MafiaLolek

Jeczmien Ozimy się żółknie

Polecane posty

MafiaLolek    2

Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5. :D

asdasdasdasdasd.JPG

asdasdasdasd.JPG

aaaaaaaaassssssssssssssssddddddddddddddd.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobas233    61
Popieram . Brak uregulowanego ph i te mszyce swoje zrobiły. Niestety nie ma innych przyczyn raczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaLolek    2
15 minut temu, Bobas233 napisał:

Popieram . Brak uregulowanego ph i te mszyce swoje zrobiły. Niestety nie ma innych przyczyn raczej :)

To co teraz z tym robic 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaLolek    2
5 minut temu, Bobas233 napisał:

Teraz za wiele nie zdzialasz niestety. Pozatym Jeczmien na V klasie to byl kiepski wybór

Ale cos napewno da sie zrobic

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaLolek    2
2 minuty temu, Roman_h2 napisał:

oprysk saletra wapniowa i cos na robala

Polecisz mi krok po kroku co ty byś zrobił ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2344
sam nie lubię likwidiwac plantacji tylko wolę ratowac ale tu chyba nie da sie mszyce juz go zainfekowaly i z tego plonu nie będzie. ja bym prysnol saletra wapniowa i plonwitem ale wedlug mnie juz za późno bo nadaja zaraz mróz.

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaLolek    2
2 minuty temu, robi57362 napisał:

sam nie lubię likwidiwac plantacji tylko wolę ratowac ale tu chyba nie da sie mszyce juz go zainfekowaly i z tego plonu nie będzie. ja bym prysnol saletra wapniowa i plonwitem ale wedlug mnie juz za późno bo nadaja zaraz mróz.

Ile tej saletry dac do opryskiwacza ?!

I jaka dawka plonwitu ?!

 

Edytowano przez MafiaLolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaLolek    2
1 minutę temu, Roman_h2 napisał:

nie pamietam na opakowaniu jest napisane z 2-3litry chyba

Saletra wapniowa 200 kg/h I plonwit 2l/250/ wody 

Moze byc ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman_h2    67

nie no gdzie saletre taka w oprysku w niebieski opakowaniu o taka: https://allegro.pl/saletra-wapniowa-17-5-l-nawoz-dolistny-owoce-i6923486648.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaLolek    2
7 minut temu, Roman_h2 napisał:

nie no gdzie saletre taka w oprysku w niebieski opakowaniu o taka: https://allegro.pl/saletra-wapniowa-17-5-l-nawoz-dolistny-owoce-i6923486648.html

 

9 minut temu, Roman_h2 napisał:

nie no gdzie saletre taka w oprysku w niebieski opakowaniu o taka: https://allegro.pl/saletra-wapniowa-17-5-l-nawoz-dolistny-owoce-i6923486648.html

 

9 minut temu, Roman_h2 napisał:

nie no gdzie saletre taka w oprysku w niebieski opakowaniu o taka: https://allegro.pl/saletra-wapniowa-17-5-l-nawoz-dolistny-owoce-i6923486648.html

Ok, kupie 5l na 1 hektar naleje 500 litrów do opryskiwacza  i 2 litry plonwitu 

Dać jeszcze trochę mocznika ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Tym sposobem zwiększysz do tego stopnia koszty że lepiej wyjdzie nie siać nic i zaczekać do wiosny bo nie wiadomo czy wogóle przeżyje, jęczmień jest podatny na wymarzanie a na takiej glebie tym bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5390

Kup jakąś kredę granulowaną i posyp ąż biało będzie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey87    3
Według mnie powtorzyla sie sytuacja sprzed kilku lat. Wtedy tez była ciepła jesien i wiekszosc jeczmieni została zaatakowana przez mszysce i zółtą karłowatość. Wiec w tym przypadku stawiam na tą chorobę co nie znaczy, że każde zółknięcie jeczmienia to odrazu musi być karłowatość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860
osobiście zazylbym stoperan i czekał do wiosny. przy obecnych i zapowiadanych temperaturach mało który środek działa. przyjdzie wiosna to będzie widać czy się zieleni czy trzeba zapinac plug i siać jare. jeśli to jest wirus to masz pozamiatane bo jak zabierzesz 15 do 20 procent normalnego plonu to wszystko
  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Kup zwykły kwasomierz glebowy ,nie jest jakiś dokładny ale jeśli będzie czerwone PH bardzo słabe , to posiej kredę koszeloska lub kornicka w ziemi zostanie ,a jęczmień na wiosnę zawsze możesz zlikwidować .  https://allegro.pl/tester-ph-podloza-plytka-ceramiczna-plyn-heliga-i6760628176.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ds_rl=1262526&ev_campaign=_DIO_pla_dom_ogród&ev_adgr=Nawozy+i+preparaty&gclid=CjwKCAiAz7TfBRAKEiwAz8fKOCBxmYExW0SGwI9lr2hxr4NqTXMMkr_gA5eA2-1deqsdIVEWMJsnPRoCRwgQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Famer21
      Witam, mam do sprzedania jęczmień ozimy 500kg, tydzień temu skoszony. Cena do uzgodnienia, woj opolskie.
    • Przez Jakub6755
      Mam problem z wołkiem zbożowym który zalągł się w jęczmieniu i pszenicy. Przechowuję ziarno w drewnianych sąsiekach mam niewiele może 1t używam tylko dla siebie (dla kur,krów).
      Czym mogę to zwalczyć ? podobno świece dymne są dobre ale nie wiem czy można je stosować na zboże czy musi być puste pomieszczenie, moje sąsieki są w drewnianej stodole więc nie jest zbyt szczelnie. Proszę o pomoc i doradzenie czegoś
    • Przez MafiaLolek
      Witam mam 5 I 6 klase ziemi.
      I niewiem jaki jeczmien jest lepszy na te klase ziemi.
      Jeczmien dwurzedowy czy szesciorzedowy
    • Przez MafiaLolek
      Nabyłem Jęczmień ozimy jest w nim bardzo dużo ości i nie wiem co z tym zrobić Proszę o pomoc
    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj