akv

Jaki pług obrotowy do 80 km zamiast 4x30

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akv    0
Jaki pług kupić z używanych obrotowy z regulacja szerokości za rozsądną cenę. Na 30h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a jaki ciągnik problemem może być tylko masa o ile 3 skiby powinien uradzić to 4 to już nie koniecznie ,choć prędzej znajdziesz 3x40 i będzie ta sama szerokość orki

A i na masę wpływa toczy masz na kołki czy sprężyny/resory/hydrauliczne zabezpieczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akv    0
Mtz 82 na przód obciarzniki na tuz pujda jak będzie za lekki. Kołki pewnie bo lżejszy i tańszy. Jakiej firmy i model byś proponował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a teraz jaki masz na sztywny , na kołki czy aktywne zabezpieczenie ? Sam mam tylko zagon , ale resor i przy tych kamieniach co się trafiają to za dużo roboty na kołki umnie .

Co do pługów na pewno nowsze tzn nie bierz z jednolitą piersią i odkładnią , tylko rozdzielnie pierś i odkładnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

http://jatkowski.eu/index.php/maszyny-rolnicze/plugi/98-plug-4-skibowy-obrotowy-charlier

polecam do MTZ   lekki 4x35  dobrze kryje elementy robocze dobrej jakości ( zdj poglądowe )

jak poszukasz po necie to tanio kupisz  nawet tu na forum z wielkopolski sie ktos ogłaszał  sprawdz giełde AF

wady-  trudno dostępne częsci  i drogie ,zamienników brak

sebe słusznie wspomniał  o dzielonej odkładni i piersi  ,w tym wymieniasz całość

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akv    0
Mam stare Grudziądz . I już ich MAM DOSYĆ.. No i jeszcze te bruzdy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akv    0
A co myślicie na coś takiego. https://www.olx.pl/oferta/plug-3-obrotowy-kverneland-e-nie-kuhn-overum-lemken-CID757-IDxsLNO.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akv    0
https://www.olx.pl/oferta/plug-3-obrotowy-kverneland-e-nie-kuhn-overum-lemken-CID757-IDxsLNO.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Wkleiles ten sam link i nadal nie działa . 

Gość z którym nie dawno rozmawiałem polecał francuskie fenety , takie ściąga i idą jak ciepłe bułeczki. Części dostępne i nie drogie ponoć.

  • Like 1

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akv    0
Pług 3 obrotowy Kverneland E, 3x40cm, to taki był na olx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
13 minut temu, akv napisał:

No tak ale dokładnie do wymiany widać.

wylizane mocno  jedna pospawana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilMaj    1

No 3-4 stówy odkładnia to nie małe koszta chyba że pług dla siebie na lata to można inwestować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akv    0
Jak takie dokładnie to pewnie i obrót też ma luz. o właśnie jak sprawdzić czy nie wybity obrót jak silownik trzyma. Da się bez zaczepienia do ciagnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Da się bez problemu wyczuć każdy luz. Łapiesz za sworznie i ruszasz , czuć odrazu.

Remont obrotu nie taki duży koszt. dwa łożyska po stówce , dwa uszćzelniacze , chyba że wybite mocno to troche gorzej.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227
8 godzin temu, akv napisał:

Szukałem teraz fenet 3 ale mało tego jest.

kolego ja przesiadłem się z grudziądza bo też miałem go dosyć na lemkena 3 skiby dałem 5.5 tyś z dowozem na podwórko bez kółka ale na necie znalazłem orka tym pługiem to bajka w porównaniu z naszym radłem a elementy robocze bez problemu wszystko jest na zamówienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
8 godzin temu, akv napisał:

Szukałem teraz fenet 3 ale mało tego jest.

Szukaj 3 ze zmienną szerokością orki do 20 cali wtedy będziesz mógł ustawić pług według własnego uznania. 

Marka mało istotna tylko patrz jak z dostępnością części. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akv    0
To mam ogulny zarys a co z słownikiem na obrót piszą.,że na 2 węże albo płynny i jeszcze mechaniczny że sprężynami widziałem. Jakiego szukać.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127
Obrót najlepiej na 2 przewody. Przede wszystkim kup pług do którego łatwo i tanio dokupisz elementy robocze. Kvernelandy mają przystępne ceny, tylko nie kupuj nietypowych, bo do Fraugde ciężko dostać tanie odkladnie. Nie wiem jak u Ciebie z kamieniami, ale ja bym nigdy nie kupił pługa bez resorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akv    0
Dzięki Maverick. Kamienie są małe ale jest kilka, że lemiesz zostają w polu no i raz korpus zgielem ale to w Grudziądz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj