dla tej firmy pralnią ich pieniędzy m.in. to jedno z tych zastrzeżeń. Wiem tylko o DUDA ze za każda zdana sztukę po zdanym locie płaci 40zł. Ich pasza leki. Podobnie jak w primie tj agri plus. Jedyny minus ze kasa co 3-4ms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikor86    0

No ja nie jestem i zwrot vatu z agri dostaje. Na koniec rzutu ekstra wypłata miesięczna jest. No są zalety i są pewnie wady. Jaki masz system utrzymania? Ściółka czy ruszt? z jakiego regionu jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregJCB    0

No to pozazdrościć! Wypłata co lot ze hoho a my vatowcy w plecy heh.

Ja mam na głęboką ściółkę! jestem z wielkopolski. Nabyłem po pgr. wskie budynki na 2000szt.i szukam kontraktacji ale nie z agri plusem o!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikor86    0

No to się robi z jednego gospodarstwa dwa i jeden jest na vacie a drugi nie. Znam takie przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregJCB    0

Tak Tak tak też zamierzam tj rodzice swoje vat a ja nie.-to inna bajka. Tylko poszukuje innej firmy jak te całe agri plus!ble!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregJCB    0

szymon oki dzięki ja jutro zadzwonię i się dowiem. Pozdrawiam a inne znasz? pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Wipasz wstawia, ja mialem wstawiac, ale oni wspolpracuja z sokolowem takze to złodzieje, postanowilem wziasc kredyt i zagrac na wlasna reke, zobaczymy co bedzie

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie posta wyżej

maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, Sokołów prowadzi tucz kontraktowy, nazywa się to "Razem w przyszłość" czy jakoś tak, szczegółów nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj