Zaloguj się, aby obserwować  
Sklodos

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 95?

Polecane posty

Ferdek07    75

filtr oleju silnika 104zł

filtr paliwa 54zł

filtry hydrauliki 120zł x 3

olej silnika 10l akros 20zł/l

filtry powietrza jak do każdego dobierzesz zamiennik orginały po ponad 200zł wkład i 2gie tyle bezpiecznik

ceny części drogie jak cholera, ale awaryjność na niskim poziomie, plus to że dużo elementów jest znormalizowanych i można dorobić w dobrych zakładach rzemieślniczych B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sklodos    0

bardzo drogi nie jest. zresztą raz na miesiąc się nie wymienia oleju i filtrów to aż tak żle nie jest. Dzięki Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ceny części do nowych zetorów to też nie są te same ceny co do starych 7211, z tego co zauwazyłem to do case ceny części są ze 20% niższe niż do sdf, ale nie po to kupuje się nowy ciągnik żeby cenami części się przejmować B)

To co zdecydowałeś się na coś? Ja polecam agrofarma 100gs :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegeta23    2

Co do wcześniejszych wypowiedzi niektórych to ja uważam że niema co kołować koledze w głowie. On wie chyba najlepiej ile mu potrzeba KM w swoim gospodarstwie. A co do tego że w ciągniku głównym powinien być rewers hydrauliczny to się zgadzam a JX tego nie ma. Może zerknij sobie na serie Case'a JXU. Najmniejszy ma 95KM. Jak chcesz to złap kontakt z emil94 on ma tego Case'a. Albo jeszcze może rozejrzyj się za JD z serii 5R albo 5M?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

kołować to nikt nikomu w głowie nie kołuje, ale ogólnie ciągniki dzieli się na takie do 100km i ponad 100km, nie mówię tu o modelach stanowiących wyjątek do reguły jak np. lamborghini r3 110km, czy zetor forterra 80km lub stare jare 914 co waży jak obecnie nowe ciągniki 160km, ogólnie każdy wie o co chodzi, czy ciągnik jest do 100km i do około 4t masy, czy powyżej, a do gosp. z łąkami i hodowlą raczej opcja ciągnika do 100km będzie najrozsądniejsza, dlatego podaje taki podział na 2 kategorie bo śmieszne jest jak co niektórzy posiadacze swoich 30-45km maszyn cedzą te konie mechaniczne jakby to każdy żywy ten koń był i z osobna doczepiany do zaprzęgu i licytowanie jaki najlepszy że 65km, ktoś inny chciałby 70km, na to pierwszy że głupi jest bo ten 70km to będzie palił jak smok, a 65km już mniej ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sklodos    0

Byłem dziseij u kumpla który miał różne ciągniki i ma teraz DFa i bardzo sobie chwali i niedługo będzie brał drugiego. poradził mi co do niego dobrać i już zdecydowałem że będzie to agrofarm 420

Dzięki chłopaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

To pozostaje tylko wypatrywać tego ciągnika na ulicach nidzicy i wiadomo kto nim będzie śmigał B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sklodos    0

do nni to chyba jeździć nie będę ale kto wie, może się coś wyrwie na nowego deutza he he B)

 

chłopaki powiedzcie mi jeszcze czy agrorarm w skrzyni 20p+20t ma półbiegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Nie, skrzynia z półbiegiem (jednym) występuje w modelu GS wersji E wtedy mamy 40x40.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sklodos    0

przydatna sprawa ale nie konieczna.

 

a jak myślicie co może mi się jeszcze w nim przydać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cajour    0

Ja mam case jx 90 mam do niego pług vogel&not orginalny 4 skiby.Na 1ha spala w pługu ok.8-9l w zależności od gleby.Pod względem awarii nie było poważnych.Polecam case ponieważ bardzo mało pali,tylko radziłbym dokupić obciążniki na tylne koła bo jest trochę za lekki,a ze zwrotnością jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK2000    0

mam zetora 7340 ma 78,8 KM i świetnie sobie daje radę w tym sprzęcie,ale ma tura trac-lift 220 i dużo obornika dźwiga dlatego chce go odciążyć. myślę że ten DF świetnie będzie sobie radził. Co możecie mi o nim powiedzieć?

 

a co do tego NH to nie jestem przekonany. kilku rolników w okolicy ma takie i nie są zadowoleni z zakupu. Jeden rolnik u nas ma DFa i miał wiele innych takich jak zetory, NH, JD i najbardziej wychwala DFa.

 

mam zetora 105 40 jest super ma siłe iswoje zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj