Polecane posty

norbert098    15
Witam czy ktoś z forumowiczów przerabial obore odwracając bydło głowy do środka? Jaki koszt mniej więcej?

dabaz    90
Ja robiłem. mała obora bo 2x8szt dużych. koszt ze 3 tys za żelastwo i ze 2 tys na cement i żwir . Wszystko robiłem sam a teściu murował więc koszt roboty zero. Ciężko było, dużo kucia. teraz mam na jednej stronie byki 9 sztuk luzem a na drugiej wiązane jałówki na opas i jedna krowa na mleko. Teraz wszystko obsługuje ładowarką bo paszowóz się nie zmieści.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez JANCZAK1176
      Witam. Dla chcących zrobić sobie użądlenie do bielenia obór (chodzi 5 lat)

• Przez xyz2341
      Czy ktoś z Państwa słyszał o ociepleniu drzwi do obory watą szklaną? Czy ten materiał nadaje sie do pomieszczenia gdzie bedą zwierzęta?
    • Przez bob124a
      Witam Panowie mam poważny problem chce ocieplić beton w oborze u świń dlatego bo mam na nim zboże.Chce to zrobić tanim kosztem i myślałem od spodu przykleić styropian 5 cm , na belki 3cm na klej i do pewności przykręcić kołkami zaciągnąć klejem i siatką a łączenia miedzy nimi do pewności  zakleić pianką .Tylko teraz moje pytanie  czy przez takie coś nie bedzie przechodzić wilgoć? i czy nie będzie się skraplać?  Beton ma wymiary 15 na 15  i  oprócz ścian jest podparty na 4 filarach pośrodku i był dawany gruby drut żeby można było sypać dużo zboża.. Teraz sąsiad przyszedł i stwierdził ze to będzie źle .Wiec jest jeszcze inna propozycja  ale już droższa dać styropian i folie u góry ale trzeba robić wylewkę i dawać zbrojenie żeby styropian się nie zapadł pod ciężarem.Ja bym wolał na dole dlatego że będzie  taniej i bym wykorzystał puste  pola niepotrzebne miedzy belkami tylko czy będzie dobrze .Powiedzcie mi jak wy byście to zrobili i co myślicie o tym styropianie na suficie.  Dodam że na betonie po żniwach mam około 50ton zboża  a myślę że do 100  to tam spokojnie wsypę filary sa grube  belki mocne tylko problem z tą wilgocią
    • Przez master0608
      Witam. Od razu na wstępie chcę zaznaczyć żebyście nie odradzali mi ogólnie pomysłu na modernizacje ze względu na ASF bo jestem dobrej myśli a projekt ten jest przyszłościowy a nie na już ;). Mam do was pytanie odnośnie przeróbki chlewni z płytkiej na głęboką ściółkę. Kojce wyglądaja w tej chwili tak:

Obornik trzeba często usuwać z wybiegu nr. 1 no i w korytach jest również straszny bałagan. Świnki chodzą sobie po obydwu wybiegach a na czas usuwania obornika są przepędzane do wybiegu nr. 1 z którego trzeba wcześniej przerzucić obornik do wybiegu nr. 2 co niesie za sobą ogrom pracy ręcznej. Jako, że chlewnia sypie się dość znacznie i obecnie posiadam już bardzo małą liczbę zwierząt lecz chciałbym powiększyć stado w niedalekim czasie więc tak rozmyślam jakby przerobić budynek na głęboką ściółkę. Zrobiłem wstępny szkic jakby miało to wyglądać:

Teraz pytanie do was co myślicie o takim podeście paszowym ? Jego wymiary bez stopni to ok. 2,5x1m i na nim znajdowałby się autopaśnik dwustanowsikowy i obok poidło. Wiem, że jest wąski i czy świnie nie będą się zbyt tłoczyć chociaż obsady nie będą wielkie. I teraz jaki szeroki minimalnie mógłby on być jeśli taki byłby za mały i czy w ogóle jest sens myśleć nad takim rozwiązaniem. Po bokach podestu byłyby postawione oczywiście murki, żeby świnki nie zrobiły sobie krzywdy. Oczywiście na takim metrażu nie trzymałbym myślę więcej jak 10szt. (powiedzmy jeden miot od maciory). Świnki na czas usuwania obornika byłyby przepędzane na korytarz paszowy. Pomiędzy poszczególnymi kojcami myślałem zrobić przegrody ok. 3m przykręcane z jednej strony do słupa a z drugiej do ściany. Przegrody tej długości nie będą za słabe jeśli byłyby wykonane z rur a w środku deski plastikowe o wysokości ok. 1m ?. Świnki byłyby przeganiane na czas usuwania obornika na korytarz paszowy.
      O ile ten kojec ma jeszcze jako takie wymiary to z następnymi dwoma już nie jest tak dobrze, bo mają po 2,5m szerokości. Czy waszym zdaniem dałoby radę w nich rozwiązać to w podobny sposób ? W nich mógłbym trzymać mniejsze sztuki więc automatycznie nie potrzebowały by tyle miejsca na podeście jak i drzwiczki przepędowe mogłyby być wtedy trochę węższe. Co o tym myślicie ? Przed tymi kojcami mam jeszcze jeden kojec o szerokości 3,5m więc tutaj też nie byłoby raczej problemu myślę. Tutaj obraz na całą chlewnie:

Co o tym wszystkim sądzicie ? Niestety takie rozmieszczenie kojców najbardziej by mi pasowało gdyż ograniczają mnie słupy które znajdują się w każdym kojcu i do nich pasowało by właśnie dorobić mocowanie do przegród.
      Możliwe, że wszystkiego nie sprecyzowałem także zapraszam do dyskusji.
      Pozdrawiam
    • Przez karolr2
      Witam chcę pobudować oborę na 70opasów. Chcę żeby była to obora 14x30 na rusztach lub na płytkiej  ściółce z jakimś zgarniaczem. Jestem na etapie wyrabiania karty środowiskowej, wszystkie wskazówki mile widziane .
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj