Arasowsky

Regeneracja siłownika jednostronnego

Polecane posty

Arasowsky    1

Witam!

Mam problem z siłownikami jednostronnego działania. Trochę puszczają u góry oleju. Ale nie bardzo wiem jak go rozebrać. Wrzucam zdjęcia. Przerabiał ktoś taki temat?

Jest tam spinka, ale nie mam pojęcia jak ona działa, bo nigdy czegoś takiego nie robiłem.

46390585_265194397730058_6968599714958671872_n.jpg

46678699_1403531619778559_3893573520965238784_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Łapiesz opcęgami bądź kombinerkami za tego druta "spinkę " i przez wagą wyciągasz ,tylko trzeba zapryskać jakimś WD .

On jest zabity w ten otwór trzeba go wyciągnąć całego by nie urwać a długości prawie cały obwód cylindra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arasowsky    1

Czyli jak wyciągnę tego bolca, to te górne dekielki wtedy wyjdą razem z tłoczyskiem? Czy jeszcze coś trzeba zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32
możesz też złapać ten drut w imadło i obracaj siłownikiem tak żeby go wyciągać ladnie i lekko powinien iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arasowsky    1

Ewentualnie przyspawam coś większego do tego bolca, przy okazji się rozgrzeje i może łatwiej wyjdzie. Dzięki za szybkie odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Nic nie spawaj łap kombinerkami i wyciągaj ( w tą stronę co jest nachylony ) bo potem musisz zabić tego druta tam samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arasowsky    1

Rozumiem o co chodzi. Mam nadzieję, że wyjdzie. A tak nawiasem to jest jakiś seryjny siłownik? Ktoś zna nazwę? Bo chciałbym kupić wcześniej komplet uszczelek na wymianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Mam takie pytanie z innej beczki. Przy cyklopie na siłowniku łamania linka od wyciągu urwała mi ten drut. Nic nie wystaje, a olej się leje z uszczelnień. Jak się do tego zabrać? Dodam że od 93 roku to nie było ruszane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32
możesz próbować wbijać drugi drut tak żeby wyszedl jeden koniec i wdety go wyciągniesz a wcześniej zalej to odrdzewiaczem na jakiś czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arasowsky    1

Z drugiej strony nie ma możliwości wybicia drutu. Trzeba by zrobić otwór. Natomiast WD40 zadziałało i wyszedł bez problemu. Dzięki za pomoc!

Edytowano przez Arasowsky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      A wiec mam taki problem w moim MF 3080 ze zawiasy w dzwiach czy tam te tulejki plastikowe co tam sa juz sie wyrobiły i drzwi sie opusciły troche i zamykaja sie tylko na pierwszy zabek w zamku i to do tego z trudnoscia ale nie wiem jak wybic te swoznie które sa w zawiasach? Moze ktos juz to robił w swoim MF albo wie jak to zrobic bo ja probowałem i nie mam pojecia jak sie za to zabrac wogole ani w jedna ani w druga strone nie chce to wyjsc. A i jak potem to sie wybije to co z tym zrobic? Dotoczyc nowe swoznie i tulejki do nich zeby drzwi chodziły dobrze jak nowe? Bede wdzieczny za pomoc jakakolwiek. Moze problem wydaje sie smieszny ale w codziennym uzytkowaniu to przeszkadza.
    • Przez Bimbollo
      Witam
      Posiadam w gospodarstwie Claas'a Mediona 310 z 2007 roku.
      Ostatnio zauważyliśmy dość spory luz na przekładni kosy i będziemy zabierać się za regenerację, aby ominąć późniejszych kosztów.
      Moje pytanie jest następujące:
       
      "Czy ktoś orientuje się gdzie można zakupić mosiężne tulejki, które 'wybijają się' podczas eksploatacji? Oraz gdzie można zakupić łożyska do tej przekładni?"
       
      Cena nowej przekładni w Claas'ie to około 10 000 zł także sporo
      Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
    • Przez rygii1234
      Pacjent C385 !!!Witam mam problem jak w temacie kupiliśmy nową głowicę regenerowaną tzn nowe zawory, po sprawdzaniu szczelnosci itd itd oraz nową uszczelkę pod głowicą zregenerowaliśmy wtryski dół silnika wyglądał bardzo dobrze . I teraz jest problem wywala olej do wydechu i czego to może być przyczyna spotkal się ktoś z czymś takim ? Dodam iż ciągnik nie kopci na niebiesko czarno itd. .
    • Przez zbiszku
      Koledzy mam pytanie - jaki zamek hydrauliczny zastosować do siłownika dwojakiego rodzaju - raz używam go jako łącznik centralny, a innym razem jako siłownik ramienia podnośnika (wędki).
      Ktoś stosował / kojarzy może temat ??
      Ciągnik to 360 - zasilanie z hydrauliki wywrotu.
      http://sklep.hydrotor.pl/ht-vbcd-38-defl-blok-hamujacy-blizniaczy-p-275.html
      https://www.sklepdlarolnika.pl/pl/p/ZAWOR-PRZECIAZENIOWO-BLOKUJACY-DWUSTRONNY-OVERCENTER-VBCD-DE-A-GWINTY-38-PRZEPLYW-40Lmin-CISNIENIE-MAX-350bar/24051
    • Przez DYWI
      Zdobyłem taki oto siłownik :
       
      Czy ktoś się z takim dodatkiem widocznym nad siłownikiem się spotkał ???
      Co to po co to ???
      Robię z niego łuparkę do słupków dębowych 2,5m jak i do kominkowego .
       
      Zostawiać to czy wywalić i bezpośrednio się podłączyć ???





×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj