Polecane posty

norbert098    70
Witam czy ktoś z forumowiczów przerabial obore odwracając bydło głowy do środka? Jaki koszt mniej więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98
Ja robiłem. mała obora bo 2x8szt dużych. koszt ze 3 tys za żelastwo i ze 2 tys na cement i żwir . Wszystko robiłem sam a teściu murował więc koszt roboty zero. Ciężko było, dużo kucia. teraz mam na jednej stronie byki 9 sztuk luzem a na drugiej wiązane jałówki na opas i jedna krowa na mleko. Teraz wszystko obsługuje ładowarką bo paszowóz się nie zmieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4porucznik01    15

Przerabial ktos tak obore 2 rzedy po 19 stanowisk lub inna i udzieli rad. Jak rozwiązać problem krow w oborze wiadomo gdzies przynajmniej jedna strone krow trzeba zagospodarować i jak czasowo wychodzi przerobka itp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    352

Zajedz do Czeska z mojej wioski on w tamtym roku przerabial obore tak jak Ty chcesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez JANCZAK1176
      Witam. Dla chcących zrobić sobie użądlenie do bielenia obór (chodzi 5 lat)


    • Przez vailus
      Witam
      Posiadamy w gospodarstwie kultywator 2.1m na szerokich pazurach który pracował do tego czasu przy c360. Na jesień zakupiliśmy zetora 8045 i planujemy z tatą poszerzenie szerokości roboczej do 2,7m oraz dokupienie do niego wałka strunowego. Co do zębów to przełożylibyśmy wszystkie szerokie pazury na dwie pierwsze belki (które przypominam że zostaną poszerzone), a na ostatnią belkę założymy wąskie pazury. Co do ziemi jaką będzie obrabiał taki zestaw to w przeważającej części jest to ciężka glina. Moje pytanie brzmi: czy dospawanie do do starego kultywatora kilku profili zda egzamin na tak ciężkiej ziemi? Tata pracuje przy spawaniu konstrukcji i co do jakości spawu raczej nie ma wątpliwości. I następne pytanie czy opłaca się robić taką modernizacje czy może lepiej zostać przy tym 2.1m?
    • Przez xyz2341
      Czy ktoś z Państwa słyszał o ociepleniu drzwi do obory watą szklaną? Czy ten materiał nadaje sie do pomieszczenia gdzie bedą zwierzęta?
    • Przez bob124a
      Witam Panowie mam poważny problem chce ocieplić beton w oborze u świń dlatego bo mam na nim zboże.Chce to zrobić tanim kosztem i myślałem od spodu przykleić styropian 5 cm , na belki 3cm na klej i do pewności przykręcić kołkami zaciągnąć klejem i siatką a łączenia miedzy nimi do pewności  zakleić pianką .Tylko teraz moje pytanie  czy przez takie coś nie bedzie przechodzić wilgoć? i czy nie będzie się skraplać?  Beton ma wymiary 15 na 15  i  oprócz ścian jest podparty na 4 filarach pośrodku i był dawany gruby drut żeby można było sypać dużo zboża.. Teraz sąsiad przyszedł i stwierdził ze to będzie źle .Wiec jest jeszcze inna propozycja  ale już droższa dać styropian i folie u góry ale trzeba robić wylewkę i dawać zbrojenie żeby styropian się nie zapadł pod ciężarem.Ja bym wolał na dole dlatego że będzie  taniej i bym wykorzystał puste  pola niepotrzebne miedzy belkami tylko czy będzie dobrze .Powiedzcie mi jak wy byście to zrobili i co myślicie o tym styropianie na suficie.  Dodam że na betonie po żniwach mam około 50ton zboża  a myślę że do 100  to tam spokojnie wsypę filary sa grube  belki mocne tylko problem z tą wilgocią
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj