Piotr190497

Fendt 412 vario lub Fendt Favorit 512

Polecane posty

Piotr190497    0

Witam który z tych ciągników lepiej wybrać Fendt 412 vario z początkowych lat produkcji do 2006 roku(mam zamiar kupić do 160 tyś bez tura) lub Fendt Favorit 512. Wiadomo vario będzie droższy w zakupie i utrzymaniu.Ciągnik by pracował na ok 80 ha jako główny lecz mam ziemie lekkie wiec i 412 vario też by se radził u mnie w pracach polowych. Który z nich był lepszy do ładowacza czołowego głównie chodzi o skrzynie vario jak się spisuje w ładowaczu czołowym. Ogólne wady i zalety tych dwóch serii 400 i 500. Ponieważ mam już fendt 309 lsa i chciałem kupić coś nowszego  i większego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3876

Fendt serii 500 to zajebiste maszyny. Jest tylko jeden zasadniczy problem - znalezienie egzemplarza w b. dobrym stanie jest równie prawdopodobne jak znalezienie kobiety dziewicy ktora zostala by twoją żoną(musi byc pełnoletnia).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koroll    37
tak jak kolega wyżej napisał trzeba brać to co się znajdzie w dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr190497    0
21 godzin temu, Ursusc385 napisał:

80 ha i Ty zastanawiasz się nad starym trupem ? ;)

To bym musiał się starć o jakieś dofinansowanie. I na tyle to mi wystarczy taki staruszek. A ten staruszek to przeżyje wszystkie nowe ciągniki jak kupie go w dobrym stanie.

18 godzin temu, marian_machler napisał:

512 to niezawodna "szóstka" MWM. Jednak skłaniałbym się w stronę 514.

512 jest mi wystarczająca większy mi jest nie potrzebny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

No właśnie jak kupisz w dobrym stanie ;) tez bylem najarany na fendta 514 515 dopóki nie zacząłem szukać, potem zachwyt odszedł ;) nie wspominając, ze cena niektórych sięga 150-160 tys, bo to już kpina za takie starocie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr190497    0
Dnia 20.11.2018 o 18:47, Ursusc385 napisał:

No właśnie jak kupisz w dobrym stanie ;) tez bylem najarany na fendta 514 515 dopóki nie zacząłem szukać, potem zachwyt odszedł ;) nie wspominając, ze cena niektórych sięga 150-160 tys, bo to już kpina za takie starocie ;)

Może coś znajdę ciekawego do wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3876
Niestety rynek weryfikuje wszystko. Podobnie Fendt favorit serii 800 w dobrym stanie kosztuje wiecej niz 10 lat mlodsze vario tej samej serii lub 700 z gównianym silnikiem Deutza(ktory kiedys robil naprawde dobre silniki). Podobnie inne wynalazki np Case Cs czy MFy ktore sa "tanie jak barszcz" w porownaniu do sprawdzonych maszyn. Niestety znalezc fajna 500 lub 800 w dobrym stanie za rozsadne pieniadze i nie naciąć sie na jakies oszustwo graniczy z cudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil8352
      Witam. Fendt 716 vario 2002r. Po nacisnieciu przycisku nie zmienia zakresu predkości I/II. Po zmianie zakresu mechanicznie kluczem na ciagnik jeździ tak jak powinien. Nie wyswietla zadnych błędów.
    • Gość
      Przez Gość
      witam,
      pytanie jaka jest najwolniejsza jazda na TMSie ?? włączam pierwszą skrzynie i to jest najwolniej ?? a wolniej to już tylko na dżoju z wyłączonym TMS .. czy jak ??
      i do czego te pomarańczowe pokrętła ??
       
       
       

    • Przez Traktorzysta_25
      Witam, czy ma ktoś może instrukcję do ciągnika Fendt 722 Vario Profi Plus z 2012 roku? Mam problem z obsługą przedniego podnośnika. Pozdrawiam
    • Przez Dominik4321
      Witam mam fendta 920 vario 2002r. i mam problem z terminalem. Jest cały czas ciemny i gdy próbuje go ściemniać to nie widać różnicy a gdy jest jasność na 100% to też jest ciemny. Oczywiście widać coś tylko gdy jest słońce to nic nie widać. Proszę o pomoc.
    • Przez Rybson5
      Witam wszystkich!
      Drodzy forumowicze potrzebuje pomocy. 
      Podczas wymiany uszczelki pod głowicą okazało się że gniazda płynu w kolektorze są wyżarte i kolektor nie nadaje się do ponownego zamontowania. Może ktoś z Was spotkał się z podobnym przypadkiem i doradzi co w takiej sytucji zrobić? Myślałem o nalaniu wżerwów tigiem ale nie wiadomo co to jest za stop metalu i jak będzie reagować.. Bardzo ciężko znaleźć coś używanego na rynku a cena nowego to 6500 zł... 



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj