Rolnikleśny

Rolnośrodowiskowe - Sankcje

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Jestem po kontroli rolnośrodowiskowej. Pakiet 2 Ochrona gleb i wód. 2.1 Międzyplony oraz Pakiet 6. Zachowanie zagrożonych zasobów genetycznych roślin w rolnictwie protokołu jeszcze nie mam ale wiem jakie uchybienia były możecie mi powiedzieć jakie mogę mieć ewentualne sankcje co do tego. Jestem w tym pierwszy rok. A więc:

Pakiet 6. Zachowanie zagrożonych zasobów genetycznych roślin w rolnictwie   całość zobowiązania 10 ha    całość ok

 

Pakiet 2 Ochrona gleb i wód. 2.1 Międzyplony  całość zobowiązania 15,05 ha   rośliny rzodkiew oleista, facelia, gorczyca

1. Na jednej działce o pow. 1,19 ha wogule nic nie wyrosło w terminie się wyrobiłem z siewem (13.09.2018r.) termin ostateczny 15.09.18 lecz słaba bonitacja gleby VI klasa, susza itd. to spowodowały więc to będę miał wykluczone

2. Na dwóch działkach o powierzchni łącznie 2,68 stwierdzono tylko jeden gatunek - rzodkiew oleista a powinny być trzy. Powierzchnia zasiania stwierdzona ok tylko ten jeden gatunek. Siane było dużo wcześniej około lipca i rzodkiew oleista, która ma teraz około 1 metra zdążyła stłumić przy niekorzystnych warunkach facelię oraz gorczycę.

3. Reszta działek o pow.11,18 ha wszystko ok

 

Reasumując Stwierdzona powierzchnia posiania  13,86 ha  w tym tylko na 2,68 ha jeden gatunek na reszcie ok.

powierzchnia 1,19 ha nie stwierdzone.

 

Jakie mogę mieć sankcje ewentualne?

I jak się mogę ewentualnie odwołać dodam, że faktury na poplony posiadam, na całej gminie stwierdzona susza oraz posiadam zdjęcia i świadków.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

tak jak Kolega już wspomiał jedziesz do ARiMR i piszesz wyjaśnienia czy to odwołanie od wyników kontrolli. Dołaczysz protokół suszowy i czysta sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861

odwoluj sie. ja mialem w tamtym roku w uprawie glownej takie kwiatki jak twoje. napisz, ze jedna uprawa zagluszyla druga. a dodatkowo susza zrobila swoje i nie bylo mozliwosci wschodow. oddala Ci to o miesiac doplaty, ale tam tez pracuja ludzie i duzo rozumieja. nie boj sie odwolan.

 

dolacz faktury za poplon, protokol suszy. zdjecia i swiadkowie nic nie dadza.

 

oczywiscie odwolanie nie do powiatowki tylko do regionalnej arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ja mam te same pakiety co Ty kontrol miałem dwa lata temu z poplonami było wszystko ok brakowało mi 1,1ha okrywy którą zasiałem z byt póżno ponieważ z powodu opadów deszczu opóżniły się wykopki buraków gdzie miała być okrywa i na dzień kontroli okrywa nie zeszła sankcje to 100 procet zabranych dopłat z RS z dwóch lat i nic nie pomogły odwołania bo odwołanie można pisać ale wcześniej przed kontrola .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, plapla123 napisał:

Ja mam te same pakiety co Ty kontrol miałem dwa lata temu z poplonami było wszystko ok brakowało mi 1,1ha okrywy którą zasiałem z byt póżno ponieważ z powodu opadów deszczu opóżniły się wykopki buraków gdzie miała być okrywa i na dzień kontroli okrywa nie zeszła sankcje to 100 procet zabranych dopłat z RS z dwóch lat i nic nie pomogły odwołania bo odwołanie można pisać ale wcześniej przed kontrola .

A ile miałeś całe zobowiązanie?  

Przez 1,1 ha zabrali Ci z całości na dwa lata?

Tu typem z Arimr mówił mi, że inny błąd będzie za to co wogule nie ma a inny tam gdzie tylko 1 roślina poplonu jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

dobra, a czy kontrol bedac na miejscu potrafi czepic sie tego ze jest zbyt mala obsada? albo ze rosliny siane byly np rzutowo i robiac omijaka w jednym miejscu brakuje jednej z roslin? 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861
a co tu wracac? jak tylko otrzymasz protokol, jedz zloz odwolanie. najlepiej osobiscie i bierz pieczatke kiedy wplynelo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ja program RS mam już 15 lat z tym ze wcześniej łączyłem go z pakietem zrównoważonym (350zł/ha) teraz nie można łączyć tych pakietów . Poplonu miałem ok 6 ha i okrywy chyba ok 3,5ha .Myślę ze Ty masz więcej argumentów i masz na to kwity to może potraktują Cię łagodniej mówili ze wszystkie nie ścisłości takie jak susza ,słabe wschody itp należy zgłaszać na bieżąco w ARiMR a nie w dniu kontroli . A u kolegi stwierdzili tylko jedną roślinę na wszystkich działkach i też zabrali mu za jeden rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaami   
Gość kaami

oprócz sankcji za rok 2018 naliczają też "sankcje wsteczne" :)

sankcje.pdf

Edytowano przez kaami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krycha094
      Witam
      Posiadam zobowiązania rolnośrodowiskowe i wydzierżawiający chce zerwać umowę na część gruntów z skutkiem natychmiatowym ( niestety wydzierżawiajacy jest na prawie ponieważ z punktu prawnego zawarta umowa jest nieważna). Jak będzie wygląda sytuacja w ARiMR czy konieczny będzie zwrot dopłat za dany obszar. Czy dostarczenie dokumentu wypowiedzenia dzierżawy do agencji coś da? I jak ma się sprawa w przypadku zobowiązań wobec PROW miał ktoś podobny problem?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj