the1mati1

Problem z rozrusznikiem Belarus 820

Polecane posty

the1mati1    64

Witam. Otóż mam problem z rozrusznikiem przy Belarusie 820, rocznik 2011, rozrusznik jakiś szmelc białoruski siedzi tu od nowości. Otóż już drugi raz mi zblokowało bendiks. Ciągnik normalnie odpalany i gaszony, aż za którymś razem próbuję przekręcić kluczyk a tu słychać że tylko cewka wysunęła bendiks i żądnej reakcji. Wyciągnąłem rozrusznik a tu zblokowany bendiks, wysunięty i nie wrócił na swoje miejsce i nie da się go przekrecić. Z drugiej strony tam gdzie szczotkotrzymacz, rozsadziło całą obydowę i delikatnie przesuneło wirnik do tyłu. Jakieś dwa tygodnie temu podobna sytuacja, ale wymieniłem bendiks ( bo były delikatnie scięte frezy) , poskladałem to jakoś, też wysunłeo bendiks i go nie cofnęło i rozsadziło delikatnie obudowe, ale udało sie złożyć. W czym może być przyczyna że tak sie dzieję? Z cewką powinno byc raczej wszystko w porządku bo wymnieniana wiosną. GDzie szukać przyczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3872
Kup drugi rozrusznik szybkoobrotowy to bedziesz mial spokój na kilka lat. Ojciec to przerabiał, naprawiał kilka razy a i tak g... z tego wyszło. Naprawde szkoda czasu i kasy na czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Tu się zgodzę lepiej kupić nowy, ja kupiłem szybkoobrotowy 12v węgierski za 300parę zł i śmiga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
2 godziny temu, the1mati1 napisał:

Witam. Otóż mam problem z rozrusznikiem przy Belarusie 820, rocznik 2011, rozrusznik jakiś szmelc białoruski siedzi tu od nowości. Otóż już drugi raz mi zblokowało bendiks. Ciągnik normalnie odpalany i gaszony, aż za którymś razem próbuję przekręcić kluczyk a tu słychać że tylko cewka wysunęła bendiks i żądnej reakcji. Wyciągnąłem rozrusznik a tu zblokowany bendiks, wysunięty i nie wrócił na swoje miejsce i nie da się go przekrecić. Z drugiej strony tam gdzie szczotkotrzymacz, rozsadziło całą obydowę i delikatnie przesuneło wirnik do tyłu. Jakieś dwa tygodnie temu podobna sytuacja, ale wymieniłem bendiks ( bo były delikatnie scięte frezy) , poskladałem to jakoś, też wysunłeo bendiks i go nie cofnęło i rozsadziło delikatnie obudowe, ale udało sie złożyć. W czym może być przyczyna że tak sie dzieję? Z cewką powinno byc raczej wszystko w porządku bo wymnieniana wiosną. GDzie szukać przyczyny?

nadal w bendiksie  ,  ja na ten rozrusznik nie narzekam  ,jego wada to bendix u mnie puszczał ,nawet temat zalozyłem o tym samym tytule  , wymieniłem  go na nowy ale orginal i śmiga do dziś  a wieniec jak wyglada ? nie wytluczony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
giziulek    11
Iskra bardzo dobry rozrusznik, 450 płaciłem i już około 10 lat bez zarzutu, i normalnie 12V i rozruch 24V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
Teraz porządny rozrusznik Iskra Letrika czy Mahle to wydatek prawie 800 zł ale warto. Są też jakieś nowe 'Setart', ale nie spotkałem jeszcze w sklepie.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64
Wieniec w porządku. Rozłożyłem go i bendix dosyć ciężko się przesuwa po wpisach na wirniku a przy końcu potrafi się nawet przyciąć. frezy w bendixie są ok, gorzej te wpusty na wirniku są trochę przydarte. Zauważyłem też że wypadło zabezpieczenie które blokuje aby bendix za bardzo się nie wysunął. I ty chyba może być przyczyna że go rozsadziło z drugiej strony. Nie miało co zblokować bendix aby zbyt się nie wysunął i musiało coś puścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@the1mati1 jak byś potrzebował nowego rozrusznika do swojego Belarusa 820 to mam kilka  propozycji 

1. https://www.zenox.pl/product/Rozrusznik-z-reduktorem/689243708101 - z reduktorem firma AG TECH - 415zł brutto 
2. https://www.zenox.pl/product/Rozrusznik-z-reduktorem/6899172780 - z reduktorem Czeskiej firmy MAGNETON - 552 zł brutto 
3. Rozrusznik z reduktorem firmy Mahle letrika za +/- 1000 zł (cena do dogadania :) ) nie ma linku bo akurat nie mam wystawionego na sklepie 

Gdybyś się jednak zdecydował naprawiać to mam też wirnik lub np. szczotki do oryginalnego.

Prowadzę sklep internetowy ZENOX.pl i wysyłkę kurierem mamy darmową od 100zł, a jeśli części są zamówione do godz. 15:00 to wysyłamy tego samego dnia i na drugi dzień części są już u Ciebie n podwórku :) 

Jak coś to poniżej namiary na mnie, albo pisz tutaj 

sebastian@zenox.pl lub tel. 723 678 743 
www.ZENOX.pl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Setart zaryzykowałem z nim jak padła mi jubana i muszę przyznać że kręci świetnie! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Te oryginalne już 2 wyrzuciłem na złom, szkoda mi było ale mnie upewniliście, ze tak było lepiej.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysztofcvb
      Witam mam pewien problem z rozrusznikiem szybkoobrotowym  a mianowicie gdy go załączę kręci silnikiem od 2 do 4 sekund a potem jakby się koło zębate się cofało. Elektrowłącznik był wymieniony  i nie ma poprawy, dodam że niby dobrzy pracuje gdy jest wyjęty z ciągnika.
      Drugi problem też dotyczy rozrusznika (oryginał) a sprawa ma się tak w tej chwili mam założony stary rozrusznik ale nie mam prądu na desce rozdzielczej. Ciągnik pali normalnie z kluczyka tylko prądu brak wszędzie indziej (gdzieś zwara była). Na rozruszniku szybko obrotowym jest wszystko ok. Ktoś coś podpowie lub który oddać do naprawy.  
    • Przez sunday
      Witam. Mam pytanie co może być przyczyną głośnej pracy pompy hydraulicznej w MTZ 820, pracuje z turem.  Pompa wyje i na wolnych obrotach słabo podnosi, ogólnie wydaje mi się że ciężko ma, niby podnosi, ale powiedzmy przy 500kg muszę dawać gaz w podłogę. Dodam że pompa jest nowa, ale na starej też się tak zachowywało, może coś jest nie tak podpięte, albo jakiś zawór się przyciął i nie podaje w pełni oleju??? Proszę o jakieś sugestie
    • Przez sunday
      Witam
      Mam pytanie odnośnie rozmiaru kół w MTZ 820, czy jeśli na tył założę 18.4xR34 a na przód 13.6xR20 to mi to się zgra i nie będzie problemów z napędem???
    • Przez stanrol
      Witam. Mam problem z ciągnikiem. Zapala się błąd 4.1.45 który mówi że jest uszkodzony czujnik obrotów zębnika stożkowego. Czujnik wymieniony na nowy tzn sam środek, obudowa została stara bo trzeba olej spuszczać. Niestety błąd dalej się wyświetla,  od razu po przekręceniu zapłonu wchodzi w tryb awaryjny i wyświetla błąd. Bezpieczniki przejrzane nawet te w środkowym słupku, wtyczka od czujnika rozebrana,kable przejrzane na tyle ile się dało.  Co może być przyczyną.
    • Przez ceston
      Witam ostatnio podczas jazdy wyskoczył mi napęd tak że się wcale nie włącza. Postanowiłem rozebrać skrzynkę rozdzielcza od napędu i poszukać tam usterki po zdjęciu okazało się że tam jest wszystko w porządku ale zauważyłem że wałek kardana mogę kręcić ręką a koła stoją w miejscu złożyłem skrzynkę nie podlaczajac do niej walka i faktycznie koła jadą wałek stoi. Podniosłem przód do góry i kręcąc kołem chciałem zobaczyć czy drugie będzie się kręcilo w drugą strone. Niestety zero reakcji kręcę kołem a drugie stoi. Os jest Krzyżakowa nie stozkowa. Macie pomysły co mogło pójść.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj