pedzel

budowa przyczepy sztywnej

Polecane posty

pedzel    2

witam będę robił przyczepę jednoosiową sztywną i proszę o  porady co do materiałów:przyczepa o wymiarach 3 x 1,7m burty 0,5m otwierana tylko tylna burta reszta na stałe przyspawana ładowność do max 3 tony na dolny zaczep , mam zrobioną oś z rury grubościennej na piastach z lublina i kołach z lublina ramę myślałem z profila zamkniętego 80x40x3 w kształcie trójkąta na to w poprzek profile 40x40x3 na podłogę blacha 3mm a na burty 2mm czy będzie to miało sens i czy wytrzyma te 3 tony ładunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
czemu boczne nie otwierane? trochę sobie utrudnisz życie aby burty starcza 1,5 mm i zależy jakiego ładunku czy ziemi czy zboża bo owsa wejdzie 1,5 tony maks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedzel    2

myślę że nie bo lublin dopuszczalną masę całkowitą też ma do 3,5 tony, a przyczepa do tych 3 ton to tylko w żniwa by była ładowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
A ile Lublin ma tych kół? Chyba że chcesz dać bliźniaki generalnie powinny być opony które mają co najmniej 1,5 tony dop obciążenia a obstawiam że te z Lublina będą miały może z 900kg masz to wytloczone na oponie no i opona z C na końcu czyli np 195/65/R17 C czyli o mocniejszej konstrukcji i właśnie ze zwiększonym dop. obciążeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Tyle jest rozrzutników jednoosiowych, w cenie złomu, rama jest solidna. Jak zaczniesz kompletować nową przyczepę od podstaw , narobisz się , poźniej zaczniesz przerabiać - wzmacniać .Zrób sobie kosztorys. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Pomyśl o obrotowym solidnym zaczepie i jego wysokości . a kolego objętościowo masz 2.25m3 wiec ok 1800 pszenicy więc opony powinny wytrzymać bo przecież część ciężaru pójdzie na oś ciągnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedzel    2

opony jak najbardziej będą do większych obciążeń z C , na żniwa będą zakładane jeszcze nadstawki a co do wytrzymałości opon to tak sobie myślałem że jak lublin ma dmc 3,5t i jest to rozłożone na dwie osie to w przyczepie obciążenie to też będzie rozłożone na oś i na ciągnik. Z zaczepem obrotowym też dobry pomysł na pewno taki będzie, tylko poradźcie Panowie jeszcze co do ramy czy wytrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

podpatrz sobie u mnie w galerii moje przyczepy, może to ci coś pomoże, parę sztuk popełniłem-w razie czego służę pomocą

na ramę dałbym ceownik hutniczy 100 zamiast profila

reszta tak jak piszesz będzie ok

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Rama w kształcie trójkąta z profila 80/40/3 na to 40 /40/3 

To się nie może udać...

 


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

dlatego piszę że na ramę lepszy ceownik, profil na poprzeczki jak najbardziej w porządku

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Oponki może i cięzar wytrzymają ale nie będą się wbijać w ziemię ? Wąskie i mała średnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedzel    2

bratrolnika przeglądnąłem twoją galerię i zrobię tak tak ty czyli z ceownika 100 a opony też poszukam szersze i pytanie czy do opon 215-235 trzeba będzie szersze felgi czy mogą zostać oryginalne teraz są na nich opony 195  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

Ja pod wywrotki dolną ramę robię z ceownika 120, ale jak liczysz sztywną robić to c100 wystarczy

Co do opon: tych 195 bym od razu nie skreślał, one są porównywalnej szerokości co 7.50/20 przy naszej zielonej wywrotce, a sypiemy na nią do pełna i jest ok. Nawet w zeszłym roku gdy ziemniaki kopaliśmy w błocie nic się nie topiło za bardzo, sprawdź jak się będą sprawować i dopiero myśl o ewentualnej wymianie. Jak czegoś jeszcze nie wiesz to pytaj, podpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, zabieram się za budowę beczkowozu. Beczka oczywiście z hydroforni pojemności 4,5 tys l.  Dylemat mam jaki zrobic wlew/wylew (z zaworem). Tzn taki tradycyjny na tylniej scianie na dole czy jak w starych malych beczkach np. pn-20 rura - kolano z gory.
      Gdzies kiedys na tym forum obilo mi sie o oczy ze ta rura/kolano wychodzaca od gory na zewnatrz beczki w srodku siega dna. Pewnie ma to zwiazek z oproznianiem.
      Jak w takim typie z napelnianiem? Idzie lzej czy ciezej niz w tradycyjnym rozwiazaniu?
       
    • Przez Sqowron
      Witam jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez Sqowron
      Witam, jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez rolnik159
      gdzie ma wybite numery ramy przyczepa d 35M, i jak wygląda do niej tabliczka znamionowa??
    • Przez Młody_mich
      Witam, zastanawiam się nad zakupem naczepy (typowej pod tira) do ciągnika (podłączanie przez wózek dolly). I mam pytanie jak wygląda rejestracja, czy da się zmienić z ciężarowej na rolniczą (poprzez zmianę opon itp) ? Komuś się w ogóle udało i w jaki sposób
      Z góry dziękuje za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj