Gość

czy warto studiować na uwm ekonomię?

Polecane posty

Gość   
Gość

I tak uważam ze wybralem beznadziejny kierunek jakim jest ekonomia trzeba było iść na jakiś techniczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój brat o ktorym była wcześniej mowa dostał 400zł podwyżki 8 lat po studiach po geodezji zarabia 2300. Całkiem przyzwoite pieniadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

siemka czy ktos by mi mógł odpowiedzieć jak wyglada kwestia praktyk studenckich na studiach zaocznych. Kiedy należy och zaczać szukać. Jak patrzy zakład na studenta zaocznego ktory nie pracuje i czy jest możliwość zostania po praktykach na stałe? byłbym wdzięczny za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4221

Z zostaniem po praktykach to raczej bym się cudów nie spodziewał. Wszystko zalezy gdzie trafisz, co pokażesz, czy w ogóle będzie kogoś obchodziło co chcesz pokazać, czy będziesz tylko - przynieś, wynieś, zarchiwizuj, skseruj itd. Albo - pokaze się pan gdzieś za 2tygodnie. Jak chcesz coś wynieść z praktyk, to zastanów się dobrze co i jak bym wcześniej zaczął szuka miejsca, pochodzić popytać czy byliby zainteresowani itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja to myślałem nad praktykami w urzędzie skarbowym. Z ta wiedza to różnie zawsze wolałem ścisłe przedmioty matematyka rachunkowość informatyka(word,excel) Szczerze to przyznam że dużo więcej pamiętam z liceum z matmy niż ze studiów bo korków udzielam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4221

Z tego co znajomi opowiadali to w skarbówce zapierdol straszny był, ale byli typowymi murzynami. No ale z drugiej strony też czego się można innego spodziewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 a ty daron64 gdzie miałeś praktyki? Czy trzeba się do nich specjalnie przygotowywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4221

Ja miałem w sądzie rejonowym - bardzo luźno do naszej obecności, lub jej braku podchodzili - kompletnie nic mi nie dały te praktyki. Znajomi mieli po różnych miejscach - sąd okręgowy - od pomocy w archiwum, do siedzenia na bramce i zapisywaniu kto, do kogo idzie, skarbówka - juz pisałem. Urzędy miasta/gminy itd, to albo podejdą do tego luźno i po paru referatach rzuca, a tam to już od kierownika zależy - albo da Ci coś do archiwizacji, puści z kimś w teren jeśli wychodzą, albo będziesz siedział jak kółek cały dzień. Generalnie wiesz każdy ma tam jakieś swoje prace do wykonania i nie każdemu się chce cokolwiek komuś pokazywać. Naprawdę bardzo zależy gdzie trafisz. Przygotowywać się? Proszę Cię, jak obsłużyć xero to Ci pokażą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak myslicie moj znajomy studiowal na sggw rolnictwo mial dobre oceny a teraz przeniosl sie na pwsz? Czy uważacie ze dobrze zrobił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tym semstrze uzyskałem średnia 4,75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 1.10.2019 o 17:26, daron64 napisał:

Ja miałem w sądzie rejonowym - bardzo luźno do naszej obecności, lub jej braku podchodzili - kompletnie nic mi nie dały te praktyki. Znajomi mieli po różnych miejscach - sąd okręgowy - od pomocy w archiwum, do siedzenia na bramce i zapisywaniu kto, do kogo idzie, skarbówka - juz pisałem. Urzędy miasta/gminy itd, to albo podejdą do tego luźno i po paru referatach rzuca, a tam to już od kierownika zależy - albo da Ci coś do archiwizacji, puści z kimś w teren jeśli wychodzą, albo będziesz siedział jak kółek cały dzień. Generalnie wiesz każdy ma tam jakieś swoje prace do wykonania i nie każdemu się chce cokolwiek komuś pokazywać. Naprawdę bardzo zależy gdzie trafisz. Przygotowywać się? Proszę Cię, jak obsłużyć xero to Ci pokażą.

Witam przychodzę zapytać o moja przyszłość a dokładnie o studia magisterskie. W czasie ich trwania planuje pójść na podyplomowe studia rolnicze gdyż myślę że ten kierunek da mi lepsza przyszłość aniżeli ten który obecnie studiuję czyli ekonomie. Jedna z moich kuzynek po ich zakończeniu(ekonomicznych) pracuję w biedronce. Czy wiesz może jak pracodawcy patrza na forme studiow podyplomowych rolniczych np w agroloku. W moim regionie czasem zdarzaja się stamtad ogłoszenia. Rozważam też zakończenia studiów na licencjacie i podjęcia pracy kuriera. Mam nadzieje ze mi pomożesz gdyż nie wiem czy pójście na magisterkę ma wogóle jakiś sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4221

Na takie stanowisko jak kurier czy przedstawiciel handlowy, to studia to tylko dodatek. Wszystko i tak na rozmowie się rozegra. Jak będzie dwóch bez doświadczenia, ale jeden z nich ze studiami, to zawsze jakiś tam plusik, ale jak ten bez studiów lepiej wypadnie w rozmowie, to napewno nikt Cię nie weźmie bo masz studia a on nie ma. Na takie stanowiska to bardziej doświadczenie byloby plusem niż wykształcenie. A co do tego, że ktoś od Ciebie z rodziny pracuje w Biedronce, to nie oszukujemy się - mało specjalistyczne wykształcenie nie da Ci jakiejś super pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443

W co celujesz? Kurier czy przedstawiciel handlowy? Co do agrologu to non stop szukają ludzi, bo ludzie poprostu odchodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, lukasz0920 napisał:

W co celujesz? Kurier czy przedstawiciel handlowy? Co do agrologu to non stop szukają ludzi, bo ludzie poprostu odchodzą.

No własnie się pytam czy jest sens robić podyplomowe rolnicze czy jest szansa znależć robote tam jako przedstawiciel handlowy po tych stuidach. Czy zakończyć na licencjacie i iść na kuriera. Słyszałem że dobra pensja jest tam handlowca 2200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443

Jak chcesz pracować jako kurier czy handlowiec to nie trzeba było robić szkół. Co do zarobków 2200 to jakieś ochłapy, myślę że zarobki są o wiele wyższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 godzin temu, lukasz0920 napisał:

Jak chcesz pracować jako kurier czy handlowiec to nie trzeba było robić szkół. Co do zarobków 2200 to jakieś ochłapy, myślę że zarobki są o wiele wyższe

Mi sie wydaje że trzeba mieć troche wiedzy żeby iść na handlowca do agroloku. A np moja kuzynka poszła do biedronki po studiach. A ty w tym volkswagenie poszedłeś na staż. Tak sami z siebie zaproponowali staż tobie czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443

Jaki Volkswagen? Byłem kiedyś w agrologu na rozmowie. Powiem tak nie warto no chyba że ktoś lubi wciskać kit, żeby tylko sprzedać to niezła kasę idzie zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 2.03.2020 o 16:19, daron64 napisał:

Na takie stanowisko jak kurier czy przedstawiciel handlowy, to studia to tylko dodatek. Wszystko i tak na rozmowie się rozegra. Jak będzie dwóch bez doświadczenia, ale jeden z nich ze studiami, to zawsze jakiś tam plusik, ale jak ten bez studiów lepiej wypadnie w rozmowie, to napewno nikt Cię nie weźmie bo masz studia a on nie ma. Na takie stanowiska to bardziej doświadczenie byloby plusem niż wykształcenie. A co do tego, że ktoś od Ciebie z rodziny pracuje w Biedronce, to nie oszukujemy się - mało specjalistyczne wykształcenie nie da Ci jakiejś super pracy.

Poszukam praktyk w połowie maja czy urzędy przyjmuja wogóle wiesz coś o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 1.10.2019 o 17:26, daron64 napisał:

Ja miałem w sądzie rejonowym - bardzo luźno do naszej obecności, lub jej braku podchodzili - kompletnie nic mi nie dały te praktyki. Znajomi mieli po różnych miejscach - sąd okręgowy - od pomocy w archiwum, do siedzenia na bramce i zapisywaniu kto, do kogo idzie, skarbówka - juz pisałem. Urzędy miasta/gminy itd, to albo podejdą do tego luźno i po paru referatach rzuca, a tam to już od kierownika zależy - albo da Ci coś do archiwizacji, puści z kimś w teren jeśli wychodzą, albo będziesz siedział jak kółek cały dzień. Generalnie wiesz każdy ma tam jakieś swoje prace do wykonania i nie każdemu się chce cokolwiek komuś pokazywać. Naprawdę bardzo zależy gdzie trafisz. Przygotowywać się? Proszę Cię, jak obsłużyć xero to Ci pokażą.

Znalazłem w końcu te praktyki ale było ciężko ze wględu na koronawirusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, daron64 napisał:

I gdzie?

W kancelarii u prywaciarza.

I co otym myślisz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, daron64 napisał:

Jakiej kancelarii? Prawniczej?

no kancelaria nie komornicza ani prawnicza nie bede podawal dokladnych danych bo jeszcze mnie ktoś rozpozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 9.06.2020 o 14:21, daron64 napisał:

Jakiej kancelarii? Prawniczej?

Trochę się boję iść na te praktyki, bo jednak wcześniej nie pracowałem mimo że jestem na zaocznych, boję się pytań właścieciela i pracowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JasonWW
      Jak w temacie chciał bym zacząć z ccm i nie wiem czy warto jakę koszta się z tym wiążą? Jak śrutować na pierwszy raz śrutownikiem czy młyn zakupić? i co jest lepsze pryzma czy big bag?  na próbę chciał bym zasiać 2h kukurydzy  do wyżywienia mam około 400 świń rocznie prosił bym o jakieś sugestie na ten temat z góry dziękuje. 
    • Przez Grzesiek84
      Witam
      Koledzy czy ktoś posiada lampę - oprawa zawieszana 1x200W OS-230 , moje pytanie jakie żarówki do nich stosować, jak świecą, czy po zakupie posiadają wkład do środka jeśli nie jaki jest stosowany? I czy będą ładnie świeciły w stodole - przerobionym na garaż chce je powiesić na belce między klepiskiem a sąsiekiem?
      Jestem nimi zainteresowany bo mam możliwość kupić je po niskiej cenie
    • Przez Piters182
      Witam, stoję przed wyborem siewnika. Mam pytanie odnośnie znaczników bocznych. Słysze rożne opinnie, jedni mówią że potrzebna rzecz, a inni mówią że to głupota jest, bo koło ciągnika się puszcza przy zasianym i jest ok, i nie potrzebny jakiś znacznik.
    • Przez szermiro
      Cześć wszystkim  
      Jestem tutaj nowy i jeżeli umieściłem post nie tu gdzie się należy to proszę o wyrozumiałość .
      Nawiązując do tytułu piszę tutaj w sprawie studiowania zootechniki ,a szczególnie na UWM Olsztyn.
      Co sadzicie o tych studiach (czy to jest przyszłościowe) ,pewnie niektórzy powiedzą ,że nie ma po tym pracy ,ale ja starałbym się robić jak najwięcej kursów itp.
      W szczególności interesuje mnie praca w federacji bydła (interesuje się bydłem). Jeżeli możecie to podzielcie się swoimi opiniami
      A bardzo chciałbym nawiązać kontakt z osobami studiującymi zootechnikę na UWM jeżeli są tu jakieś
      Pozdrawiam,
    • Przez rafix255
      Wtajcie forumowicz nie wiem dokładnie czy jest taki temat ale dokładnie chodzi mi o Deutz Fahra serii 4E następcę Agroluxa. Chodzi mi po głowie zakup tego ciagnika bez kabiny z ładowaczem czołowym. Mam wszystkiego lekko ponad 30ha Case 4220 z ładowaczem i New Hollanda TD5 105 i taki mały zwinny ciagnik do kosiarki zgrabarki siewnika by mi podpasował i pytanie czy warto pchać sie w taka inwestycję. Nieraz jest tak ze 1 ciągnika mi brakuje a ten byłby też cały czas to pykania w obejsciu kiszonki itp. Czy sobie odpuscic i isć w New Holland T4S/Farmalla A. Wszystko są 3 cyl a te 3 (2) marki są najuczciwsze cenowo. W deutzu nie chce kabiny bo widzaiłem ta Naglaka w kielcach to wręcz odstrasza do zakupu bynajmniej mnie. Co sądzicie. Za porady będę wdzieczny
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj