sznajdik

Przyczepa ciężarowa jako rolnicza

Polecane posty

akmaly    707

D50 była taka i taka, dlatego obyło się bez zmian konstrukcyjnych - zapytaj diagnostę to odpowie Ci które przyczepy można łatwo przekwalifikować, a które trzeba poprzez zmianę konstrukcyjną ( inaczej się nie da, przynajmniej zgodnie z prawem ).

Zmiany konstrukcyjnej musi dokonać firma zajmująca się budową lub remontem przyczep ( tak na prawdę to potrzebna faktura z tej firmy ale stan faktyczny musi się zgadzać z realnym - to nie te czasy co diagnosta na ładne oczy wystawi zaświadczenie, a jeśli takiego znacie to raczej długo nie popracuje :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
1 godzinę temu, 0711piotrek napisał:

Paweł i co przerobiles bo ja mam bo do przerobienia na rolnicza i tez próbowałem ale w niej jest ładowność 11 ton i to się nie zgadza w wydziale bo powinna mieć 8 i kazała mi szukać kogoś kto poprzedni dowód wystawił i to wyjaśnić .

Kurde juz z rok czasu sie z tym czaje bo mam 3 inne opony a jedną inną i tak probuje upolowac cos na olx ale wszystko daleko i wyslac nie chcą . Ale do konca tego roku chcę to zrobic , Stacja diagnostyczna o ktorej piszę tp ta "kolo lotniska " w necie znajdziesz po tej frazie . Ogolnie mysle ze jesli ktos cos moze zaradzic na Twoj temat to tam , bo wokół Łęcznej to nawet nie wiedzą diagnosci jak przerobić z ciezarowej na rolniczą .

@czesio200 tata ma D-46 (chyba B bo na wysokich kolach) i tez jest jako ciezarowa i ladownosc 4t , ciekawe czy gdyby ją przekwalfikowac to i tonaz zmieniliby na 4.5t ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
8 minut temu, pawlus224 napisał:

Kurde juz z rok czasu sie z tym czaje bo mam 3 inne opony a jedną inną i tak probuje upolowac cos na olx ale wszystko daleko i wyslac nie chcą . Ale do konca tego roku chcę to zrobic , Stacja diagnostyczna o ktorej piszę tp ta "kolo lotniska " w necie znajdziesz po tej frazie . Ogolnie mysle ze jesli ktos cos moze zaradzic na Twoj temat to tam , bo wokół Łęcznej to nawet nie wiedzą diagnosci jak przerobić z ciezarowej na rolniczą .

@czesio200 tata ma D-46 (chyba B bo na wysokich kolach) i tez jest jako ciezarowa i ladownosc 4t , ciekawe czy gdyby ją przekwalfikowac to i tonaz zmieniliby na 4.5t ? 

Może tam coś znajdziesz 

 https://www.google.pl/search?q=oblasy+opony&oq=oblasy&aqs=chrome.1.69i57j0l3.6041j0j7&client=ms-android-samsung&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#trex=m_t:lcl_akp,rc_f:nav,rc_ludocids:17251686413165583881,rc_q:Euromaster%20AG-MAR,ru_q:Euromaster%20AG-MAR

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

D-46 A były ciężarowe i na wysokich kołach org.

Ja mam obie org D-46B rolnicze i w starych dowodach było 4,5t a w nowym już tylko 4t.  I co najlepsze mam już "samowyładowcze"  nawet w papierach.

 


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

@akmaly dokładnie w przepisach nie siedzę ale jak zacząłem się interesować tymi przebudowami to byłem na 2 okręgowych stacjach i tam mówili że np. przyczepy HL 80.11 nie ma szans zrobić na rolniczą bo one w jakieś tam ewidencji jako rolnicze nigdy nie występowały ( tylko jako ciężarowe). Ala na 3 stacji pan diagnosta mówi,, nie pierd*l tylko dawaj ta karete tutaj i to załatwimy,,. Efekt jest taki ze popularna hl-ka jest u mnie już od pół roku jako rolnicza. Powtarzam moje słowa a właściwie słowa diagnosty który mi to załatwiał ,że każdą przyczepę ciężarową da się przebudować na rolniczą (dokonać zmian konstrukcyjnych). Oczywiście nikt mi wierzyć nie musi ale sam już przerobiłem 2 "niemożliwe do zrobienia" przyczepy a jak się uda to w tym tygodniu jadę jeszcze z d47A żeby ją też przerobić. Tak w ogóle to radzę się spieszyć z tymi przebudowami bo już od jakiegoś czasu trąbią że się maja przepisy zmienić i taka przebudowa będzie możliwa tylko na określonych stacjach, przez określonych diagnostów przy czym nie będzie to kosztować 300 zl a ponad 2k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78
szczerze to nie wiem w czym mają problem inni diagności bo w WK nie było żadnych. Poprostu zaniosłem te zaświadczenie a dalej standartowa procedura wydania nowego dowodu rejestracyjnego. Polska dziwny kraj- z jednej strony coś jest nie realne a z drugiej da się wszystko załatwić 😆 @akmaly myślę że ten diagnosta wie co robi bo nikt za darmo mu uprawnień nie dał ale fakt lepiej czasami przemilczeć pewne kwestie 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Witam to w takim razie czy d 47a można użytkować (w świetle tych wszystkich przepisów ) rolniczo legalnie czy mogą być problemiki jakieś ????? w razie kontroli .

Nikt o tym nie pisał wiec pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Możesz legalnie z nią ciągnikiem jeździć tylko badanie techniczne masz co rok i kosztuje 160 pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Czy d-50 moznja przerobic na rolniczą. D-47 przerabialem ale czy d-50 tez tak mozna? Czy wychodzily d-50 rolnicze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Zalezy na jaką stacje sie trafi. Kiedys pytalem o d633 to jeden nie ma opcji a drugi bez problemu. Ale to bylo kilka lat temu. Za d47 po 400zl szt placilem. D46 wszystkie mam B na szczęście.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

D 50 istnieje jako przyczepa uniwersalna czyli może być jako ciężarowa i jako rolnicza. 

Przyczepy uniwersalne do 8 ton. 

Jeśli chcesz przerobić na rolniczą to musisz udać się do serwisu gdzie takie coś robią. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

2 lata temu przertabialem d-47 na jednej stacji. I nie bylo problemu. Kosztowalo to wtedy 200zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

150 pln to samo badanie po zmianach konstrukcji kosztuje a te zmiany też coś muszą kosztować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Ja proponuj poświęcić trochę czasu, zabrać dowód rejestracyjny i odwiedzić minimum dwóch diagnostów. Sam z 2-3 lata temu przerejestrowałem przyczepę ciężarową na rolniczą, choć jeden diagnosta twierdził że to nie możliwe

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137
6 minut temu, mds212 napisał:

200zl dalem za zmiane i 50 albo 60 za przeglad

Aaa to zgoda bo myślałem że 200 z badaniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

🤔

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez kierasek16
      Witam ma ktos do sprzedania kola do Hl6011 o rozmiarze 12.5/20 
    • Przez Sqowron
      Witam jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez Sqowron
      Witam, jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez rolnik159
      gdzie ma wybite numery ramy przyczepa d 35M, i jak wygląda do niej tabliczka znamionowa??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj