panRys87

Co to jest za pług-Krone czy Niemayer?

Polecane posty

panRys87    1

Witam. Proszę was o pomoc w identyfikacji pługa. Potrzebuję kupić płozy i odkladnice ale nie wiem jakich szukać. Na odkladnicach jest wybite Krone U9 oraz U9L a naklejki są Niemeyer. Na wiezyczce także są jakieś pozostałości po naklejce na której mogło być Vogel Max. Naklejki były tam od dawna bo odcień farby jest inny pod nimi. Podaję zdjęcia jak to wygląda. 

IMG_20181114_123407.jpg

IMG_20181114_123444.jpg

IMG_20181114_123515.jpg

IMG_20181114_123627.jpg

IMG_20181114_123921.jpg

IMG_20181114_123934.jpg

IMG_20181114_123947.jpg

panRys87    1

To jest właśnie ten pług który kupiłem, chcę wymienić zużyte elementy. Sugerowalem się naklejkami że to Niemeyer ale cechowanie na odkladnicach Krone to zmienia. Jednak po wpisaniu oznaczenia Krone U9 i U9L nic nie pokazuje chyba że jakoś źle szukam. 

Wiadomość z agroFakt.pl

PRIMO    889

U9-to jest prawa odkładnia 

U9L-to jest lewa odkładnia 

panRys87    1

Wszystko na to wskazuje że to jednak Niemeyer bo jest kilka ogłoszeń z takim plugiem i wszystkie opisane Niemeyer. Trzeba chyba będzie wziąć elementy na wzór bo po kodach nic w necie nie mogę znaleźć. 

kopin    895

zadzwoń do Unirolu,podaj kody może Ci pomogą ,jest tam dosyć ogarnięty gość

agromacegly    0

Proponuję stworzyć mustro najlepiej zachowanej płozy, nanieś wymiary takie jak długość szerokość i rozstaw otworów. Z tym możesz już albo udać się do sklepu lub zeskanować i wysłać do kogoś, by Ci poszukał najlepiej pasującej do Twojego wzoru. Jak coś się znajdzie, ustal numer danej płozy i poszukaj dobrej oferty. Np tutaj: https://lemiesze.pl/index.php?page=produkt&detal=niemeyer znajdziesz po obrazku i wymiarze płozę. Z doświadczenia wiem, że jeżeli masz oznaczenia pasujące do Niemeyr czy Krone, nie jest powiedziane że pasująca do Twojego pługa płoza nie będzie akurat od np. Gessnera

rami    6

witam wiesz to jest niemayer  bona jednej z odkładniijest poczatkowa nazwa pługa ale odkładnice nie są od tego pługa któś przerabiał go  spytaj się tego od kogo pochodzi ten pług

Witam, sprawdziłem w starszych katalogach i oznaczenie na korpusie NU to oznaczenie firmy Niemeyer. Zapraszam mam Jak byś potrzebował Odkładnie, lemiesze czy płozy  Mam też katalog więc podałbym Ci numery części żebyś miał  na przyszłość i nie musiał już się głowić :D 

sebastian@zenox.pl lub tel. 723 678 743 
www.ZENOX.pl 

panRys87    1
Napisano (edytowany)

A czy masz może ten katalog w wersji pdf lub innym formacie na komputer? Jeśli tak to możesz wrzucić na pewno się jeszcze komuś przyda😉Patrzyłem na waszej stronie ale nie znalazłem takich odkladnic, u mnie są jednolite a w sprzedaży macie z wymiennymi piersiami i krone i niemeyera chyba że coś źle popatrzyłem. 

Edytowano przez panRys87

Wydaje mi się @panRys87 że dokładnie takich jak u Ciebie na zdjęciu już nie dostaniesz ;(  

Katalogu niestety nie mam w wersji elektronicznej ale mogę Ci przepisać numery:

Płozy :
lewa: 20015
prawa: 20016 

Odkładnie: 
lewa: 20039
prawa: 20040

Lemiesze:
lewy: 20031
prawy: 20032

panRys87    1

Dziękuję bardzo za numery 😉

Może uda się znaleźć coś co podejdzie. Na upartego jak nie znajdę trzeba będzie coś wspawac w miejsce ubytku, bo nie są te odkladnice specjalne mocno zużyte jedynie lekko uszczerbione na przedniej części (widać na zdjęciu). Do wymiany ewidentnie są płozy ale te to już chyba uda się dopasować. Szkoda by było tego pługa bo mimo rzeczy które trzeba zrobić to orze się nim o niebo lepiej niż moim UG3 z wymienionym nie dawno każdym erlementem roboczym. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez JarekTymiski
      Witam. Mam taki problem cielaki małe nie maja takiego  apetytu na kukurydzę jak powinny mieć, od małego jak pamiętam zawsze piły od małego siarę, potem mleko i siano zaczynały jeść to dostawały po trochu QQ , osypki swojej i granulki z witaminami  czy coś takiego . I teraz nie chcą , maja teraz tak po 5 miesięcy i trawę z kiszonki siano suche i granulki jedzą, a QQ nie chcą. Dasz im QQ i posypiesz to granulki zjedzą A reszty nie ,, później pościele i od QQ się odsuną i słomę jedzą,  nie które gryzą sztachety drewniane, doktor powiedział że robaki mają dawał im 2 razy już tak co 3 Tyg zastrzyki od robaków i dalej to samo, co moze byc przyczyna? Za male dawki im dał? Pieniadze i tak wzial swoje. Czy krew im pobrać na badania? Może czegoś brakuje im. Może weterynarza zmienić, nie ma już pomysłów.  Pomożecie
    • Przez aron
      Jak w temacie może ktoś oś wie na ten temat. Potrzebuję przedni most do mf 3060 mam niedaleko możliwość kupna od 6120/30 Tylko czy będzie pasował? Jak porównać?
    • Przez tomek2201
      Witam. Zastanawiam się dlaczego wszystkie moje pszenice zrobiły się fioletowe. Zrobiłem test zimotrwalosci i jest 100% dobrze. Jest to odmiana sailor nasiona z własnej plantacji która była obsiana nasionami kwalifikowanymi. Sąsiad obok ma ode mnie tą pszenicę i jego jest dużo bardziej zielona. Jesienią pod korzeń dostała 150kg soli potasowej i 150kg superfosfatu wzbogaconego potrójnego więc myślę że nie brakuje jej fosforu. Czy to dlatego że było zimno i niepobierala fosforu. Jesienią również siałem wapno w postaci kredy 2t/ha ale nie na wszystkie pola, a fioletowa jest na wszystkich. Cześć pól w mojej okolicy jest zielona a część fioletowa. Może azot coś pomoże ale narazie nie mogę wjechać bo mokro. Jak myślicie dlaczego tak jest?
    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam

z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.

Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.