Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3838
kupiłem używany opryskiwacz hardi. jest on na sterowniku lh agro 4000. pierwszy problem jaki z nim mam to brak wskazania prędkości jazdy. do tej pory miałem bravo 180 i tam czujnik prędkości czytał łby szpilek w kole. na każdej szpilce czujnik mrugal na czerwono. tutaj jest podobny wielkością czujnik prędkości i do tego 4 magnesy ze srubkami. zacząłem od wymiany czujnika na ten od lh i czytanie lbow szpilek. nie wskazywał prędkości. na łeb szpilki założyłem magnes i dalej nie czyta. próbowałem zdjąć czujnik i pomachac magnesem co klika sekund. dalej nie pokazuje prędkości. czyżby miało znaczenie w którą stronę jest ustawiony ten magnes? są one oznaczone s i n. jakieś doświadczenia? pomysły?

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
nie wiem, u mnie na teście nie migala

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Najpierw należałoby sprawdzić zasilanie czujnika. Brązowy +(+),niebieski( -) czarny sygnał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Gdzieś musi być wtyczka ,czym bliżej czujnika tym lepiej.Zakładam że czujnik ma 3 przewody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
znam tylko dwa czujniki prędkości Ale żaden nie ma wtyczki blisko

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170
1 godzinę temu, yacenty napisał:

. do tej pory miałem bravo 180 i tam czujnik prędkości czytał łby szpilek w kole. na każdej szpilce czujnik mrugal na czerwono. tutaj jest podobny wielkością czujnik prędkości i do tego 4 magnesy ze srubkami. zacząłem od wymiany czujnika na ten od lh i czytanie lbow szpilek. nie wskazywał prędkości. na łeb szpilki założyłem magnes i dalej nie czyta. 

Jaki czujnik zamieniłeś. Napisz bardziej zrozumiale. Warto wiedzieć że są 4 rodzaje czujników;NPN i PNP, do tego każdy (z tych dwóch) może być naturalnie otwarty lub zamknięty (NO, NC), daje to 4 warianty. Dlatego nie można sobie dowolnie zamieniać czujników, najpierw trzeba sprawdzić oznaczene i zastosować taki sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
miałem komputer bravo do starego opryskiwacza teraz zamieniłem czujnik na ten który jest z lh4000.

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Ok , to sprawdź tam gdzie się da , jeśli będzie napięcie to czujnik sprawny najczęściej (typu NO) po wykryciu pola magnetycznego powinien podać sygnał na czarnym przewodzie /może być (+) lub (-) /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681
jesli jest oznaczenie S/N na magnesie to moze byc tak, ze 3 magnesy przyciagaja czujnik, a jeden odpycha i zlicza predkosc. lub na zmiane odpychanie/przyciaganie. strzelam. z czujnika ile kabli leci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ile kabli było w starym a ile w tym który założyłeś teraz? Od tego trzeba zacząć!

@Bananek nie na tej zasadzie działa czujnik prędkości- poco komplikować i tak banalną zasadę działania polegającą na częstotliwości

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378
W pierwszym opoście ,,yacenty ,, napsał że założył czujnik ten od lh agro , najpierw bez magnesu ,potem z magnesem i efektów brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Jacek zmienił opryskiwacz na Hardi Master coś tam. ma nowy komputer i nowy czujnik prędkości. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140
2 godziny temu, yacenty napisał:

czyżby miało znaczenie w którą stronę jest ustawiony ten magnes? są one oznaczone s i n. jakieś doświadczenia? pomysły? 

Może mieć znaczenie, zależy jaki czujnik. Np. czujniki obrotów z Masseya muszą mieć naprzemiennie N i S, machnięcie 2 razy tym samym biegunem nie daje sygnału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Jeżeli standardowy czujnik halla wykryje pole magnetyczne to sygnał wyjściowy będzie zawsze taki sam , niezależnie od tego jaki biegun ( S czy N ) go wyzwolił. Może być różnica w czułości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681

macin87 napisał:

Ile kabli było w starym a ile w tym który założyłeś teraz? Od tego trzeba zacząć!

@Bananek nie na tej zasadzie działa czujnik prędkości- poco komplikować i tak banalną zasadę działania polegającą na częstotliwości

ja nie komplikuje. kilka postow wyzej kolega potwierdzil, ze niektore czujniki wyzwalane sa roznymi biegunami. ja wiem jak dziala czujnik halla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
jakie ma znaczenie co było w bravo a co jest w lh? napisałem inny sterownik i inny czujnik DEDYKOWANY do niego i nie chce mi działać więc pytam o zasadę działania Ale widzę że nikt nie miał do czynienia z tym sterownikiem i powoli zaczynam się doktoryzowac o wyzwalaniu efektu Halla. wniosek jaki mi się nasuwa to założyć naprzemiennie te magnesiki na szpilki i zobaczę co będzie

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681
jesli trafilem z naprzemiennymi biegunami magnesow to wisisz mi flaszke. ;) jaki to sterownik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markito    12
Jacek, sprawdź najpierw czy i jak działa sam czujnik. Wypnij go ze sterownika, podłącz go bezpośrednio pod 12V lub 24V(zależy jaką masz instalacje). potem sprawdź czy i jaki sygnał pojawia się na czarnym (najpewniej)przewodzie. ewentualne w sterowniku jest okienko gdzie się sprawdza sygnały z wejść. Jak czujnik podpinasz pod duże koło w ciągniku to będzie to standardowy czujnik indukcyjny. no i sprawdź przewód- ale pewnie to już zrobiłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681
a znalazles instrukcje do tego sterownika? obwod kola wpisany? moze to jest przyczyna, ze nie liczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
58 minut temu, Bananek napisał:

jesli trafilem z naprzemiennymi biegunami magnesow to wisisz mi flaszke. ;) jaki to sterownik?

lh agro 4000 stoi w tytule jak byk, dziś ta firma została kupiona przez teejet ale dalej jest dostępny ten sterownik jako Teejet LH4000

28 minut temu, Bananek napisał:

a znalazles instrukcje do tego sterownika? obwod kola wpisany? moze to jest przyczyna, ze nie liczy?

znalazłem instrukcję, obwodu koła nie wpisywałem, po co? skoro opryskiwacz jeździł na podobnym ciągniku to coś powinien mieć zaprogramowane i coś powinien pokazać - jak juz będę miał pewność ze działa to pojadę robić autokalibrację w polu - bo tu w chodzisz w autokalibrację w menu, przejeżdzasz 100m i masz ustawione - ale najpierw nich on mi cokolwiek pokaze - to wtedy bede mógł kombinować z kalibrowaniem.

39 minut temu, Markito napisał:

Jacek, sprawdź najpierw czy i jak działa sam czujnik. Wypnij go ze sterownika, podłącz go bezpośrednio pod 12V lub 24V(zależy jaką masz instalacje). potem sprawdź czy i jaki sygnał pojawia się na czarnym (najpewniej)przewodzie. ewentualne w sterowniku jest okienko gdzie się sprawdza sygnały z wejść. Jak czujnik podpinasz pod duże koło w ciągniku to będzie to standardowy czujnik indukcyjny. no i sprawdź przewód- ale pewnie to już zrobiłeś

złączka jest 3 pinowa to może rzeczywiście mamy prąd, masę i sygnał to musze spróbować.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markito    12

Jak masz 3 piny to sprawa jest raczej prosta. Musisz sprawdzić sam czujnik. Nawet jak źle podepniesz to czujnika raczej nie uszkodzisz, większość jest zabezpieczona diodą.

Jedyne czego nie wiesz to czy jest tu sterowanie "-" czy "+" (NPN czy PNP).  Tzn jak będzie działał to na przewodzie sygnałowym pojawi się + lub -. Akumulator i Żaróweczka i dasz radę!

 

PodÅÄczenie czujnika PNP/NPN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378
http://www.agrotech.se/support/teejet-manualer/ Jeżeli instrukcja montażu podana na tej stronie jest prawidłowa , to czujnik jest 2-przewodowu . A czujnik 2-przewodowy sprawdza sie łącząc czujnik do zasilania w szergu z małą żaróweczką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz0912
      Witam 
      Szukam posiadacza pługa Agromasz po4. Mam kilka pytań 
    • Przez kubakar117
      Witam Od roku jestem posiadaczem valtry n134 active.Posiadam skrzynie z biegiem Eco i moje pytanie jest czy można podnieść prędkość w tej maszynie. Aktualna maksymalna prędkość to 43km/h.
    • Przez Hibi1990
      Witam z racji tego że próbowałem dopytać o tura agro max  am30e i nigdzie nie uzyskałem odpowiedzi postanowiłem założyć nowy wątek.  Przymierzam się do zakupu takiego ładowacza i potrzebuje trochę opini.
      Jak wam się spisują te tury Am30e, chodzi mi o wytrzymałość, jak wysoko podnosza, wykonanie tura i o wszystkie opinie. Ma być zamontowany na Ursus c360. 
    • Przez Kawasaki
      zamiast czujnika orginalnego predkosci w case 5140 czy jest zamiennik oczywiscie dużo tanszy?
    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj