kristofus

CEREA - Prowadzenie równoległe (DIY czyli trochę "zrób to sam")

Polecane posty

memu    0

Myślałem o zamówieniu Cerea z maliną, nie słyszałem nic o tym, aby to oprogramowanie miało być kiedyś dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misterio26    0

@memu Wydawało mi się że będzie taka możliwość w przyszłości ale wychodzi na to że nie. Szkoda że nie ma żadnego większego wątku z maliną niemieckim forum jedynie jeden skromny post :< 

Edytowano przez misterio26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

W jakiej minimalnej odległości od słupa 110 kV jednotorowego ustawić antenę bazową żeby nie było zakłóceń? Czy nie ma to znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko979    63
memu napisał:

Dzięki za wskazówki! Passperdegree wyszło mi 613 (od maksymalnego skrętu w lewo do maksymalnego skrętu w prawo jest 37,75° i 23138 impulsów enkodera, mam nadzieję że dobrze to liczę). W międzyczasie u Niemców wyczytałem, że parametr dControl w ustawieniach wymiarów ciągnika może też mieć związek z odległością tej kropki, do której algorytm próbuje nakierować traktor (a raczej antenę na traktorze). Nie zdążyłem jeszcze tego zweryfikować. 

Jeśli chodzi o IMU, to rzeczywiście  podczas postoju z włączonym silnikiem Cerea pokazuje od -4° do +4° (aż takie drgania w całej kabinie?)

 

 

A czy ten kąt trochę za mały nie wyszedł? Chyba że ja u siebie źle zmierzyłem? U mnie wyszło 68,5 stopni przy 13716 impulsach. Przekładnie mam zębatą 1 do 4, u mnie pass wyszło 200, ale jak jadę to jakbym węża śledził. Nie wiem jak sobie z tym poradzić, jakie macie ustawienia?


jak skalibrować IMU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

Kilka słów od mnie, tak przy okazji bo rzadko tu zaglądam a i z Cerea ostatnio kontakt prawie żaden.

Jakieś chyba 2 miesiące temu Cesar na pytanie kiedy nowa wersja na Windows skoro wychodzą na Andka odpowiedział milczeniem... Po nagabywaniu, Angeles napisała tyle:  "We have not an update in a short time"... Może warto jeszcze ich męczyć, nie wiem.

Wnioski niech każdy wyciągnie sam co o tym projekcie myśleć i kierunku w którym podąża. Ja i niektórzy koledzy przeszliśmy z nim sporo, i radochy, i wku... ;) na własne ryzyko, że tak powiem. Swoją drogą ciekawa przygoda. Na obecną chwilę nie wiem i nie wiem kto wie ;) co autor ma w głowie. Chciałoby się więcej ale jest jak jest, z działaniem Cerea na różnych urządzeniach z Windows bywa bardzo różnie :(

Tak jeszcze odnośnie PW związanych z tematem, wybaczcie jeśli nie odpowiadam jednak nie jestem żadnym supportem tego softu ani odbiorników GPS. Podzieliłem się tutaj wiedzą i doświadczeniami, fajnie jeśli ktoś skorzystał, jeszcze fajniej jeśli sam się podzieli doświadczeniami, więcej swojego czasu nie mogę obiecać.

Edytowano przez kristofus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441

Trochę nie w temacie, ale tu pewnie najszybciej dostane odpowiedź. 

Jakie jest potrzebne minimum do wykonania pomiarów  różnicy poziomów w konkretnych punktach? Chodzi o kilkadziesiąt pomiarów, ale w miare dokładnie i rozrzucone pewnie w czasie. (Ewentualnie później sprzęt do wykorzystania przy określeniu położenia słupków granicznych) 

Korekte ze stacji referencyjnej, można przeliczyć później w arkuszu kalkulacyjnym ( dla chwili gdy mierzymy drugim odbiornikiem)? 

Jakie jest cenowe minimum i jakich modułów, modeli gps szukać?   ( O czym szukać żeby najszybciej dowiedzieć sie o obecnej technice, a nie cofać sie do czegos co wyszło z użycia)

W jakieś proste logowanie parametrow z GPS i uśrednianie położenia  dawno,  dawno temu, bawiłem się, ale teraz czytając z grubsza ten temat technika zmieniał dość mocno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Niwelator do tego służy. Akurat w pionie GPS nie jest za dokładny. Kwestia jakiej dokładności oczekujesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441

10 cm dokładności w pionie byłoby ok.  20-stoma też bym się zadowolił. 

GPS pewnie przydałby się i do czego innego i czegoś człowiek nauczyłby się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

Przekładnie zebate przystosowane do Kombajnu Fendt 5180E oraz Same Roller 50 oraz innych posiadające takie kierownice są już dostępne.

187269225_915352075915184_8159278248199512088_n.jpg

187110821_317964763017381_6604852966489242833_n.jpg

187331627_293351299171631_7879397004947670835_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerty123    7

temat o cerea ale chyba jedyny watek z odpowiedziami więc zadam pytanie o AgOpenGPS.

Ktoś podsumowywał koszty AgOpenGPS?Bawił się tym? jak wypada w porównaniu do cerea?

Zainteresował mnie temat ale z tego co widzę łatwiej będzie postawić agopen z racji tego że wszystko po angielsku i projekt na forum widać żyje.Wiem prędzej czy później zglebię temat sam, wyczytam, ale jakby ktoś odpowiedział na moje pytania to by mi to przyspieszyło późniejsze działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18
Dnia 6.05.2021 o 11:26, kibix napisał:

Niwelator do tego służy. Akurat w pionie GPS nie jest za dokładny. Kwestia jakiej dokładności oczekujesz. 

Przy statycznym pomiarze jest bardzo wysoka dokladnosc pomiaru. Geodeci tylko na odbiornikach gps RTK pracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Wszystkie równiarki dziś pracują z dynamicznym pomiarem wysokości większość nawigacji ma dokładny pomiar zablokowany -trzeba odblokować dodatkowo  jednak chyba potrzebna poprawka rtk .Nawet takie starocie jak cfx 750 czy fm 1000 mają możliwość odblokowania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
6 godzin temu, tomek73 napisał:

Da rady to sparować z Trimble  CFX 750. Kupiłbym 3 komplety.

Do CFX potrzeba żyroskop IMD 600 i silnik kierownicy  nie ma szans aby to skonfigurować to nie żarówka że będzie świecić byle tylko był prąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

System działa juz prawie perfekcyjnie. Przejście na Roboteq i Android daje wiele możliwości. Prawdopodobnie  bede chciał przejść na system sterownia hydrauliczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
1 minutę temu, macko979 napisał:

Jak z telefonu dodać zdjęcie w poście??

Sposobów przynajmniej kilka ale widzisz opcje "przeciągnij plik do przesłania lub wybierz pliki..." 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Co znaczy prawie perfekcyjnie ?:-) Co jest jeszcze do poprawki?:-) Masz stacje bazową? 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

W takim ciągniku żeby nie psuć wyglądu to raczej hydraulika. Rozdzielacz ok 4.5tys kosztuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko979    63

Ale ja mam silnik phiget przy starszym case, a tu gwarancja jest. Układ mam działający, ale w nowym ciągniku mocowanie musiałoby jakoś wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez lemysz1
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat. Kursy te mają niby zastąpić szkoły dla dorosłych w tym także na kierunkach rolniczych.
       
      Jak ma się wykształcenie zdobyte poprzez taki kurs a wymagania do otrzymania środków z unijnej kasy.
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ema
      Witam, posiadam wykształcenie rolnicze. W tym momencie nie posiadam gospodarstwa, pracuję w handlu tak się po prostu złożyło z czegoś trzeba żyć. W domu posiadaliśmy parę lat temu małe gospodarstwo 2ha klasa ziemi 3, aktualnie w dzierżawie. Od dziecka interesowałem się wszystkim związanym z rolnictwem, pomagałem wujowi powadzić gospodarstwo 12 hektarowe, klasa ziemi 5-6 . Otóż teraz pojawiła się szansa przejęcia tego gospodarstwa przeze mnie. Problem polega na tym że przez ostatnie parę lat gospodarstwo pod*padło, nie prowadzona jest żadna produkcja zwierzęca wyłącznie zboża. Chce zaryzykować i rozpocząć gospodarzenie. Chciał bym hodować tuczniki oraz bydło mięsne dodatkowo jakaś produkcja roślinna. Wiadomo w wizji jest powiększenie areału. Z maszyn to oczywiście c-330 oraz podstawowe maszyny. Jest ogrom pracy do zrobienia ale myślę że w przyszłości by się to opłaciło. Piszę tutaj ponieważ chcę poznać wasze opinie drodzy forumowicze. Będą mi bardzo pomocne. Mam mieszane podejście do tego z jednej strony mam pewien stały zarobek w handlu z drugiej chciałbym też jakoś spróbować chociaż zadziałać rolnictwie. Pozdrawiam wszystkich i czekam na wyczerpujące odpowiedzi.
    • Przez czvb22
      Witam, przymieżam się do zakupu kilku maszyn ( opryskiwacz, agregat uprawowo siewny , rozsiewacz do nawozów) i interesuje mnie wspolny komputer do sterowania tymi maszynam w standardzie ISOBUS. Mój ciągnik nie obsługuje ISOBUS dlatego poszukuje wspólnego terminala pod te wszystkie maszyny.
       
      Z tego co mi wiadomo opryskiwacze firmy Agrio Puma/Napa (jeszcze nie zdecydowałem który chciałbym zakupić), moga być obsługiwane przez takie oto terminal http://agrio.com.pl/elektronika-me 
       
      Podobnie jest z horsch pronto 3 i z rozsiewaczem kuhn/rauch axis 30.2 http://www.kuhn.com.pl/internet/webpl.nsf/0/9B0644940E82F08EC1257C910049B1D2
       
      Zauważyłem, że Ci wszyscy producenci korzystaja z komputerow muller elektronilk i np. model COMFORT TERMINAL jest w ofercie każdego z nich wiec na chłopski rozum wszystko powinno pasować. 
       
      Moje pytanie jest nastepujące czy ktoś używa takich rozwiazań i ma z nimi doświadczenie. Czy aby napewno to wszystko współgra ze sobą tak jak powinno. Z definicji ISOBUS wydaje mi się, że tak powinno być ale wiadomo jak to z "nowinkami technicznymi" wyglada.
      A jeśli rzeczywiście tak jest to który terminal polecacie? Zależy mi na gps, prowadzenie równoległe, automatyczne zamylkanie sekcji opryskiwacza itp.itd. Ma ktoś może informacje ile np. taki comfort terminal kosztuje u danego producenta? Ceny powinny byc podobne ale znając życie pewnie gdzieś jest drożej a gdzieś taniej. Może bezpośrednio kupić od muller elektronik ale z tego co mi widomo dopłaty na gps/komputer sa tylko w przypadku zakupu z maszyną a nie oddzielnie. 
       
      Dziekuje z góry za wszelką pomoc i odpowiedzi na pytania dotyczące Terminali jak i maszyn które chciałbym nabyć.
       
      Prosze o przeniesienie tematu jeśli w złym miejscu założyłem ale nie mogłem znaleźć nic podobnego na AF.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj