adamek1942

Jaki kultywator z wałkami do ciągnika 90KM ?

Polecane posty

adamek1942    6

ciągnik 90 km jaki szeroki polecacie kultywator na szerokich łapach + wałki 2 strunowe

Edytowano przez adamek1942

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579
3.5 metra powinno być optymalnie. Zależy też jakie masz gleby i ukształtowanie terenu.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Norowne hehe ;D gleby mam mieszane i bardzo ciężkie i lekkie pagórek się trafi ale nie duży,

Niem wiem czy wiecie ale mowa jest o kultywatorze grudziądzkim i chciałem do niego ze 2 wałki właśnie strunowe a może kiedyś paker jeżeli rama to wytrzyma. Lepiej wchodzi w ziemie ten tak zwany drapac hehe. Tylko właśnie nie wiem jakie robili najszersze te kultywatory. Wiecie taki kultywator bardziej trzyma ciągnik niż ten na wąskich łapach, ale i głębiej wejdzie w ziemie chodzi mi tu bardziej o ciężkie  ziemie. Jaki wał w ogóle na ciężka ziemię ??


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579
Na ciężkie to packer byłby odpowiedni tylko ,że rama tego kultywatora ciężaru takiego wału na dłuższą metę nie wytrzyma. Szerszych jak 2.7 m chyba UG nie produkowała. Do zwiększania szerokości narzędzia służyła belka U902 na którą zapinało się dwa takie kultywatory obok siebie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Najszerszy widzę ze chyba 18 łap miał zależy kto ile ma przykrecone

ale 2 kultywatory po 2.10 trochę za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Doradzicie jeszcze coś , a mianowicie czy te wałki strunowe zarównają pole po tych szerokich łapach??  czy będzie to wyglądało tragicznie?? bo niektórzy widziałem przekładają na te wąskie łapy ale to strasznie słabo w glebę wchodzi,

Co do wału pakera pewnie lepszy ale po głębszych przemyśleniach i podpowiedziach sylwka rama pewnie tego nie wytrzyma ..

Chyba ze brony odrazu za kultywatorem zamiast tych wałków

podpowiedzcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez domguralesku
      Witam wszystkich serdecznie:)
      dziś wpadłem na pomysł aby przerobić polski kultywator 15 łapkowy na agragat ścierniskowy.
      znalazłem gęsiostópki od starej oszczennosci i chciałbym je przymocować do łap juz dziś mocowałem tylko nie wiem jakie ustawinie dobrać czy pierwszy rząd założyć zwykłe łapki żeby rozluźniły ziemię a na kolejne dwa założyć gęsiostópki doradźcie jakbyście to zrobili żeby było dobrze:)
    • Przez olaolschen
      Witam!
       
      Mam pytanie, Czy jest sens przerobienia kultywatora 2,7m wymieniając łapki proste na gęsiostopki 16,5 szerokości, celem wykorzystania w płytkich do 8-miu cm.uprawkach przedsiewnych. Pytam się bo mam trzy ha ziemi z kamieniami gdzie zęby bron ciężkich po prostu się wyginają a agregaty z zębami s pękają. Do tej pory to tylko kultywator tam szedł bez strat ale jak wiemy że przy obecnych łapkach trzeba było głębiej dawać a myślę że przy zmianie na gęsiostoopki (17zł sztuka) będzie można uprawić płycej i co najważniejsze pas uprawionej ziemi będzie równomiernie wzruszony. Dodam że kultywator ma włókę i wałki strunowe. Jestem ciekawy Waszej opinii, Pozdrawiam!
    • Gość adrian
      Przez Gość adrian
      Witam, zastanawiam sie co bedzie lepsze na uprawe scierniska po kukurydzy, kultywator czy głebosz.
      Obecnie posiadam talerzówke ciężką ruska 3 metry i sprzet jest stary a renowacja nie jest warta świeczki.
      Czym uprawiacie u siebie, dodam ze ciągał by to ursus 160 km
    • Przez marles
      Witam w związku z tym że jest zima postanowiłem zrobić kultywator.Ale potrzebuję wymiarów takiego kultywatora na 14 zębów czy był by ktoś w stanie zmierzyć swój kultywator i podać tutaj wymiary? I jakie profile będą najlepsze? Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez jamakazi
      Witam
      Jako że już podrosłem i biorę gospodarkę powoli w swoje ręce chciałem zmienić sposób uprawy na bezorkowy.
      analizując ceny sprzętów uznałem że lepiej będzie jak sobie sam coś wystrugam.
      Mając do dyspozycji kultywator zakupiłem gesiostopki.
      niestety pomysł wypalił tylko w połowie ponieważ w ziemi poruszonej idzie nawet nawet ale na odpoczywającym kawałku nie zbyt się spisał.
      sprężysty ząb pod oporem odchylał się do tyłu powodując coraz mocniejsze odchylenie i stawiał coraz większy opór.
      wymyśliłem wykonanie zębów sztywnych z zabezpieczeniem zrywalnym.
      mianowicie pozostałyby gęsiostopki a na korpus chciałem zastosować płaskownik 40x30
      Zębów jest aktualnie 7 ale 9 też by się założyło
       
      Wyglądałoby to tak:

       
      ząb by miał jakieś 0,5m .
       
      Głębosz 3-zębny miałby podobną konstrukcję tylko płaskownik grubszy i masywniejsze mocowanie.
       
       
      Jutro podam wymiar profila z którego zbudowany jest kultywator
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj