mustafakali

MF 520 nie chce odpalić

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mustafakali    3

Witam chciałem dzisiaj przestawić kombajn i powstał problem bo kombajn nie chce zapalić nawet na prostowniku odpowietrzyłem cały układ i dalej nic nawet dymka nie puści z komina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25505

Czyli nie dostaje paliwa. Pompka ręczna działa?

Ponoć żeby główna pompa zaskoczyła to ta pierwsza musi podać małe ciśnienie. 

W jaki sposób odpowietrzyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustafakali    3

właśnie na plaku też nie odpala

odkręcałem przewody przy wtryskach

powinien na plaku chociaz zaskoczyć na chwile a on nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947
19 minut temu, andrzej78 napisał:

Plak to się nadaje ale do tapicerki a nie do odpalania , tylko samostart.

samostart to eter, można sobie tym silnik rozwalić, wszyscy na plak odpalają, w niejednym warsztacie pracowałem i tylko plak, nawet tam gdzie regenerują pompy, robią wtryski to też plakiem odpalają.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
10 minut temu, andrzej78 napisał:

Powinien, właśnie ....., zastosuj samostart a się przekonasz.

Ta raz odpaliłem ciągnik na samostart to myślałem że zawory wywali wydechem i teraz wolę plak stosować w razie konieczności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947

myslisz ze jak nie załapał na plaku to nagle zobaczy puszke z samostartem i dopali ? tam jest inna przyczyna, albo zle odpowietrzony, albo zablokowało przewód doprowadzający paliwo, albo coś z pompką paliwową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Tak jest w tych silnikach , że sa trudne do odpowietrzenia , wystarczy aby silnik " załapał" na kilka sekund a sam się odpowietrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Ta akurat sam się odpowietrzy -_-

To nie sześćdziesiątka czy papaj. 

Perkinsy są wredne do odpowietrzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585
7 minut temu, PRIMO napisał:

Ta akurat sam się odpowietrzy -_-

To nie sześćdziesiątka czy papaj. 

Te akurat nie potrzebują żadnych specyfików , wystarczy poodkręcać odpowietrzniki i przepompować.

 

9 minut temu, PRIMO napisał:

Perkinsy są wredne do odpowietrzania.

I z tym się zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Jak zapowietrzony to na plaku by odpalił po prostu silnik wyjechany i w zimno nie odpala Można spróbować ciepłym powietrzem (opalarka) jeżeli wtryskiwacze daja paliwo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wez tam recznie przy pompie zobacz czy dzwignia od gaszenia rusza sie i przestaw w pozycje pracy silnika. Pozniej odkrec przewod paliwowy przy pompie czy wtrysku i zobacz czy przy rozruchu pompa daje paliwo na wtryski. Jesli nie to pod deklem pompy jest dzwigienka ktora moze sie zatrzec od brudu. Na youtube po wpisaniu "pompa cav" jest wiele filmow jak tam sie wszystko czysci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel64
      Witam, mam problem z zetorem 7245, ponieważ kręci a nie chce odpalić , proszę o podpowiedzi.
    • Przez Mikua
      Panowie, jakiś pomysł dlaczego nie chce odpalać?
      Przez pierwsze poł godziny chodził normalnie, lecz odpalał kręcąc długi i przy pomocy Plaka.  później przestał reagować na gaz aż w końcu nie odpala. 
      Po zdjęciu głowicy tłoki są całe w ropie,
      została wymieniona pompa wtryskowa na nowa lecz to samo, Zdjąłem cylindry i pierścienie wyglądają tak jak powinny, nie popekane itd.
      W czym może być problem
    • Przez gruszon18
      Witam. Zakupiliśmy na gospodarkę używaną prasę Claas Rollant 44.  Ta wersja ma zdemontowany podajnik na sznurek i zamocowany podajnik do siatki, więc owija jedynie siatką. I mamy problem właśnie że tej siatki nie chce podawać gdy komora się dopełni. Sezon już praktycznie ku końcowi a my w czarnej d , całe szczęście dużo do sprasowania nie ma, ale mimo wszystko trzeba. 

      Mógłby ktoś objaśnić zasadę działania tej prasy? BO brat pracował na modelu chyba Rollant 46 i osobiście nie pasuje mi to co on mówi ..  Różne rzeczy wyczytałem w internecie. Że przy zapełnieniu komory siatka ma się automatycznie podać, potem zapala się lampka i dopiero wtedy uruchamiamy hydraulikę aby otworzyć komorę i wyrzucić belkę.  Dodam że demontowaliśmy silniczek który ma zbijać tą zapadkę od noża, ponieważ wcale się nie uruchamiał.  Prasa owijać owinie, ale jak się poda ręcznie siatkę. 
    • Przez kajperos
      Chciałem spróbować odpalić władka na 6 biegu. Na sekunde zatrybił ale potem nie chciał jechać nawet jak wrzucałem półbiegi. Co waszym zdaniem poszło ?
    • Przez rafa5
      Witam, mam problem w MF 520. A mianowicie w tamte żniwa na koniec zaczął grzać mi się olej hydrauliczny(gotować). Zimą wymieniłem olej hydrauliczny i filtr oleju i nic to nie pomogło. Po ok. pół godzinie koszenia olej w zbiorniku zaczyna się gotować, hydraulika przestaje działać (nie podnosi heder) no i jest problem. Może ktoś coś podpowie w temacie, pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj