Pattyk9601

Zetor 7745 czy Belarus 820

Polecane posty

Pattyk9601    0

Witam.

Panowie mam do wyboru w bardzo podobnych pieniążkach zetora 7745 (90r) lub Belarusa 820 (2009r). O zetorze trochę wiem, jestem w stanie naprawiać jego wszelkie usterki, natomiast o Belarusie nie mam zielonego pojęcia. Chciałbym się dowiedzieć jak on stoi z awaryjnością, dostępem części i czy nie zedrą za nie ze mnie skóry, czy jest trudny w obsłudze, a także jak wygląda komfort pracy. Dodam że Ciągnik ma pracować na około 12ha z kierunkiem rozwoju. Ziemie są różne, od lekkich do ciężkich gliniastych. Teren dość pagórkowaty. Sprzet będę dopasowywał do ciągnika. Narazie posiadam c360 to za bogato nie ma :D

Jeżeli podobny temat był, to wybaczcie widocznie przeoczyłem.

Za pomoc serdecznie dziękuję. 

Edytowano przez Pattyk9601

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kasa taka sama kolego za nie ? jeżeli tak to bez wątpienia bellarusa, młodszy i stan napewno lepszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
W Belarusie cudów nie ma. Ssanie, sprężanie, praca, wydech. Części jest opór za grosze. Tyle że jakością nie powalają. Zaopatrz się w klucz 12 i 14 i bierz ruska. I nie słuchaj głupot, że tak się psują czy leją pod siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

użytkuje belarusa ,to prosty i tani w naprawie ciągnik ,usterki sa jak w każdym ale to pierdoły  , podejrzewam ze w zetorze o 20lat starszym więcej będzie do zdobienia niz w 9 letnim rusku ,komfort nie powala ,ale jest o 100% lepszy niz w 60tce, skrzynia choć nie zsynchronizowana daje więcej możliwości   ja jestem za ruskiem   ile ma MTG ten rusek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Belarus, jaki jest taki jest ale przynajmniej ma jakąś normalną i cywylizowaną liczbę przełożeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1
Dnia 20.11.2018 o 19:26, bears napisał:

Belarus, jaki jest taki jest ale przynajmniej ma jakąś normalną i cywylizowaną liczbę przełożeń.

Zwłaszcza na wspomnianych pagórkach się to przyda. Belarus na pewno jest cięższy więc wygrywa z zetorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witold19861    6
Dnia 8.11.2018 o 14:58, Pattyk9601 napisał:

Witam.

Panowie mam do wyboru w bardzo podobnych pieniążkach zetora 7745 (90r) lub Belarusa 820 (2009r). O zetorze trochę wiem, jestem w stanie naprawiać jego wszelkie usterki, natomiast o Belarusie nie mam zielonego pojęcia. Chciałbym się dowiedzieć jak on stoi z awaryjnością, dostępem części i czy nie zedrą za nie ze mnie skóry, czy jest trudny w obsłudze, a także jak wygląda komfort pracy. Dodam że Ciągnik ma pracować na około 12ha z kierunkiem rozwoju. Ziemie są różne, od lekkich do ciężkich gliniastych. Teren dość pagórkowaty. Sprzet będę dopasowywał do ciągnika. Narazie posiadam c360 to za bogato nie ma :D

Jeżeli podobny temat był, to wybaczcie widocznie przeoczyłem.

Za pomoc serdecznie dziękuję. 

obydwa są ok a naprawy jak ktoś się zna to naprawi proste tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez MTZ_Belarus
      MTZ BELARUS TRAKTOR Sp. z o.o. przedstawia relację video z wyjazdu do Mińska i odwiedzin u Producenta ciągników Belarus – Mińskiej Fabryki Traktorów. Wyjazd z polskim importerem był nagrodą w konkursie organizowanym w terminie luty-maj 2019 r. 24 września razem ze zwycięzcą ruszyliśmy w drogę, a jak było – sami zobaczcie i oceńcie.
      https://youtu.be/J6OReRwjkiM 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj