gadzet

Jaki typ chwytaka do bel najlepszy

Polecane posty

gadzet    59

Witam jaki typ chwytaka do bel jest waszym zdaniem najlepszy i dla czego? 

Taki?

http://www.metalfach.com.pl/oferta/osprzet-do-ladowaczy/chwytak-do-bel-ciezki.html

Taki?

http://www.metalfach.com.pl/oferta/osprzet-do-ladowaczy/chwytak-wielofunkcyjny-3.html

A może taki?

http://www.cthayton.com/item.php?i=1680

Lub może jeszcze jakieś inne rozwiązania widzieliście godne uwagi? 

Piszcie o swoich spostrzezeniach może ktoś tym drugim lub trzecim typem pracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy na gospodarstwie klasyczny taki jak z 1 linka oraz w tym sezonie zakupiony wielofunkcyjny spod linka nr 2. Powiedz mi do czego chcesz używać głownie chwytaka to będzie łatwiej Ci doradzić ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59

Głównie to bele z sianokiszonki załadunek na owijarkę i ustawienie owinietych folia w miejscu składowania.

Ten wielofunkcyjny to macie konkretnie MF czy innej firmy.

Edytowano przez gadzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba na twoim miejscu wybrałbym klasyczny, ja używam głównie wielofunkcyjnego do wożenia siana bo na przyczepy kładę na leżąco, a w stodole układam na stojąco, więc wtedy super się ten chwytak sprawdza, bo załaduje w mig a potem dzięki siłownikowi mogę nawet samymi widłami ściskać baloty ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59

Ale ten z trzeciego chyba bedzie najprostrzy do zrobienia, co myslicie?

Ale ten z trzeciego chyba bedzie najprostrzy do zrobienia, co myslicie? I takiego klasycznego chyba też do niczego więcej nie wykorzystam jak do bel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59

Dlaczego mówisz że lipa? Jak się ogląda filmiki to całkiem sprawnie nim pracują wiem że film to tylko film ale chyba najwygodniej by było nim kłaść balot na owijarkę i zabierać owinietego nie sądzisz? 

I do zrobienia w miarę prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59

Gdzieś na yutubie widziałem i stawiają nim na stojąco. A abstrahując od tematu co myślicie o układaniu pryzmy z balotów sianokiszonki na leżący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Bierz tego 1-go siwego na jeden siłownik jak do ładowacza czołowego szukasz i do pracy. Poco ci wynalazki i utrudniać sobie życie. 1-y ma szerokie łapy, pewnie bierzesz balot i ustawisz na pryzmie w piramidę blisko siebie. Drugi i trzeci to chyba do kostek, albo wyłudzenia kasy. Baloty w piramidę ustawiasz na rdzeniu czy słomę czy siano zawsze. Słomę dwa baloty na raz i chwytakiem na polu przemieścisz na przyczepę, stawiając jeden na drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59

To znaczy ja bym się skłaniał do zrobienia samemu chwytaka niż kupowania gotowca dlatego tak trochę sceptycznie jestem nastawiony do tego pierwszego bo jest trochę bardziej skomplikowany wyginane rurki itd. Ale uważasz że będzie najpraktyczniejszy do bel? A co z tym składaniem belek sianokiszonki w pryzme na boku a nie na rdzeniu?

Pytam o to składowanie  bo ja dopiero zaczynam przygodę z belkami do tej pory robiłem przyczepą.

Edytowano przez gadzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Słoma na boku robiłem i zagniwa dużo bardziej jak woda poleci więc tylko rdzeń jedna na drugiej stawiasz i 3 w górę max. dajesz. A siano ofoliowane tylko rdzeń bo jak kolega wyżej wspomina na nim jest najgrubiej folii i nie podziurawisz, ale i woda tak nie zacieknie i nie rozjadą się i też dajesz 3 w górę na zasadzie już w sianie piramidy, czyli np. pierwszy rządek szerokość 4 bele na nie 3 bele i na to 2 bele. I tak jedziesz do przodu by wiązanie było. Ja mam ten pierwszy od niedawna to masywny i na razie zadowolony. Brałem też w opcje Metal Technik bo miał lepsze parametry szerokości wzięcia balotu i udzwigu i tylko też na jeden siłownik bierz pamiętaj. A! i uzbrój się w cierpliwość jak jeszcze nigdy nie podpinałeś trzeciej sekcji w chwytaku, krokodylu, bo to nie takie hop podpiąć gdyż ciśnienie w hydraulice jest. Tu każdy ma patenty brutalne i mniej brutalne. Niektórzy jeszcze na słomę zakładają folie z siana zdjętą i tak ustawiają na rdzeniu ale czy działa nie wiem bo ja plandeko zieloną co rozpada się po sezonie przykrywam lub folią od kiszonki białym na zewnątrz bo czarnym się poci słoma. A jak masz kasę to owijasz folią jak siano raz.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59

A jak sadzicie opłaca się bawić i robić samemu taki chwytak jak ten z pierwszego linku czy lepiej kupić gotowca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59

Właśnie się tak zastanawiam jaki może być koszt materiału na taki chwytak hyba że coś z odzysku by wyciągną😁 ile taki chwytak może kosztować? Może nie tak jaką rozsądna kwotę można zapłacić za taki chwytak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59

Pytam się o cenę bo niektórzy dobrze kombinują najpierw jak z nimi rozmawiasz to powiedzą załóżmy 3000 a potem jak kupujesz to Ci mówią a nie nie to netto było VAT jeszcze trzeba doliczyć. Risto ile płaciłeś za chwytak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawelten
      Witam wszyskich,
      chciałbym kupić ciągnik o mocy ok 130 km , cena nie ma znaczenia ,może być to jakiś ciągnik z lat 80 bądż nowy z 2014 ,dla mnie liczy się oszczęność silnika i mała awaryjność, gdyż ciągnik potrzebny jest głównie do koszenia łąk mulczerami , podajcie propozycje modeli które wedłóg was są najlepszym wyborem i oczywiście argumenty za bądź przeciw .
      Z góry dziękuje za pomoc .
    • Przez mateusz_prakt
      Jak w temacie.
    • Przez Theprzemo205
      Witam! Od tygodnia jestem szczęśliwym lub nie szczęśliwym posiadaczem siewnika zbożowego Amazone DL 225. Może ktoś z was posiada tabele wysiewu do tego siewnika? Ile wykonuje obrotów na hektar koło? Gdzie bym mógł dokupić jakieś części?
    • Przez qamil
      Witam.
      Ostatnio naczytałem się w internetach wiele artykułów poświęconym nawożeniu roślin strączkowych. Na  AF  również nie znalazłem  odpowiedzi na to pytanie . W moim przypadku najbardziej interesuje mnie nawożenie bobu.
      Głównym pytaniem jest czy lepszym terminem do wysiewania nawozów fosforowych i potasowych jest jesień( tak jak piszą w tych artykułach )    czy wiosna?    Zamierzam siać  nawozy bezchlorkowe co jak wiadomo,  do tanich nie należą,  a NIKT nie chciałby  puścić z deszczem dużej kasy,  przez jedną niewiadomą.
      W moim przypadku gleby są średnie.   to niby wskazane siać na zimę,  ale jednak nie mam  przekonania.
      Może ktoś juz praktykował taki problem i podzieli się spostrzeżeniami?
      Pozdrawiam
    • Przez DanielKocima
      witam, potrzebuje pomocy w wyborze orbitrola, poprzedni który miałem w moim c 330 padł był to orbitrol 80 od sieczkarni fortschritt, postanowiłem to przerobić bo teraz cisnienie idzie od pompy hydraulicznej podnośnika i jak się dzwiga podnośnik to blokuje koła co jest niebezpieczne, daje tam osobną pompe tylko zastanawiam się czy może byc orbitrol 100 czy musze kupywac te 80 a jest ona wiele wiele droższa z góry dzięki za pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj