jaszczur2008

Bizon Rekord -klimatyzacja z cieżarówki

Polecane posty

Witam.

Ma ktos zalozona klime postojowa (montowana w szyberdachu) z ciezarowki w Bizonie lub innym sprzecie rolniczym?

Ciekawi mnie jak to zdaje egzamin w upaly, bo mysle by zamontowac w swoim rekordzie. Montaz latwy, bo dziure w dachu wyciac, zamocowac i doprowadzic prad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gkaj    15

Warto zaznaczyć, że kabina musi być szczelna. Szkoda aby klima uciekała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o szczelnej kabinie to podstawa.

Krzysztof81 miales taka gdzies zamontowana?

Nie zaglebialem sie zabardzo w temat, ale slyszalem (ale niewiem czy to prawda) ze sa dwa typy:

1. Czynikiem chlodzacym jest woda. (ale wiem ze to gowno)

2. Czynikiem chlodzacym jest to co w normalnej klimatyzacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulwa    6

ja w swoim bizonku posiadalem klimatyzacje postojawa z ciężarówki waeco ale byla to straszna lipa. obecnie mam zalozona zwykla tez od tira. wszystko że szortu. pompa że starego dafa. skraplacz i osuszacz z renault magnum. A wymiennik z zaworem rozpreznym od renault Premium. wszystko że szortu. pompe tylko zregenerowalem i jestem mega zadowolony z efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamil1025
      Witam posiadam forterke jak w temacie i mam problem z klimatyzacją. Byłem dzisiaj nabić klime i wszystko ładnie pięknie chłodzi już wyjeżdżam od gościa a tu zaczął piszczeć pasek bo stanęła klimatyzacja. I moje pytanie brzmi czy jest możliwość regeneracji czegoś takiego? Gość mówił że się pewnie zatarla bo była włączona bez gazu i dlatego. A nowa kosztuje około 2k, także nwm co robić a może pasuje od czegoś innego np auta bez większych przeróbek? Z góry dzięki za odp. 
    • Przez Kamil1025
      Witam posiadam forterke jak w temacie i mam problem z klimatyzacją. Byłem dzisiaj nabić klime i wszystko ładnie pięknie chłodzi już wyjeżdżam od gościa a tu zaczął piszczeć pasek bo stanęła klimatyzacja. I moje pytanie brzmi czy jest możliwość regeneracji czegoś takiego? Gość mówił że się pewnie zatarla bo była włączona bez gazu i dlatego. A nowa kosztuje około 2k, także nwm co robić a może pasuje od czegoś innego np auta bez większych przeróbek? Z góry dzięki za odp. 
    • Przez Jacek3p
      Witam kolegów to znów ja i drażniący mnie napęd w bizonie z056 i oczywiście te hamulce , chciałbym taki jak w rekordzie i mam okazję taki nabyć tylko czy pasuje i ile roboty z tym i czy da radę i czy ktoś już to przerabiał mam góry i chce uniknąć pękniętej półosi. Jeśli ktoś wie i się orientuje jak to zrobić to proszę o odpowiedzi po żniwach bym to zrobił bo w te już koszę
       
    • Przez KlaudiaRolniczka
      Hej  jaki polecacie kombajn na 30-40 hektarów zboża? w grę wchodzą używane jak i nowe maszyny
       
       
    • Przez cichy5540
      Witam kolegów ! Mam Problem z pracą klimatyzacji w Deutz k110 mianowicie: ciągnik ma 11 lat , skończyły sie wiatraczki od nawiewu klimatyzacji (te na tylnej górnej części kabiny), zamówiłem nowe, i przy okazji również osuszacz, w servisie klimatyzacji podłączyli ciągnik pod maszyne , sprawdzili szczelnoś itd wszystko ok. zzadzwoniłem do delera zapytałem o iloś czynnika i oleju  (1600g czynnika + 210 g oleju), klimatyzacja została nabita, ciągnik został odpalony i ....nastąpił problem bo zaczeła się grzac chłodnica i osuszacz , ciśnienie ciśnienie klimatyzacji zaczeło wzrastac na wolnych obrotach do ponad 30 bar, i nawet nie rozłanczało sprężarki a w  kabinie ledwo co chłodziło, Zaczeliśmy sprawdzac z mniejszą ilością czynnika ,czujniki też są sprawne i nic  .... czy ktoś miał taką przypadłoś? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj