Crazyalert

Wadliwe skrzynie deutz-fahr 5xxx 5c

Polecane posty

darkdevil    21

u mnie zaczęło bić na 4 biegu tak koło 1200 mtg ale po wymianie oleju trochę się poprawiło na dano chwilę 1500 mtg się uspokoiło i już nie tłucze a mam pytanie na którym biegu pracujesz na orka czy tam inne uprawy na 4 polowej czy na 1 szosowej  ja wcześniej wszystkie prace robiłem na  polowej 4  teraz robię na 1 w szumie te same prędkości  a czwórka tak nie dostaje po tyłku ciekawe czy z 1 będzie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Crazyalert    0

Niestety większość 4 polową ewentualnie 5 talerzówka.

Niby polowe powinno się używać do prac uprawowych.

Jest plus jedynki zając ponieważ jest cicho. 4 polowa natomiast trochę wyje, nie wiem jak jest u Ciebie darkdevil

 

w serii 5 i 5c jeszcze wypuścili wielki bubel z tymi hałasującymi sprężarkami jak dobijają ciśnienie.

Klamocą jakby coś miało się rozlecieć. Jak ktoś nie wie, to można pomyśleć, że silnik na wykończeniu który i tak co do kultury pracy pozostawia wiele do życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdevil    21

powiem ci że nie przysłuchiwałem się czy jest różnica w wyciu na 4 a 1 i tak pracuje na przedziale 1600 do 1800  poniżej 1600 to taki trochę zdechlak co do sprężarki to racja parę osób pytało mi się co tak klekocze  ,a mam pytanie a sprawdzałeś przewody np od klimy czy  innych płynów  lubią się przecierać jak z czymś stykają się  w miejscu styków nakładam wąż ogrodowy to tak zaraz się nie przetnie ogólnie za takie duże pieniądze to jakość i wykonanie nie takie jak powinny  trzeba wszystko sprawdzać czy się nie przeciera czy nie odkręca a to ta skaja na lewarku już dziury się robią na zgięciach a tego praktycznie się nie dotyka , akumulator już powoli się poci pewnie jeszcze z rok może 2 pochodzi i do wymiany  A miał być massey ferguson 5610 ale trochę obawiałem się tych 3 cylindrów a i cena była netto co za tego brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Crazyalert    0

W kilku miejscach trzeba będzie coś podłożyć pod przewody, szczególnie od wspomagania.

Również myślałem o mf ale w czwórce, w ogóle w mf solidniejsze mosty, podnośnik ale biorąc wszystko po uwagę i aktualne ceny to najlepiej brać jelenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdevil    21

jelonka to bym wziął chętnie ale takiego 6330 premium z tej serii ale niestety nie produkują ich już a i cena pewnie by była większa a był brany na kredyt nie na zwroty tak że na te 30 parę ha ten wystarczy tylko mógł by być cięższy  z obciążnikami  przód 320kg na kołach tył 180kg waży 4500kg  trochę mało ciekawe jak by mu płyn w koła zalał jak by szedł bo moc jest tylko zaparcia nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdevil    21

przebieg dokładnie 1560 mtg

jak masz kupować to bierz z podnośnikiem tylnim, mostem tylnim takim jak są w  agrofarmie ja  mam taki podobny jak w agroplusach to  wolniej chodzi  niż w agrofarmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, darkdevil napisał:

przebieg dokładnie 1560 mtg

jak masz kupować to bierz z podnośnikiem tylnim, mostem tylnim takim jak są w  agrofarmie ja  mam taki podobny jak w agroplusach to  wolniej chodzi  niż w agrofarmie

Podnośnik to jest w każdym:) chodzi o ehr? a jaki ten most? bo ja to mam na oku  5110 g plus ,a on juz troche inny od 5110 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdevil    21

no właśnie ja mam coś takiego jak jest w 5110g bez tego plusa a podnośnik mam mechaniczny właśnie w tych z plusem tylni most i podnośnik jest jak w agrofarmach tzn lepszy i dopuszczalna masa własna jest większa o tonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    186

Posiadam Deutza 5110c z 2016r. Przebieg 900mtg. Jak do tej pory wydawało mi się, że wszystko jest ok, ale po przeczytaniu kilku wypowiedzi użytkowników zaczynam mieć wątpliwości,a mianowicie nieraz jak szybciej chce przełączyć bieg to zdarzy się, że synchronizator nie do końca zadziałał. Co do drgań na drążku zmiany biegów można zaobserwować lekkie drgania. Rewers faktycznie mimo regulacji agresywności na -2 Jest bardzo czuły i zrywny. Od nowości biegi wchodziły ciężko,wszystko było sztywne lecz z biegiem czasu się dopasowało i na dzień dzisiejszy jest znacznie lepiej. Po za tym ciągnik spisuje się bez zarzutów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293
u mnie trochę inaczej pracuje niż przeciętnie więc nie powinno być źle rewers żadko używam, i tak jak kolega wyżej pisze jak pochodzi to się dotrze ale trzeba wszystkiego pilnować, u mnie po 5 latach będzie miał około 3tys mtg
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz2908    1

Problem jest z tą skrzynia 30+15 jeśli dobrze rozumiem? U mnie występują drgania chyba na 3 lu 4 biegu na szosie przy danych obrotach oznacza to jakaś awarię skrzyni? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    186

U mnie drgań jako takich nie ma, ale gorzej jest z zmiana biegów ponieważ przy szybkiej zmianie na 2 i 3 bieg zdarzy się zgrzyt jakby synchronizator źle działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemmek    0
Dnia 29.11.2018 o 10:17, zizuza napisał:

Wadę związaną z błędem naprawili.Troszkę im się zeszło: 28 napraw serwisowych w moim gosp. i 2 razy zabrali do siebie,wymienili cztery razy potencjometr pedału sprzęgła całą instalację el. wszystkie czujniki.Na koniec wpieli od potencjometru do masy 20 cm kabla i jest ok. Pytam o akcje z rewersem w którym ewidentnie jest wada materiałowa i pewnie konstrukcyjna.Wytarły się pierścienie i wybiły kanały pod nimi w kapeluszu.Koszt samych części ponat 10 tyś.

Witam.

Mam w swoim Agrotronie K410 takie same objawy - błąd T64.

Jeśli to możliwe proszę o informację, gdzie dokładnie został wpięty przewód masowy do czujnika położenia sprzęgła - są tam trzy przewody.

Chciałbym spróbować sam coś pokombinować, może się uda bez magików z serwisu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Crazyalert    0

cichy94 niestety zgrzyty są często, czasami jak przyczepa z górki popchnie albo podczas redukowania, w serwisie stwierdzili, że w porównaniu do agrofarma zastosowane są tańsze, odchudzone synchronizatory, które sobie nie radzą.

Swoją drogą, ciekawe, kiedy w sprzętach rolniczych doczekamy się dobrowolnych akcji serwisowych takich jak w autach, powinni poprawiać buble, które wypuszczają a nie ciąć koszty na wszystkim i migać się od napraw.

Niestety Deutz Fahr pozostawia wiele do życzenia a podejście Polskiego przedstawicielstwa do klienta to kpina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On89    2

Panowie zastanawiam się nad zakupem 5110g gs i czy ktoś z Was jest w stanie mi odpowiedzieć na pytanie czy nadal te wady występują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SW400kruger    42

Wady nadal występują. 5110 G gs, produkcja sierpień 2021 napiernicza lewarkiem na czwórce i słychać odgłosy w skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdevil    21

mam pytanie a czy komuś uszkodziło się łożysko  na wałku głównym w skrzyni biegów czy tylko mój taki pechowy :)

dodam że w df 5115.4g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6638

Moje marzenie to 5125 😛 😛😛 stał w Łomży ostatnio zerkałem sobie 😂

Edytowano przez radekz200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez Darius2000
      Witam, mamy pewien problem ponieważ ostatnio sprzedaliśmy ciągnik agrolux75 a dziś zakupiliśmy Agroluxa 320. Mam problem z zakwalifikowaniem przedniego tuza, na obecnym ciągniku mam 920mm po zewnątrz ramion. W poprzednim było to 780mm. Nie wiem teraz co robić ponieważ maszyny nie pasują do ciagnika (jest to tylko pług do śniegu i spych do ziemi oraz obciążnik). Przerabiać tuz czy też maszyny? Jakie wymiary powinien mieć tuz bo już zgłupiałem.
    • Przez mmaarrcciinn
      sprzedam obciążniki na koła do ciągników Deutz-fahr Lamborghini Same. 
      Cena 250/sztukę

    • Przez Tommekpol
      Do zaoferowania mamy ciągnik Deutz-Fahr model Agrotron 120 z 2007 roku wraz z ładowaczem Quicke Q65. Ciągnik wzięty w rozliczenie prosto od rolnika. Stan oceniamy na dobry. 
      Cena: 103 000 zł (netto)
      Więcej informacji udzielimy telefonicznie. Zapraszamy do kontaktu tel. 606 648 578 

      Ciągnik do obejrzenia w firmie DANEX, Rogienice Wielkie, ul. Olszanka 27, 18-516 Mały Płock

      90 km od Białegostoku
      80 km od Ełku
      70 km od Moniek
      150 km od Warszawy
      150 km od Olsztyna
      140 km od Siedlec
      260km od Lublina
      90 km od Brańska
      14 km od Łomży
      100 km od Augustowa
      430 km od Poznania
      250 km od Elbląga

      Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kc.










    • Przez pokorny
      Witam, w M980 przyblokawał się lewy hamulec i mocno go rozgrzało. Po ostygnięciu cieknie z cylinderka, może ktoś wie gdzie kupić komplet naprawczy ewentualnie jaki jest to nr katalogowy. Wydaje mi się, że bezie taki sam jak w bliźniaczych modelach M900, M922, M1002, M1080.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj