Polecane posty

Molq    6
4skiby obrotowa oraz z mnie na szerokością mój w podobnej klasie ziemi 110 km ciąga 4x45na głębokości 25cm(pola rowne) spalanie około 17-18l/ha ale z tym spalaniem to też zależy od warunków najwięcej potrafił pociągnąć 30l/ha ale dobrany kawałek torf i rosnąca pałka wodna.polecam 4x40 przy głębszej orce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

ja 82 konną proximą unię tur 4x40cm ciągłem pare lat, dawał rade jak najbardziej, ale gleby lekkie od IVB w zwyż i pola równie w miarę 

co do obrotówki czy zagonowego to jak masz kliniaste pola, lub szerokie co musiałbyś daleko jeździć na uwrociu z zagonowym lub dzielić pole na zagony to polecam obrotowy, chyba że lubisz się bawić z wykończeniem i odpowiada Ci na takie pola zagonówka

na lekkich glebach z małą warstwą orną kiepskim rozwiązaniem jest zagonówka tez dlatego że trzeba dobrze wiedzieć gdzie była brózda na środku żeby w odpowiednim miejscu zrobić skład bo w przeciwnym razie bedzie gleby czarnej brakowało nam z czasem w danym miejscu zaś w innym bedzie jej nadmiar, i pole pokrzywimy

zresztą znam szpeców co obortowym nie wiedzą gdzie zacząć i robią po 3x brózde na bróździe

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj