Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
nic290    1

Na początku proszę o wybaczenie za popełnione błędy ponieważ to mój pierwszy post. Za niedługo przejmę gospodarstwo po rodzicach i myślę o tym, aby uprawiać cebulę. Proszę Was abyście mi powiedzieli jaka klasa ziemi nadaje się pod cebulę, jak jest z jej ceną, jakie nawożenie, opryski itd. Pozdrawiam :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Powiem Ci że z ceną jest jak wszędzie nie ma ustabilizowanej, jeżeli masz przechowalnie, i przetrzymasz cebule do marca, kwietnia, to zarobisz na tym i to nieźle, na jesieni cena bardzo nie zadowala, ja uprawiałem cebule na 3 klasie ziemi, wychodzi piękna :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

Nie zawsze jak się przetrzyma do wiosny to jest lepsze cena były takie lata że jak się na jesieni nie sprzedało to i później już się nie sprzedało a klasa ziemi to najlepiej jak najlepsza ale i na V urośnie przy przekropnym roku a co do nakładu na cebule to takie minimum to 10 tys na hektar najniższym kosztem. Co do ceny to na ten rok nie można narzekać ale poprzednie to kicha ja w zeszłym roku z 4 ha sprzątnąłem 40 ton sprzedałem po 50 gr to policz sobie ile musiałem dołożyć. Jak będzie suchy rok i nie masz deszczowni to bezie dokładka. Taki rok jak ten to trafia się raz na 10 lat. Co do środków ochrony to poczytaj inne tematy na temat cebuli tam coś znajdziesz. Duży areał planujesz siać i jakie masz ziemie a jakiś sprzęt do produkcji?


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic290    1

Nie zawsze jak się przetrzyma do wiosny to jest lepsze cena były takie lata że jak się na jesieni nie sprzedało to i później już się nie sprzedało a klasa ziemi to najlepiej jak najlepsza ale i na V urośnie przy przekropnym roku a co do nakładu na cebule to takie minimum to 10 tys na hektar najniższym kosztem. Co do ceny to na ten rok nie można narzekać ale poprzednie to kicha ja w zeszłym roku z 4 ha sprzątnąłem 40 ton sprzedałem po 50 gr to policz sobie ile musiałem dołożyć. Jak będzie suchy rok i nie masz deszczowni to bezie dokładka. Taki rok jak ten to trafia się raz na 10 lat. Co do środków ochrony to poczytaj inne tematy na temat cebuli tam coś znajdziesz. Duży areał planujesz siać i jakie masz ziemie a jakiś sprzęt do produkcji?

Wiesz z tą cebulą to tylko taki pomysł jest. Sprzętu do cebuli nie mam i przechowalni też :lol: Ziemia to klasa 4 i 5 tylko wody tam brakować nie będzie, a przeciwnie może być jej nadmiar,bo to mokre pole jest i ma 5ha. Reszta moich pól się do cebuli nie nadaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

To jeżeli nie masz żadnych maszyn, przystosowanych do uprawiania cebuli, to moja taka rada, lepiej nie próbuj w tą cebule iść, a zrobisz jak uważasz :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic290    1

To co ja mam zrobić ? Jak na razie mam ok. 25 ha w tym z 3 ha łąki. Trzymamy 12 loch w cyklu zamkniętym i 1 krowa oraz kilka byków. Jak dla mnie za mały dochód.. Według mnie gospodarstwo musi być na coś konkretnie nastawione. Przy tak małym areale produkcja świń nie wchodzi w rolę. Proszę Was tylko czy na cebuli można naprawdę zarobić?? Może było by to bardziej opłacalne jak bym tę cebulę sprzedawał prosto do sklepów, na targowiskach czy do jakiś przetwórni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Po pierwsze policz sobie jeżeli masz na to 20 ha pomnożyć przez ilość z ha to wychodzi 200 t to w jakim sklepie tyle sprzedasz czy na targu, co innego przetwórnia, ale tam to już oczywiście niższa cena. Kolego nie dam Ci konkretnej odpowiedzi , idź w pole i siej, bo potem jak rok będzie słaby to tylko będziesz chodził i mnie klnął że kazałem Ci siać. Jeżeli już chcesz tak koniecznie tą cebule to wsiej sobie w tym roku z ha dla przykładu i zobaczysz czy Ci to odpowiada, a z jednego ha to i ręcznie zbierzesz zrodziną :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic290    1

Po pierwsze policz sobie jeżeli masz na to 20 ha pomnożyć przez ilość z ha to wychodzi 200 t to w jakim sklepie tyle sprzedasz czy na targu, co innego przetwórnia, ale tam to już oczywiście niższa cena. Kolego nie dam Ci konkretnej odpowiedzi , idź w pole i siej, bo potem jak rok będzie słaby to tylko będziesz chodził i mnie klnął że kazałem Ci siać. Jeżeli już chcesz tak koniecznie tą cebule to wsiej sobie w tym roku z ha dla przykładu i zobaczysz czy Ci to odpowiada, a z jednego ha to i ręcznie zbierzesz zrodziną :lol:

Dzięki, masz kolego rację spróbuję z 1 ha ale to może w przyszłym roku, bo teraz już jest za późno. Nie obawiaj się, na pewno nie będę Cię wyklinał.:lol: pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Mam nadzieję, że trochę pomogłem,i życzę powodzenia :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

W sumie to dlaczego nie, cebula jest i tak dużo bardziej opłacalna niż zboże, tylko nie siej od razu 5ha bo raczej nic z tego nie wyjdzie, ja na twoim miejscu posiałbym tak z 0,5ha na próbę, nie martw się że nie masz maszyn z małym areałem poradzisz sobie bez nich, jak będzie ci się opłacać to kupisz maszyny, pamiętam jak zaczynaliśmy u mnie temat cebuli to też żadnych maszyn nie było, ale z roku na rok coś tam się dokupowało. Najlepiej znajdź kogoś w okolicy co sieje cebulę i popatrz, popytaj jak to jest.

 

Siejemy już z 10 lat, jest raz lepiej raz gorzej ale nie jest tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Mam pewien problem z cebula, wprawdzie jest to uprawa ogródkowa ale jest:)

Mianowicie chodzi o to ze cebula ma żółte końcówki szczypiory i się kręci strasznie. Cebula sadzona z dymki. Wpierw rosła bardzo ładnie a teraz jest źle, szczypior ma długość około 25cm. Co może być tego przyczyna i jak to zwalczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

Skoro się kręci to prawdopodobnie coś ją zjada, jakiś robal czy coś, ale gwarancji nie daję, zobacz czy nic nie siedzi w szczypiorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

No właśnie nic nie znalazłem, ale cebula wypuszcza nowe szczypiorki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

W mojej okolicy tez jest problem z cebula siana na wiosne. Mianowicie powschodziła a pozniej zaczeła ginac i to zaraz po wyprostowaniu kolanka. Co niektorym zgineło 70%!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

ja miałem polanowska i jakieś kicha nasiona bo licho powschodziła i jest mniej jakieś 40%


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

ja Ci powiem kolego zebys sobie zasiał kawałek i sie przekonasz my uprawiamy od 4 lat na 4i 5 klasie,mamy nawadnianie plon ok 40-50t/ha zle na tym nie wychodzimy siejemy tylko odmiany holenderskie i amerykanskie a polskie to mozna sobie na ogródku posiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

pierdoły piszesz @thefarmer na jakiej podstawie nie uznajesz polskich odmian?? podaj jakies 3 konkrety.... ja sieje polskie 10 lat cos an ten temat moge powiedzieć :)


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ELTYS    0

pierdoły piszesz @thefarmer na jakiej podstawie nie uznajesz polskich odmian?? podaj jakies 3 konkrety.... ja sieje polskie 10 lat cos an ten temat moge powiedzieć ;)

 

KOLEGO POLSKIE ODMIANY MOGŁEŚ SOBIE SIAĆ 20 LAT TEMU TEZ MIAŁEM POLSKA ODMIANE MARCHWI 15 LAT TEM Z JEDNEJ REDLINY O DŁÓGOŚCI 700METRÓW WYCHODZIŁA 1TONA ALE TERAZ TO INNA BAJKA Z POLSKIMY NASIONAMI OGÓREK POLSKI PLONUJE 20 30 TON Z HA WYBIERZ SIE DO SZWABÓW Z 5 HA SPRZATAJA 150 TON OGÓRKA DZIENNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dudek    1

Prawda polskie odmiany sie nie sprawdzaja a tym bardziej w cebuli nigdy wiecej polskich odmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GardenFlora    0

To brutalna prawda,nasze odmiany nie są zadowalajace i to przekłada się an wyniki uprawy. Sam zrezygnowałem z polskich odmian,bo to było po prostu nieopłacalne.


www.GardenFlora.pl - Hurtownia Ogrodnicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Czy ktoś może wie ile liści wytwarza cebula lub do jakiego momentu. Czy jest to różna liczba dla dymki i cebuli z siewu. Ponoć jest tak że cebula może wytworzyć jakaś liczbę liści i przeważnie wytwarza tą ilość lub kilka mniej pytanie ile to jest?

Mam dymkę ozimą i przydała by mi się ta informacja aby określić najpóźniejszy termin zbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mars    1

Witam Zamierzam siać cebule jak napiszcie kiedy siejecie gdzie nasiona kupujecie na początek spróbuje 0.5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj