Xeon

Deutz Fahr DX 6.30 uszkodzona skrzynia biegów

Polecane posty

Xeon    4

Witam,

Zaczyna mi siadać skrzynia w DX 6.30. Sam wyrzuca biegi, poza tym reduktor w położeniu M blokuje się oraz 4 bieg zgrzyta przy włączaniu.

Trochę poszukałem informacji o tych skrzyniach i znalazłem, że siadają w nich łożyska (prawdopodobnie to jest przyczyną wywalania biegów i blokowania M), natomiast 4 bieg, to prawdopodobnie synchronizator.

Żeby dobrać się do skrzyni, to trzeba ciągnik rozpołowić w 2 miejscach oraz zrzucić kabinę - ogrom roboty. 

Teraz zastanawiam się, czy w ogóle zabierać się za jej remont. Ile dostałbym za ten ciągnik (85 rok, wszystko w idealnym stanie  - poza skrzynią)? Tylko z drugiej strony za tą kasę nic sensownego raczej nie kupię z podobną mocą.

Druga kwestia, czy jestem w stanie ogarnąć tą skrzynię sam (nie pytam o zdjęcie kabiny i rozpołowienie ciągnika) - chodzi o to, czy da się ocenić który element w skrzyni wymaga naprawy/wymiany?

Robiło się skrzynię w 30ce, 60ce, 80ce, ale z zachodnimi nie miałem styczności. 

Ktoś remontował taką skrzynię (co było do wymiany i jak chodzi po złożeniu)? Inne DXy mają bliźniaczą skrzynię, więc niekoniecznie mówimy o tej z 6.30.

Edytowano przez Xeon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875
Jak mawia mój kolega Deutzy dzielą sie na te co mialy robioną skrzynie, mają robioną i będą mialy robioną skrzynie😂 Dlatego nie mam Deutza mimo tego iz to bardzo dobre ciagniki. Slrzynia nie jest skomplikowana ale ceny czesci kosmiczne i to jest podstawowy problem jaki masz w tej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Wiem, że ceny są ogromne. Łożysko pewno coś ok 200-300zł sztuka, synchronizator ok 1000zł, natomiast tryby, to już kosmos.

50% remontu zabrałby mechanik, dlatego chcę zabrać się za to sam.

Poza tym sprzedając go w obecnym stanie liczę, że dostałbym za niego 20000, może 25000zł. Za tę kasę (nawet gdybym dołożył jeszcze 10000zł, które pójdzie w remont), mogę kupić ew. 1224, który nie dorasta 'do pięt' temu DXowi (nawet z uszkodzoną skrzynią). Dlatego raczej skłaniam się w stronę remontu. Początkowo był plan wymiany na coś nowszego, ale kroi się kilka większych wydatków, więc muszę zaczekać z wymianą. Z drugiej strony ta skrzynia nie wytrzyma kolejnego sezonu. 

Stąd moje pytanie, czy ktoś miał okazję naprawiać taką skrzynią i jaki był finał całej operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 000 obawiam się że może być lekko przymało 1000 za synchronizator to też mało niby nie skomplikowana skrzynia ale żeby ją zrobić dobrze to trzeba się chwile nasiedzieć


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Co masz na myśli "trzeba się chwile nasiedzieć"? Chodzi o to, że jest tam dużo elementów, które na pierwszy rzut oka nie wyglądają na zużyte, a faktycznie należałoby je wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak i w dodatku trzeba ją dobrze spasować

  • Thanks 1

niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65

Piotrbm 211320

a podpowiesz mi  co moze być w mojej skrzyni w lambo champion 135 mianowicie przy szybszej jeździe na 17,18 biegu silnik ma ciężko zaczyna dymic tak jak by coś blokowało skrzynie (lub przycieralo sie) przy wolnej jeździe jest ok ..Objaw pojawił się dziś przy powrocie z pola z orki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a na 8 i 9 jest to samo ?


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65

na mniejszych niesprawdzalem jeszcze ..a co może być większa awaria ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zachód skrzynia to nie demoludy . Tam trzeba zachowywac rygor jaki podaje serwisówka (m,in luzy i pasowania ) 

To tego potrzeba dorabiac wiele narzedzi , do montazu i demontażu , czesci . młotkiem i pobijakiem nic tam nie zrobisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65

to wiem ale chcę się dowiedzieć co moze dolegać ..bo raz zostawiłem ciągnik w warsztacie to stal tydzień nawet nieruszony i jak ponaglalem ich to w dzień czasu zrobili ale roboczogodzin naliczyli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czasami u mnie ciągnik stoi i 3 miesiące zanim do niego podejdę!

roboczo godziny się nalicza przy pracy a nie na placu :) (może za pilnowanie sobie liczą 🤣


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kacpeer123
      Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem ciągnika deutz fahr agrotron 6.05 i chciałbym wiedzieć jakie są opinie na jego temat,  co psuje się najczęściej i jak jest z częściami. Z góry dziękuję za odpowiedź. 
       
    • Przez Michał6180
      Witam zastawiam się na zakupem kosiarki dyskowej deutz fahr na centralnym zawieszeniu powyżej 2010 roku mam już jedną na oku i chciałbym się zapytać czym się różnią dyski tnące na 3 nozyki od tych na 2 wady i zalety za wszelkie odp bardzo szokuje 
    • Przez DamianDF
      Witam. Może ktoś spotkał się z podobno sytuacja i jest w stanie coś podpowiedzieć.
      Mianowicie, posiadam deutza fahra 5110G z adblue, którego zabrakło kilometr od domu. Po uzupełnieniu adblue w domu cały czas świeci się trójkąt (żółte ostrzeżenie z wykrzyknikiem) i dioda od adblue, w żaden sposób nie mogę tego wyłączyć, nie kasuje się to też kiedy odlacze prąd. Ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć? Czy wgl można z tym jeździć, czy można jeździć bez adblue. Pozdrawiam 
    • Przez sebo92
      Witam. Chciałem się dowiedzieć opinii użytkowników na temat tego ciągnika. Konkretnie interesuje mnie roczniki 1990-1993 ze skrzynią 18x6 z jednym polbiegiem. O silniku wiem, najbardziej interesuje mnie skrzynia i hydraulika. Naprawiał ktoś taką skrzynie?
    • Przez tomiis
      witam mam takie pytanie jak wymienic  krzyzak który laczy skrzynie z silnikiem bo mam tam duzy luz dodam ze ten luz jest z dwoch stron od strony silnika i od strony skrzyni czy trzeba obalac kabine ciagnik to john deere 6400 .nie widac srub od strony tlumnika drgan skretnych
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj