News
Berrol

Jaka dokładność sygnału GPS do siewu buraka?

Polecane posty

Berrol    7
Jaka dokładność prowadzenia rownoleglego do siewu buraka ? Wystarcza darmowy sygnał czy trzeba wykupic abonament synału rtk?

yacenty    828
darmowy sygnał to 25cm, chyba jednak mało, ale mnie nie słuchaj bo ja dopiero dziś kupiłem pierwszą nawigację. na zniwa i siew dokupie jednak większą dokładność

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

yacenty    828
trimbla 750, kierownica dojdzie Ale za chwilę

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

szarywilk    67

Wszystko zależy, niestety po pierwsze od systemu i sposobu montażu , po drugie od warunków geograficznych, po trzecie od pogody po czwarte od prędkości siewu. Jak nie sprawdzisz to się nie przekonasz. Ale rtk jest cholernie drogim rozwiązaniem i opłaca się jak masz kilka odbiorników, mrtk czyli. Korekcje prze komórkę maja gorsza jakość ale mniejsza inwestycja , użytkowanie trochę droższe. Płatne sygnały bez rtk często są wystarczające ale bardzo zależą od warunków na polu. Co do montażu i sprzętu założysz najlepszy system do Ursusa z mega luzami na układzie kierowniczym to będzie bzdura, ale tez system z rolka czy kierownica bez czujników kata skrętu nie poradzą sobie z rtk odpowiednio precyzyjnie, szczególnie przy większych prędkościach. Ogólnie w prospektach wyglada to pięknie .ale często nie jest. Rtk i sf3 fajnie działa u mnie przy sądzeniu ziemniaków ale przy szybkim siebie w nierównym terenie zdarza im się odjechać 10 cm. Podobnie z naturalnymi osłonami teren pagórkowaty i osłona lasem powoduje znaczny spadek sygnału i precyzji przy zwykłym sygnale, mrtk tez średnio sobie radzi w takim terenie zato zwykle radiowe daje radę. Co więcej sprzęt który ma tendencje do ściągania (np. niektóre agregaty siewne  które nie idą równo za ciągnikiem) potrzebuje drugiej anteny do korekcji ogólnie temat rzeka.

Berrol    7
Sprzęt bedzie na df 6160 a system to auto track z anteną star fire itc .Pola mam proste bez schyłów. Zobacze jak podstawowy sygnal sobie poradzi

Przepiorek    16

Do buraka raczej potrzebny jest minimum sygnał jak OmniStar HP 5-8cm lub GS +/- 5cm najlepiej z korekcja GPS+Glonass.

W szczególności jak masz siewnik, który ma ilość sekcji która nie jest wielokrotnością kombajnu do buraków np 6 lub 12 sekcji siejących dla kombajnu 6 rzędowego. Jeżeli zdarzy Ci się rozszerzenie lub zmniejszenie paska pomiędzy przejazdami i kombajn będzie zabierać rzędy z dwóch przejazdów, to będziesz mieć straty.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez Dawid193
      Witam,
      Jestem przed zakupem używanej ładowarki teleskopowej i raczej padnie na jakiś model manitou, chciałbym przeczytać wasze opinie o tego typu ładowarkach. Zastanawiam się nad modelem 634, ale biorąc pod uwagę że nigdy nie mieliśmy żadnej ładowarki w gospodarstwie oraz nie miałem okazji nawet jeździć tego typu sprzętem nie mam pojęcia na co zwracać uwagę przy kupnie. Interesuje mnie też jaka skrzynia w tych ładowarkach jest najlepsza wszelkiego rodzaju opinie na ich temat.
      z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez alvaroalvaro78
      Tak jak w temacie. Która z korekcji dostępnych na rynku jest najlepsza - w tym sensie że ma najlepszy stosunek dokładności do ceny?
    • Przez MaksymilianStefański
      Siał może ktoś z państwa odmiany kukurydzy  marki Pioneer: P8400, P8821, P8329, P8500, P8816? Na jakim poziomie plonowały w tym roku, na jakich glebach się sprawdziły?
    • Przez Skorsky
      Witam. Posiadam ciągnik Renault 103.54. Odtworzyłem klapę pod kierownicą i powypadały mi bezpieczniki. Nie mam osłony tych bezpieczników a na niej powinno być napisane jakiej mocy po kolei powinny iść. Stąd moje pytanie czy ktoś wie jakie po kolei powinienem włożyć (w sensie że 1A itp.)? Dodaje zdjęcie poglądowe znalezione w necie.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.