Polecane posty

luk110    0

Witajcie spotkał się już ktoś z taką przeróbka żeby wywalić te belki co idą od dolu do góry, wzamian tego wstawić kratownice, aktualnie przerabiam stodole na magazyn ziarna i jakby te belki znikły byłby lepszy ruch.

20181112_141016.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440

Ciekawa konstrukcja. Ja bym dał w miejscu zielonego dwuteownik a czerwonego drewniane belki. Do niższego słupa można przykręcic jakimiś cybantami a w wyższym zrobić jakąś dziurę, włożyć i wepchać tam beton dla pewności. Mam podobnie rozwiązany temat u siebie i jest solidnie, stoi już z 30 lat. 

asdasdd2.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444
i tak masz fajnie bo ja kupilem gospodarstwo po sasiedzku i w stodole mam słupy na środku i tez chce porobić. chce konkretna kratownice oprzeć na tych słupach z bialej cegły a na kratownicy drewniane slupki te co trzymaja dach tylko nie wiem czy to wytrzyma albo zrobic sciany oporowe przy jednych wrotach i kupic przyczepe do tylu kipowana i kipowac w takie boksy do tylu tyklo co wyjdzie taniej i lepiej

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk110    0

Zamiast dwuteownika nie lepiej Dac kratownice i na niej oprzeć te słupy, dzisiaj rozmawiałem z gościem co robi kratownice i widziałem po nim ze nie chce się tego podjąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

Rozważam podobnie wycięcie słupów. Myślę dać dwuteownik 20 cm oparty na słupach trzymających wrota. Tylko u mnie dalej są całe ściany a tu u kolegi @luk110 całość dachu oparta jest tylko na słupach. W tym przypadku chyba tylko kratownica. Wogole przez te wypusty jest rzeźba niezła. Szkoda że te kozły nie są dane na przeciwległą płatew, wtedy mógłby ogarnąć kratownice drewnianą. Kucie w słupie bym odpuścił w tym przypadku. Za bardzo się osłabi konstrukcja

Edytowano przez Buszmen11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    543
3 godziny temu, tumiwisizm napisał:

Ciekawa konstrukcja. Ja bym dał w miejscu zielonego dwuteownik a czerwonego drewniane belki. Do niższego słupa można przykręcic jakimiś cybantami a w wyższym zrobić jakąś dziurę, włożyć i wepchać tam beton dla pewności. Mam podobnie rozwiązany temat u siebie i jest solidnie, stoi już z 30 lat. 

asdasdd2.png

Pomysł dobry, ale zamiast kuć, lepiej zrobić szeroką stalową obejmę do której dospawasz dwuteownik, a samą obejmę przytwierdzisz na kotwy. A jeśli słupy w środku nie są zalane betonem dodatkowo możesz skręcić je razem za pomocą śrub rzymskich i drutu fi12. Pochylenie dachu wydaje się być na tyle duże ze zima śnieg dodatkowo raczej nie będzie obciążał konstrukcji. A mając tura całą robotę mozesz wykonać w 2-3 osoby, zamiast wynajmować firmę i ponosić dodatkowe koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440
Kotwy pewnie wytrzymają ale pewniejsza jest opcja położenia tego na słupach z wcieciem-mniej pracujących elementów. Moja stodoła stoi tak już tak jak mówiłem z 30 lat a elementami nosnymi są tylko słupy. Kratownica jest w tym wypadku bez sensu,przy tych gabarytach zamiast wspierać dach niepotrzebnie obciąży słupy, o tym że będzie droga nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

Buszmen11 napisał:

Rozważam podobnie wycięcie słupów. Myślę dać dwuteownik 20 cm oparty na słupach trzymających wrota. Tylko u mnie dalej są całe ściany a tu u kolegi @luk110 całość dachu oparta jest tylko na słupach. W tym przypadku chyba tylko kratownica. Wogole przez te wypusty jest rzeźba niezła. Szkoda że te kozły nie są dane na przeciwległą płatew, wtedy mógłby ogarnąć kratownice drewnianą. Kucie w słupie bym odpuścił w tym przypadku. Za bardzo się osłabi konstrukcja

mysle ze dwuteownik 20 moze sie uginac na srodku rozpietosc to 8-9m bo tez o tym myslalem


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

Moja stodoła ma 9 m. Myślałem o zespawaniu dwóch dwuteowników 10 cm jeden na drugim ( akurat takie mam), do tego stężenia z płaskownika po bokach, spawane na ukos coś ala kratownica. Myślę że usiedzi, przecież znowu dach nie waży niewiadomo ile.imageproxy.php?img=&key=2e0fe1b1adf61807imageproxy.php?img=&key=2e0fe1b1adf61807

IMG_20181113_170351.jpg

IMG_20181113_170335.jpg

 

Edytowano przez Buszmen11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

przy tych słupach z cegły dajesz metalowe rury ze stopami przykrecanymi do posadzki i na nich opierasz kratownice albo dwuteownik i na tym opierasz dach

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

można tak jak piszesz.... a ja  podlał bym słupy zbrojone  drutem przy tych ceglanych od środka 30x30 cm  i na tym oparł .. na pewno bym nie kombinował z przykręcaniem do tego co jest na kotwy itp . 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

Przykręcenie do posadzki ma sens jeżeli jest gruba. Inaczej trzeba stopę wylać. Mimo to pomysł dobry bo konstrukcji nie obciąża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lambogrand
      witam czy komus z was juz robiono kiedys projekt stalowej konstrukcji dachu na stodole lub oborze interesuje mnie jie taki projekt moze kosztowac na budynek 12 na 22 metry bez zadnych slupow w srodku
    • Przez 90daniel
      Sory za błąd w tytule posta.
       
      Witam chciałbym coś wam pokazać byłą "zabawkę" w moim gospodarstwie. Byłą bo już poszedł na przetop z powodu dość poważnej awarii przez którą został na to skazany. Między innymi chodzi mi o ciągniczek własnej konstrukcji. Zbudowany na podzespołach Jelcza wozu opancerzonego i kirowa Wstawiam link z zdjęciami. Miłego oglądania, na wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć A wiec pytać jak coś.
       
      http://www.fotosik.p...855bf4bffd.html
      http://www.fotosik.p...ed75c23776.html
       
      http://www.fotosik.p...ef0e005974.html
      http://www.fotosik.p...065bcbd3bc.html
    • Przez majes
      Jestem w trakcie przebudowy talerzówki na 10 talerzy w układzie v i mam pytanie do uzytkowników nowych, a właściwie prośbę. Możecie mi napisac ile cm w prawą albo w lewą (zalerzy jak ułozone sa talerze) strone patrząc w strone ciągnika przesunieta jest pierwsza oś z talerzami względem drugiej.
    • Przez mimol22
      Witam
       
      W chwili obecnej przebudowuję rozrzutnik tandem polkiej produkcji o ładowności 6t.
      Zaciąłem sie podczas projektowania klapy hydraulicznej znajdującej sie wewnątrz przestrzeni załadunkowej tuż przed bębnami.
      Moje pytanie jest następujące. Czy macie może rozrzutniki z klapami hydraulicznymi podnoszonymi pionowo do góry?
      Jesli tak to czy macie zamontowany synchronizator podnoszenia tj. dwa koła zębate umieszczone od wewnętrznej strony burt na jednym wałku. Wałek z kołami znajduje się w górnej częsci rozrzutnika i współpracuje z klapą poprzez zamontowany do niej łańcuch. Ma to na celu wyrównanie pracy siłownika ponieważ dwa siłowniki niekoniecznie muszą pracować równo co może doprowadzić do zaklinowania klapy i uszkodzenie jej elementów.
      To rozwiącanie jest stosowane w rozrzutnikach MetalFach oraz Tytan Unii Grudziądz.
      Prosiłbym posiadaczy tych rozrzutników o przesłanie zdjęć tego rozwiązania wraz z zdjęciami klapy oraz prowadzeń klapy. Mój mail rybinskim@gmail.com
      Dziekuje za pomoc.
    • Przez Jafarski
      Witam Was serdecznie!
      Oficjalnie korzystam z tego forum po raz pierwszy i przepraszam jeżeli założyłem ten temat w złym miejscu.
      Wiele razy zaglądałem na forum Agrofoto znajdując profesjonalną pomoc z Waszej strony, bez konieczności zakładania nowych tematów.
      Lecz dziś borykam się z poważnym dylematem, licząc na Wasze doświadczenie i wszelakie wskazówki które pomogą mi go rozwiązać.
       
      Chcę zostać producentem mleka i w związku z tym muszę się przebranżowić z trzody chlewnej i opasów na krowy mleczne. Mam świadomość tego, jakie koszty za sobą pociąga taka inwestycja, ale nadal uważam ten sektor za najbardziej rokujący i opłacalny spośród innych w produkcji rolnej (dlatego chciałbym jak najbardziej obniżyć koszty związane z przygotowaniem zaplecza do pracy).
      Bardzo Proszę was o rady dotyczące poniższego schematu (dość prymitywnego ):
       
      -czy wg Was można podzielić-rozplanować jakoś w tym starym budynku miejsce na 30 szt krów dojnych uwięziowo + miejsce na kilka cieląt? (30szt ponieważ tylko takim kapitałem dysponuję i na więcej nie pozwala mi areał 15 ha+ dodatkowy zakup pasz treściwych).
      -czy lepiej wyburzyć ściany działowe i zrobić przejazdową wzdłuż budynku?
      -gdzie wkopać szambo na gnojowicę a gdzie płyta gnojowa
      Dodam że na płytkiej ściółce a obornik jedynie turem który już posiadam
      Dach jest do wymiany więc ewentualna wąska dobudówka wzdłuż budynku wchodzi w grę.
      Rozbiórką i położeniem dachu zajmę się osobiście z bratem który prowadzi firmę budowlaną.
       
      Bardzo Proszę Was o wszelkie wskazówki, porady i opinie jak zaaranżować stary budynek lub go przerobić na praktyczną oborę spełniającą wymogi sanitarne i unijne. Będę wdzięczny nawet za najdrobniejsze porady
      stary budynek.bmp

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj