Jędruś22

Czy Dojarka przewodowa sprawnie chodzi zimą?

Polecane posty

Jędruś22    0

Czy dojarka przewodowa zda egzamin zimą w oborze bez stropu z dachełm nie ocieplonym?Chodź mi o to czy nic nie będzie w niej zamarzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    235
Kolego to jeżeli niemasz odpowiednich warunków to w jakim celu chcesz ją zamontować. A po pierwsze podczas mrozów jaka panuje temteratura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    247
jeśli podczas zimy masz wewnątrz obory temperaturę poniżej 0°C, to może być problem. Dojarka (pompa) będzie pracować normalnie, ale nie widzę jakoś etapu mycia rurociągu w temp. poniżej 0°C. Woda będzie się zbytnio wychładzać w rurociągu, przez co płyn (kwas i zasada) nie będzie miał dobrych właściwości. Druga sprawa, już po umyciu u płukaniu rurociagu, resztki wody w rurach, mogą przymarzać do ich ścianek.. Takie jest moje zdanie, ale to wszystko zależy od temperatury. PS. Niektórzy izolują rury mleczne otuliną, by zmniejszyć straty ciepła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Michadore
      W razie zainteresowania proszę o kontakt pod numerem 692818596 jest możliwość obejrzenia
    • Przez kaziu914
      Witam mam problem z dojarką alfa laval archimedes. Z dnia na dzień zaczeła bardzo głośno pracować i do tego nie wytwarza ciśnienia. Co może być przyczyną?
    • Przez farmer330mazowieckie
      Przez ostatnie kilka dni od momentu zmiany przewodów strzykowych w dojarce na nowe mam problem z podłączeniem dojarki do krowy.
      W momencie gdy podejde z bańką do krowy i wcisne guzik aby podłączyć pod krowe dojarke to z ledwością jak mi sie uda to zdarze załozyc tylko na dwa cycki i ciśnienie spada a wraz z nim spadaja z cycków te szklanki co sa na cyckach podczas dojenia.
      Wcześniej przed zmienieniem na nowe gumy strzykowe nie bylo takiego problemu.
      Co może być przyczyną?
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Agrar
      Witam was Agrofowicze 
       
      Mam do was pytanie odnośnie w jakich miejscach najlepiej jest zrobić wykucia na wodę w dojarce ? ponieważ chce przenieść na początek dojarkę do innego pomieszczenia które aktualnie jest warsztatem a następnie po remoncie samej obory/przebudowy stanowisk w wzdłuż chce zamontować dojarkę rurociągową firmy euromilk na 4 aparaty dlatego potrzebne są mi informacje w jakich miejscach wyciągnąć wodę by po roku niepotrzebnie tłuc świeżo położonych płytek. 
      W załączniku zamieściłem zdjęcie ściany na której ma być zamontowana cała aparatura, dodam że z lewej strony obok okna będą wykute drzwi do obory a szerokość ściany jest 4,35 metra.
       
      ​Z GÓRY DZIĘKUJE ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI!!!
      Pozdrawiam 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj