shiftmp3

Zakup ciagnika i maszyn za pomoca PROW

Polecane posty

shiftmp3    1

Witam mam pytanie do kolegow z agro-foto a mianowicie moi rodzicie posiadają gospodarstwo rolne o powierzchni okolo 15h jezeli chodzi o hodowle to mam prawie wszystko tzw krowy byczki oraz swinie ale bedziemy przestawiac sie na bydlo a kakretnie na byki obecnie obrabiamy to ursusem c-330 i c-360 niedawno nabyty ale namawiam rodzicow do skozystania z programu PROW tylko jestem w tym zielony pomozecie mi ?? chcial bym aby osoba ktora miala podobna powierzchnie gruntow rolnych i dostala dotacje niech opisze mi wszystko co musiala zrobic jakie wnioski itp gdzie sie zglosic wiem ze jest kilk postow na ten temat ale nikt nie odpisuje :/ wiec założyłem nowy.

Jezeli chodzi o sprzed to myslę nad jakims Zetorkiem do 100konikow i jakis osprzed do niego plug oraz ogregacik uprawno siewny dodam ze posiadam kilka hektarow klasy 3-4 a kolejne wyzej niektore sa trudne do obrobienia ursusem c-360 bo jest duzo gliny :/ Prosze o pomoc jezeli jakies potrzebnej zeczy nie opisalem napiszcie to wszystko ladnie opisze :lol: z gory dziekuje :lol:

 

NIE USUWAJCIE TEGO TEMATU JEST TO DLA MNIE BARDZO WAŻNE B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Dodałeś post w temacie ''w sprawie PROW'' i od tego jest ten dział, to po co zakładasz kolejny temat. A swoją drogą to poczytaj w tym temacie trochę to bedziesz wiedział. A na kolejny nabór bedzie potrzeba minimum 30 ESU, takie dochodzą mnie słuchy. A Ty zapewne tylu nie masz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

dobra tylko ze tam nie chce nikt odpisac:/ wiec założyłem nowy temat i widzę ze tutaj tez nikt nie pomoże :/ ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Na 15 ha nie dostaniesz 100 konnego ciągnika ale 60-70km to masz szanse.Przelicznik jest 4km na 1ha .Ile twoje ciągniki mają lat bo to też jest brane pod uwage. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

c-360 z 81r a c-330 z 78r a jak myslisz ciagnik o mocy 70 kony wystarczy ?

 

a możesz mi powiedzieć jak wyglądają procedury ?? bo brane bylo by na moich rodzicow ojciec ma ukonczone 50lat a mama 44 nie wiem jak to jest czy jest jakiś ogranicznik wiekowy ? ja chce przejac gospodarstwo ale koncze szkole zawodowa w zawodnie murarz wiec nie bede mial szans na premie Mlody rolnik:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic290    1

c-360 z 81r a c-330 z 78r a jak myslisz ciagnik o mocy 70 kony wystarczy ?

 

a możesz mi powiedzieć jak wyglądają procedury ?? bo brane bylo by na moich rodzicow ojciec ma ukonczone 50lat a mama 44 nie wiem jak to jest czy jest jakiś ogranicznik wiekowy ? ja chce przejac gospodarstwo ale koncze szkole zawodowa w zawodnie murarz wiec nie bede mial szans na premie Mlody rolnik:/

Rób jak najszybciej technik rolnik, to Ci na pewno w przyszłości pomoże. My na 18 ha dostaliśmy ciągnik 82 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

Pestus ale Ty ześ wyjechal z tymi 30 Esu :lol: B) dawno takich glupot nie slyszalem

shiftmp3 chlopaku skladaj wniosek i sie nie zastanawiaj najwazniejsze to checi a widze ze masz to juz pol sukcesu :lol: powodzenia

Najlepiej pojedz do jakiegos ODR czy jakiegos doradcy tam Ci wszystko powie co i jak a jak chcesz jakies info to pisz na gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Możesz dostać nawet 100 koni jeśli masz hodowlę i dobrze będziesz argumentował zakup a najwyżej każą Ci zmniejszyć moc. Najlepiej poczytaj na stronie ARIMR. Mógłbyś spróbować na premię ale w twoim przypadku trzeba by uzupełnić wykształcenie w ciągu trzech lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

Ja dostalem (tzn na ojca byl brany) na 19ha 95koni traktor bez zadnego problemu bo mamy dosc spora hodowle bydla i to jest duzy plus. Wez ojca ze soba i jedz do ODR i tam wszystko po kolej powiedza co i jak. Staraj sie o to bo naprawde warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój promotor od pracy inżynierskiej jest specjalista od takich wniosków a dokładniej weryfikuje czy sprzet który chce nabyć rolnik będzie odpowiedni do jego gospodarstwa. Ostatnio mówił że jeśli w gospodarstwie są góry to ciągnik może być większy niż jakieś tam przeliczniki dla przykładu podam fakt,że mój kolega na 52 ha dostał ciasgnik NH T 7050 a dodatkowo ma Ursusa 1734 Zetora 5320,7211 C-360,C-330.Czyli tak jak pisze @karolu trzeba dobrze argumentować że akurat ciągnik tej mocy jest koniecznie potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

shiftmp3

Moi rodzice są troche starsi od twoich i bez problemu dostali pomoc tylko że 40%ceny netto od maszyn.Vat jest twoją sprawą czy odliczysz czy nie. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Tak jest ESU to jedno a argument to drugie....Ja na 20ha 82 konną Proximę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja mam pronara 130 km z 2009r i teraz bede skladal wniosek na traktor pomocniczy 70 km i nie ma zadnego problemu mam 38 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

witam. ja otrzymałe premi.ę młodego rolnika i za to kupiłem Belarusa 952 z turem 3-sekcyjnym i pług z akpilu, oczywiście dobierałem kredyt również na młodego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

czesc ,ja mam 14 ha i dostalem dofinansowanie na ciagnik o mocy pomiedzy 80-90 km na przyczepe 6t agregat uprawowo siewny opryskiwacz i włóke . tyle ze mam jeszcze tunele foliowe i to podnioslo mi troche ESU a mam zetora 52-11 89r, także niezastanawiaj sie składaj ten wnniosek jak bedzie nabór jak chcesz sie wiecej dowiedziec to pisz na gg


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek15mat    1

Witam. Ja mam taki problem. Mam 15 ha i Ursusa 3512. Czy mógłbym się ubiegać o Zetora Proximę 85 lub DF Agrofarma 85? Chciałbym również wziąć ten ciągnik z turem.Dodam, że wniosek składałbym na mamę, która ma 47 lat. Jak myślicie da radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

najlepiej wejsc na strone Agencji. tam jest wszystko opisane, instrukcje wypelniania wniosku oczywiscie w tym roku moga byc jakies zmiany we wnioskach jesli bedzie nabor ale jakis juz obraz tego bedziesz mial. jest tez o ESU i jak sie go oblicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelrol123    2

A mi by przyznali ciągnik 80km mam 15ha bardzo ciężkie ziemie i góry ale bez żadnej hodowli. wniosek był by składany na mojego ojca(50lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokurek    0

Witam.Jestm tutaj nowy wiec chcialbym zasiegnac sie waszej porady w sprawie kupna nowego ciagnika i sprzetu do niego,chodzi mi o to ze chce powiekszyc swoje gospodarstwo z 5ha ziemi do 20-25 ha to czy mogl bym dostac jakis nowy ciagnik i sprzet do niego.Prosze o wyjasnienie mi tego bo nierozumie tego i che sie dowiedziec czegos o tym . Z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokurek    0

Jeszcze zapomnialem dodac ze kupno tuch maszyn rolniczych to na Prow by bylo,czy dalo by sie tak??. z Góry dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

raczej nie realne z prowu został już tylko młody rolnik w następnym roku z 5 h gleby masz niewielkie szanse. Chęć powiększania tu nie wystarczy musisz pokazać w armir ile masz ziemi faltycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj