toobek

BELARUS 952 odpala z przycisku świecy płomieniowej.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
toobek    57

Witam szanownych kolegów. Mamy taki problem z kuzynem. Posiada on BELARUSA 952 i gdy naciśnie przycisk do grzania świecy płomieniowej to załącza się również rozrusznik. Nie zawsze się tak dzieje, powiedzmy raz na 5 naciśnięć. Rozebraliśmy deskę rozdzielczą, wszystkie wiązki. Przekaźnik od świecy działa prawidłowo świeca grzeje, ale czasami również odpala. Może ktoś się orientuje gdzie szukać przyczyny, albo miał ktoś taki problem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekmtz    25

Musicie szukać jakiegoś zwarcia dokładnie sprawdzcie kable może gdzieś jest coś przetarte. Albo przekażnik może być zepsuty i tak się dzieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Prawdopodobnie zwarcie jest w samej świecy, bo jeden z przewodów (ten który otwiera elektrozawór) jest połączony z przekaźnikiem rozruchu.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57
Dziękuję bardzo. A ma ktoś może schemat jak jest podłączona płomieniówka bo mam schemat ale ze świecami żarowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

A ło

post-19940-126052909108.thumb.jpg.6a4c414adeb1ed2adb3092f49f9db1d8.jpg

Tylko nie wiem, na ile on będzie przydatny w 952.

Edytowano przez LTZ55a

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57
Ten schemat znalazłem, coś tam jest podobieństwa. Ale dziękuję bardzo za pomoc. Świeca nowa zamówiona. Wymienimy i zobaczymy co będzie. Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekc    65

myślę że świeca z tą usterką to ma mało wspólnego. napięcie świecy jest 12v a do elektromagnesu i rozrusznika idzie 24v


Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
Ale po drodze jest przekaźnik który się wyzwala przez to właśnie zwarcie

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
sygnałem z kluczyka ale czy jest po drodze przekaźnik to trzeba poszukać właściwego schematu.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57
Bo ja doszedłem po kabelku od elektrozaworka w świecy do deski rozdzielczej do takiej białek kostki, która nie była nigdzie podłączona. Nikt od nowości nie grzebał w tej instalacji. Dróga taka sama kostka jak ta luźna jest wpięta do przekaźnika. Wygląda to tak jakby instalacja była przygotowana pod inną wersję. I teraz jest tak, że spirala świecy rozgrzewa się przyciskając guzik grzania świecy ale elektrozaworek nie otwiera się nawet przy przekręcaniu kluczyka na odpalanie. Po podaniu 12V na ten kabelek z luźnej kostki elektrozaworek cyka w świecy. Nic nie zmieniane od nowości w tej instalacji. Schematu żeby była świeca płomieniowa nigdzie nie ma. W oryginalnej książce która była dodana do ciągnika przy zakupie jest tylko schemat do świec żarowych, do płomieniowej nie ma nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
Spotkałem MTZ z kabiną Belarusa w którym w wolnej zaślepce obok przycisku grzania ze spiralką był drugi przycisk z płomyczkiem.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gipek69
      Witam wszystkich forumowiczów. Czy Belarus 952.2 będzie wstanie współpracować z agregatem talerzowym Tolmet Tytan 250 zagregowanym z Poznaniakiem 2.5 . Czy jednak szkoda zrywać ciągnik?
    • Przez Delbeta
      Witam
      Ile wziąść za transportu obornika 40 km w obie strony zestawem belarus 952.4 + przyczepa 10 ton ?  W gre wchodzą dwa kursy.
    • Przez grzegorz1988
      Witam.mam problem a wlasciwie pytanieczy  ktos z Was orientuje sie czy w belarusie 952.2 na wale korbowym powinny byc przeciwwagi czy nie?kilku specow pytalem i nikt mi nie potrafil konkretnie odpowiedziec.ciagnik 2012 rok pompa motorpal.
    • Przez gregory81
      Witam wszystkich.
      Mam pytanie odnośnie EGR-u w Belarusach (tak zwana wersja 4) . Jak go się zaślepi to trzeba coś zmieniać w ustawieniach komputera? Może ktoś to już przerabiał.
    • Przez Theprzemo205
      Witam i z góry dzieki za odpowiedz. A więc najprawdopodobnej pojawi się na gospodarstwie belarus 82. Chciałbym aby ten ciagnik ciągal prase belujaca tylko on ma jedno stopniowe sprzęgło więc jak prasować kości trawe itp. Może ktoś mi wytlumaczy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj