Zaloguj się, aby obserwować  
michalk5340

Wzdęcie żwacza

Polecane posty

michalk5340    37

Mam w gospodarstwie 2 miesięczną jałówkę rasy mlecznej. około 2 tygodnie temu zaczęła się "wzdymać" niekiedy przechodziło po kilku godzinach a czasem po 2 dniach czym może być przyczyna i jak to leczyć proszę o pomoc i z góry dziękuje.

michalk5340    37

Kiszonka z kukurydzy i osyka z owsu jęczmienia pszenicy i pszenżyta oraz siano. Lecz gdy jest wzdęta nic nie je

Wiadomość z agroFakt.pl

agromatik    266

Ile treściwej, ile razy dziennie. Zasadą jest podanie jednorazowo dla sztuki dużej max 1 kg treściwej na 1 odpas. Tych odpasów może być kilka/u mnie 6 + to co w TMR/. Odstaw jej na parę dni QQ i treściwe a zostaw siano, po przegłodzeniu stopniowo wracaj do poprzedniej dawki tylko zmniejsz treściwe.

"

EDYTORIAL

michalk5340    37

Około 0.5 kg dziennie ale teraz jest wzdęte już ponad 4 dni i nie przechodzi co można zrobić aby usunąć gazy

andrzej2110    535

4 dni wzdętą??B) to ona jeszcze żyje??:)

Weś weterynarza niech przepcha.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

dwojtek01    14

Kolego jeżeli to trwa tak długo to mi nie wygląda na wzdęcie, to może być skręt jelit radze zasięgnąć porady lekarza.

michalk5340    37

Trzech weterynarzy było i żaden nie chciał nic robić ale to jest wzdęcie bo wcześniej przechodziło

andrzej2110    535

Zobacz daty tych postów. W takim przypadku można pisać jeden pod drugim.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez BocianPolski
      Witam
      Przejrzałem parę postów o wzdęciu żwacza i ogólnym wzdęciu u bydła, ale nie znalazłem nic pomocnego.
      Mam dziwną przypadłość, cielak dostał wzdęć (wizyta weterynarza, sonda i jakieś leki ) przeszło mu. Sytuacja się powtórzyła dwa tygodnie temu, ale wygląda zupełnie inaczej. Byczek jest wzdęty od 2 tygodni ewidentnie to widać, oczywiście mleko ma odstawione od dłuższego czasu, jedyne co dostaje to suche siano i ma ciągły dostęp do wody. 
      I co jest dziwne ? Ma cholerny apetyt, wpierdziela jak dziki, jak się mu dołoży to zeżre wszystko. Próbowałem mu zredukować ilość paszy, a wręcz w 1 dzień nie dostał - sytuacja wygląda tak samo. Jest żywy energiczny, ma apetyt, nie ma biegunki, kolor i konsystencja "kupy" jest okej. A mimo to jest wzdęty.. Raz bardziej raz mniej, ale ciągle jest. 
      Nie wiem co mu podać, dostawał i drożdże i witaminy. Co może powodować wzdęcia, jeżeli od 3 tygodni jest na suchym sianie i wodzie ? Co mu podać, bo faktycznie je ale nie przybywa go. 
      Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc

• Przez Darek1337
      Witam, nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na dane pytanie przekopując forum. Mianowicie w lutym wycieliły mi się dzien po dniu dwa byczki od dwóch różnych krów. Stały na stanowiskach obok. Wszystko było w porządku do czasu aż w kwietniu, jeden dostał wzdęć i zaczął gorączkowac. Weterynarz i te sprawy. Przeszło mu, rano miał apetyt pił mleko już samodzielnie z wiadra. Dzień później to samo stało się drugiemu - i tutaj leczenie trwa do dzisiaj. Mimo że udało się go jakoś odratować (zastrzyki i inne cuda, wlewki z wódką, tabletki na bakterie, drożdze dla cieląt - zero antybiotyków, zeby w razie co nie iść w straty), nie ma apetytu - siana troszeczkę weźmie na dzień i na tym się kończy. Daję mu jabłka, ogórki, kapustę, otręby, płatki owsiane. Od tego nie idzie go oderwać. Ale problem znów jakoś się skumulował ostatnimi dniami, kiedy aż tyle dobroci nie dostawał. Słyszy że kończę dojenie, ryczy, widzi wiadro to aż by się wyrwał,a jak mu je przystawiam z mlekiem + woda, nie chce pić jeść też nie chce. Ma dostęp do wody nonstop, podstawiam mu wiadro ze świeżą wodą za każdym razem jak tam jestem, Wcześniej wypijał te 8 litrów wody od rana do wieczora, teraz jak postawię wiadro nie weźmie nawet łyka. Kiedy ostatnimi dniami tak zrezygnował z jedzenia i picia, widać że z lewej strony jest jakby wzdęty ? Grubszy ? Nie wiem jak to określić, po prostu widać że lewa strona jest dużo bardziej wypukła od prawej. Domyślam się - problemy ze żwaczem lub coś w ten deseń. Dodam że cały czas robi kupę na rzadko, koloru białego - od mleka. Zdarzył się dzień ze tej kupy nie mógł wogóle zrobić. Sam już nie wiem co mu jest, hodujemy bydło rodzinnie, ponad 50 lat i nikt nie wie co się dzieje, nigdy w życiu nie mieliśmy styczności z takim czymś. Dwóch weterynarzy było, nie byli w stanie stwierdzić co się dzieje. Dali jakieś wlewki sondą, raz było lepiej raz gorzej.  Może ktoś miał styczność z podobną przypadłością, żeby cielak miał wzdętą lewą stronę i nie miał apetytu przez 4 miesiące. Będę wdzięczny, bo już nie mam pomysłu na niego. 
    • Przez hodowlany
      nie macie takiego problemu bo u mnie jeden drugiego doi i potem sierść sie naje i raz przez to zdechł mi cielak <_<
    • Przez loku299
      Witam w poniedziałek ocieliła mi sie krowa porud był taki ze 2 chłopa ledwo wyciagło jezeli ma to jakies znaczenie.Cielak od urdzodznia nie chciał pic mleka dostał troche siary ale mało pozniej pił tak z musu z 200 300 ml.karmiłem go butelka ze smoczkiem na siłemzeby nie zdech,na dzien wypijał około 2 l ale to tak z musu.wczoraj był weterynarz bo juz ledwo stał na nogach dał mu zastrzyki za 70 zł na wzmocnienie i powiedział ze bedzie dobrze,rano ide do obory a on juz ledwo zyje.Moze wy mieliscie kiedys tai przypadek czym to moze byc spowodowane??moze złe trawienie czy cos w tym stylu?
    • Przez Kurass
      Witam mam problem z grzybica w stadzie zarazily mi sie 4 cielaki, czym leczycie swoje sztuki.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj