Berrol

Jaka dokładność sygnału GPS do siewu buraka?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Berrol    10
Jaka dokładność prowadzenia rownoleglego do siewu buraka ? Wystarcza darmowy sygnał czy trzeba wykupic abonament synału rtk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3868
darmowy sygnał to 25cm, chyba jednak mało, ale mnie nie słuchaj bo ja dopiero dziś kupiłem pierwszą nawigację. na zniwa i siew dokupie jednak większą dokładność

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3868
trimbla 750, kierownica dojdzie Ale za chwilę

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Wszystko zależy, niestety po pierwsze od systemu i sposobu montażu , po drugie od warunków geograficznych, po trzecie od pogody po czwarte od prędkości siewu. Jak nie sprawdzisz to się nie przekonasz. Ale rtk jest cholernie drogim rozwiązaniem i opłaca się jak masz kilka odbiorników, mrtk czyli. Korekcje prze komórkę maja gorsza jakość ale mniejsza inwestycja , użytkowanie trochę droższe. Płatne sygnały bez rtk często są wystarczające ale bardzo zależą od warunków na polu. Co do montażu i sprzętu założysz najlepszy system do Ursusa z mega luzami na układzie kierowniczym to będzie bzdura, ale tez system z rolka czy kierownica bez czujników kata skrętu nie poradzą sobie z rtk odpowiednio precyzyjnie, szczególnie przy większych prędkościach. Ogólnie w prospektach wyglada to pięknie .ale często nie jest. Rtk i sf3 fajnie działa u mnie przy sądzeniu ziemniaków ale przy szybkim siebie w nierównym terenie zdarza im się odjechać 10 cm. Podobnie z naturalnymi osłonami teren pagórkowaty i osłona lasem powoduje znaczny spadek sygnału i precyzji przy zwykłym sygnale, mrtk tez średnio sobie radzi w takim terenie zato zwykle radiowe daje radę. Co więcej sprzęt który ma tendencje do ściągania (np. niektóre agregaty siewne  które nie idą równo za ciągnikiem) potrzebuje drugiej anteny do korekcji ogólnie temat rzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berrol    10
Sprzęt bedzie na df 6160 a system to auto track z anteną star fire itc .Pola mam proste bez schyłów. Zobacze jak podstawowy sygnal sobie poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Do buraka raczej potrzebny jest minimum sygnał jak OmniStar HP 5-8cm lub GS +/- 5cm najlepiej z korekcja GPS+Glonass.

W szczególności jak masz siewnik, który ma ilość sekcji która nie jest wielokrotnością kombajnu do buraków np 6 lub 12 sekcji siejących dla kombajnu 6 rzędowego. Jeżeli zdarzy Ci się rozszerzenie lub zmniejszenie paska pomiędzy przejazdami i kombajn będzie zabierać rzędy z dwóch przejazdów, to będziesz mieć straty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

W folderach wszystko chodzi pięknie w polu nie koniecznie- nawet przy zachowaniu najwyższej staranności konfiguracji i wiedzy  nie jest to +-5 cm i tyczy to chyba wszystkich firm i rozwiązań ja poprawiam dokładność umieszczając antenę jak najbardziej do przodu na masce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Działa, działa. Siedzę w GPS-ach od 10 lat.

Sam mam gospodarstwo, na którym bez GPS-a nie wchodzę do ciągnika.

Wszystko zależy od prędkości, uwarunkowań terenu , rodzaju i jakości zainstalowanego systemu (hydraulika/silnik elektryczny), warunków glebowych.

Siewy mogą być do centymetra - prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez barczjano1988
      Witam
       
      Kupiłem nie dawno agregat uprawowo siewny amazone chciałbym ustawić głębokość siewu pod rzepak po jednej ze stron jest regulacja na gwint z tym że nie ma skali a potrzeba ustawić tak z 1,5 cm głębokość wysiewu. Z góry dziękuję za zainteresowanie
    • Przez bel920
      posiadam rozsiewacz mx 850 na 12m i nie wiem jak przejść na siew 21 m czy potrzebne nowe tarcze czy tylko nowe łopaty i gdzie można kupić proszę o pomoc
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      W tym roku zamierzam siać rzepak poznaniakiem S043/2.
      Mam go już przygotowanego do siewu, ale w każdej próbie kręconej na tych samych ustawieniach skrzyni wychodzi mi inna waga.
      Może to być trochę związane z małą ilością rzepaku w skrzyni zasypowej?
      Zębatki mam na wysiew normalny ( jeśli będzie potrzeba to zmienię na zmniejszony) , dna na 1 ząbek, zasuwy na 2, co drugi lejek
       
    • Przez yacenty
      Tylko na AgroFoto.pl specjalna prezentacja online:
       
      Skuteczna ochrona fungicydowa pszenicy ozimej już od siewu
       
      Już w czwartek 9.08, godz. 20:00
       
      Podczas webinarium odbędzie się QUIZ z nagrodami.
      3 osoby, które odpowiedzą poprawnie na zadane pytania, w najkrótszym czasie, otrzymają na testy po 1 litrze produktu Systiva®.
       
      https://agrofoto.clickmeeting.com/skuteczna-ochrona-fungicydowa-pszenicy-ozimej-juz-od-siewu

       
      Rośliny pszenicy ozimej narażone są na szereg chorób już na wczesnym etapie rozwoju. Infekcje w okresie jesiennym powodują, że roślina nie może się skupić na swoim rozwoju, który w tym czasie jest kluczowy dla późniejszych wysokich plonów. Co gorsza, jesiennych zabiegów ochronnych często nie można wykonać z powodu kapryśnej pogody.

      Jak zatem zapewnić pszenicy ozimej udany start i zabezpieczyć ją przed chorobami już od siewu? Jak zrobić to bez użycia opryskiwacza? Co zrobić, by pszenica lepiej zimowała i szybciej regenerowała się na wiosnę?
       
      Na te i wiele więcej pytań odpowiemy w specjalnej prezentacji online, którą poprowadzi dla Was ekspert z firmy BASF - Tomasz Cichocki. 
       
      Po raz pierwszy zaprezentowane zostaną wyniki testów i badań przeprowadzonych przy użyciu produktu Systiva w ponad 90 lokalizacjach!
       
      Na tym wydarzeniu nie może Was zabraknąć.
       
      Usiądźcie wygodnie w fotelu, załóżcie słuchawki i skorzystajcie z najlepszych doświadczeń w uprawie pszenicy ozimej. 
    • Przez kamil800
      Witam
      Pisze z pytaniem do posiadaczy siewnikow amazone d8 na redlicach talerzowych. Na ile cm od ziemi ustawic te plozy przy talerzach ktore odpowiadaja za glebokosc siewu? I na ile ustawiacie docisk redlic na ziemiach lekkich i ciezkich? Z gory dziekuje za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj