bernijol

Wom i pompa zaleźne c330m

Polecane posty

bernijol    3

Witam. Mam takie pytanie, czy w c330 pompa hydrauliki może być zależna od skrzyni biegów? Wiem że w niektórych ciapkach wom jest zależny od skrzyni, (wajcha do przodu)ale w większości tych maszyn nie ma poprostu trybu w skrzyni biegów  od tej opcji. Pytanie czy tam gdzie to działa pompa też wtedy jest zależna tak jak to jest np.w c360. Potrzebna mi jest większa wydajność pompy w ciapku do łuparki hydraulicznej którą kończe budować z siłownikiem 500mm x 80 x45mm podejrzewam że z tym siłownikiem poprostu będzie to wolno pracować a gdyby tak dało się zwiększyć wydajność pompy bez gazowania bezsęsownego ciapa była by bomba. Ale coś mi mówi że w ciapku tak to nie działa jak w 60tce, może się myle, dlatego proszę o poradę i opinie znawców tematu z góry dzięki za mądre słowa.

akv    0
Możesz założyć mompe hydrauliczna o wydajności 32 l. Około 400zl. A pompą w ciapku przez biegi nie puscisz jak w c360.

zbyszekbrzuze    296

To ci się wydaje. Zobaczysz w drewnie że taka szybkość wystarczy, a traktor wcale dużo nie spali.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Wiadomość z agroFakt.pl

LTZ55a    117

Ciekawe jakby wpiąć nowy rozdzielacz pomiędzy pompę a rozdzielacz fabryczny, tak jak w turze?

Co z Twoim MTZ-em? Kupił?

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

bernijol    3
7 godzin temu, LTZ55a napisał:

Ciekawe jakby wpiąć nowy rozdzielacz pomiędzy pompę a rozdzielacz fabryczny, tak jak w turze?

Co z Twoim MTZ-em? Kupił?

Nie bardzo rozumiem jak ją wpiąć tak rozdzielacz jak piszesz LTZ55a ja do tej łuparki zastosuje rozdzielacz za rozdzielaczem fabrycznym tym na błotniku. Tago na błotniku zblokuje w pozycji do przodu np. Połącze go z rozdzielaczem na maszynie i im będę sterował. A mtz-ta nie kupiłem. Bo to w sumie brat kupował a ja tylko szukałem coś sęsownego, a ten się rozmyslił po wizycie tam za sokołowem, plus szfagier mu we skorupie namieszał i przeszło mu z tym mtz-tem 😜

8 godzin temu, zbyszekbrzuze napisał:

To ci się wydaje. Zobaczysz w drewnie że taka szybkość wystarczy, a traktor wcale dużo nie spali.

No nie wiem nie wiem,  jak to mówisz zobacze jak już zrobie. Tak tylko się zastanawiałem jak to w c330 z tym zależnym wom jest. No ale w c360 to są reduktory i neutralny tak na zdrowy rozum to nawet w 30-stce gdyby opcja zależnej pompy od skrzyni to nie ma neutralnego żeby po wrzuceniu np. 5 nie jechał a tylko wom i pompe napędzał, bo przecież nie latał bym sa ciapkiem po podwórku  z pniami he he 😂

LTZ55a    117

maxresdefault.jpg

Wpiąć się między pompę a rozdzielacz, a spływ z "opuszczania" dać do czujnika w skrzyni. W turze zmiana jest kolosalna, bo dźwiga sianokiszonkę bez gazowania. Wykorzystywana jest pełna wydajność pompy, bez dławienia oleju przez fabryczny rozdzielacz. Ten na błotniku nie da tyle przepływu.

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Pigmei    1311

Dla c 330

2200 na silniku  to na wom  550.  Tak ciężko przeliczyć czy może kalkulator ukradliO.o 

Za_q    15

Może nie wszyscy wiedzą jak to obliczyć.

Z proporcji:

1000*550=550000

550000/2200=250 obr/min.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)

Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez asus921
      Witam
      Jest kilka tematow na temat przerobki WOM na szeroka i waska tasme, tylko nie do konca jest to moim zdaniem wytlumaczone.
      W sklepach te normalne bebny raz maja opis 44mm, a raz 46mm, tez to dziwne, ze co sklep to inny wymiar. 2x 46mm = 92mm czyli te nowsze bebny 56mm + 36mm powinny pasowac, a w innych sklepach znowu te standardowe bebny opisuja, ze maja 44mm czyli gdzies nam zginely 4mm na calosci. 
      Moje pytanie, czy napewno bez problemu do starszego womu wejda dwa bebny 56mm + 36mm ?
      Drugie pytanie, ktos pisal, ze jeden z bebnow mozna stoczyc bez problemu na te 36mm, prawda? Bo ten hamujacy to jest razem z tymi satelitami jako jedna czesc, tak? Niczym sie nie rozni ?
      Trzecie pytanie, czy cos oprocz bebnow i tasm musze kupic? Jedni pisali, ze tylko to, drudzy, ze te jarzmo wom z satelitami tez trzeba kupic. 
      Czwarte pytanie, Czy jest w ogole sens to przerabiac czy ktos poleci innny patent, np. nacinanie bebna czy cos innego. A moze jakos te powierzchnie lekko "podrapac" zeby byla bardziej chropowata, a nie gladka.
      Sytuacja wyglada tak, ze odkad chodzi z prasa pasowa, najpierw byly podciagane tasmy i to chyba jeszcze oryginalne, troche pochodzilo i poslizg, pozniej zamowilem nowe tasmy i dlugo nie pochodzilo i teraz juz dwa razy bylo podciagane i jest naprawde zle...
      Poratuje ktos madrym sposobem jak ten WOM przywrocic do zywych, bo na ciagnik nie mozna narzekac, ale ten WOM i prasowanie to wiecej stresu niz to warte i juz ktorys raz musze usluge szybko zalatwiac, bo ciagnik nie zrobi roboty.
    • Przez Przemix
      W moim MF 255 prawdopodobnie czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej (przestał podnosić, a wcześniej, na rozgrzanym oleju, robił to dość wolno). Byłem na dwóch różnych składnicach maszyn i spotkałem się z dwiema opiniami. Pierwszy sprzedawca polecił mi samodzielną regenerację pompy zestawem naprawczym, drugi natomiast stwierdził, że lepiej wymienić całą pompę (na stanie miał bodajże jakąś turecką za 900 zł).
      Chciałbym zapytać co w tej sytuacji wybrać? Może ktoś z forumowiczów remontował podnośnik w MF i mógłby coś polecić?
      Z góry dziękuję za odpowiedzi
      Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj