Piszczu

Jaką pojemność roziewacza wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piszczu    1
Będzie pracował na 35 ha ornego i 15 ha łąk.Jaką pojemność i model roziewacza byście polecili? Chodzi mi o używany tak do 10 tysięcy.Będzie pracował z ciągnikiem o mocy 85 KM. Jeszcze jedno pytanie,mam niektóre wąskie działki,szerokie niecałe10 m jest możliwość ustawienia na taki maly zasięg? Nigdy wcześniej nie pracowałem z roziewaczem,dlatego takie może z tych "głupszych" pytań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
rauch kunh a pojemnosc minimum 800l zeby weszy dwa bb ma reguacje szerokosci wysiewu

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wg mnie minimum 1200L bo np wiosną na rzepak 1 dawkę z rana o przymrozku trzeba ganiać a 600l to dużo na kursie stracisz. Ja mam strumyka 1200 ale nie polecam bo rdzewieje bardzo i mechanizm hydraulicznego otwierania nie zawsze chce się zamknąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Tylko i wyłącznie Rauch/Kuhn MDS :)

 w 800 litrów nie wejdą 2 BB niczego. w 1000 litrów może 2 BB Korn Kali. U mnie w 700 l mieście się 500 kg mocznika i to jeszcze trzeba inteligentnie nasypać ;) jeżeli weźmiesz MDS to ma rozsiew od 10 do 18 metrów. myślę, że jak zmniejszysz obroty WOM to troszkę poniżej 10 metrów da radę. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50
amazone zam miks 2 tys litrow 85 km pociagnie nie musisz do pelna sypac ale skad wiesz ze za pare lat nie dojdzie pola albo bedziesz wapno granulowane sypac ja na taki areal wolalbym na pol pusto jezdzic niz za czesto ladowac . do tego limiter i wysiew graniczny za 10 cos juz znajdziesz uwazam ze to dobry wybor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

A jak zostanie trochę na dnie to też lipa, nie patrz na pojemność tylko na stan techniczny bo nadstawkę zawszę można dołożyć


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Również polecam Rauch , Kuhn MDS , model 700 lub 900 litrów i do tego nadstawki. One przystosowane są do obciążenia 1,5 T. Dostępne są tabele wysiewu ( dokładne ) ,możliwośc ustawienia łopatkami siewu granicznego. Wolnoobrotowe centralne mieszadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

dokładnie jak @andrzej78 napisał.

dodatkowa zaleta mają 1 lej i nie musisz przerzucać towaru z komory do komory. 

DMC to 1850 kg gdzie rozsiewacz waży 200 więc teoretycznie 1650 kg można sypać. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Polecam Rauch Kuhn 1100 L. Hydrauliczne otwieranie, Jedna komora, wolnobieżne mieszadło, solidna rama, spód z kwasówki lub nierdzewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Też polecam sulky, nie rdzewieja ja mam starego dpx 1200 już tyle lat i naprawdę się fajnie trzyma a nie zawsze chce mi się go myć. I najlepiej otwieranie na linki boyw przypadku że będziesz chciał podczepic inny mniejszy ciągnik to nie pomieszaasz olejów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327
17 godzin temu, lukasz0920 napisał:

Też polecam sulky, nie rdzewieja ja mam starego dpx 1200 już tyle lat i naprawdę się fajnie trzyma a nie zawsze chce mi się go myć. I najlepiej otwieranie na linki boyw przypadku że będziesz chciał podczepic inny mniejszy ciągnik to nie pomieszaasz olejów

sulky nie rdzewieją? Przecież ruda to jego kochanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

nie myślałeś o nowym ?

w tej cenie spokojnie możesz myśleć o bogato wyposażonym woprol junior czy podstawki promar drn czy promar sr

 

pojemność minimum 800l. aby spokojnie zmieścić BB, do większego zawsze można ulepić lub kupić wózek 

Wózek do rozsiewacz nawozu szerokie kola


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Moi sąsiedzi sami robili sobie wózki. Super sprawa pod warunkiem, że mamy czym załadować ;)

Zdecydowanie lepiej kupić używanego Raucha. Żaden polski rozsiewacz  w cenie do 10 tyś nie ma mieszadła wolnoobrotowego. Idąc dalej jedyny mi znany polski rozsiewacz z takim mieszadłem to Unia MXL (poj od 1200l) ale tu ceny od 12-13 tyś netto wzwyż no i napęd hydrauliczny. Rauch MDS ma 20-25 lat (lub więcej) i jest to sprawdzona prosta i wytrzymała konstrukcja.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Zwykły ms ma mieszadło wolnoobrotowe


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Nie wiem, wiem tyle że jest przekładnia


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

MDS ma ok 200 obrotów przy WOM 540 rpm

Sąsiad miał woprol czy coś podobnego to z mocznika mąkę robił jak musieli ponad 540 wkrecac żeby na 18m rzucić 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Spojrze w katalog i może coś o tym będzie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1453

@sumek666 Langren też ma mieszadło które nie mieli nawozu- a kosztuje poniżej 10 tys i jest Polski

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Czesc, chce kupic gps glownie do rozsiewacza, jaki polecacie?
    • Przez SamaPrawda
      Witam, planuję zakup prasy za około 30 tyś, ma współpracować z ciągnikiem 80km Ma ktoś taki zestaw? co sądzicie o tych markach? Może macie inne propozycje?
    • Przez t1o9m8e6k
      Witam pięknie wszystkich użytkowników!
      Stanąłem przed kupnem podwójnego wału strunowego z przeznaczeniem do wyrównywania i rozdrabniania zaoranej ziemi. Ponieważ gleba jest gliniasta, po zaoraniu i zabronowaniu powstaje dużo brył. Na obszarze, który uprawiam, sieję facelię i gorczycę na kwiat dla pszczół. Początkowo planowałem zakupić wał o szerokości 2,1 m i doczepiać go do kultywatora. Natomiast teraz zastanawiam się czy w ogóle będę takiego zestawu używał...? Wydaję mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie kupno szerszego i uprawianie nim gleby po orce (zamiast brony). Znalazłem taką ofertę:
      http://allegro.pl/wal-waly-dociskowe-wahaczowe-mulczujace-dziekan-i7234480683.html#thumb/7
      Planuję kupić wał strunowy podwójny Heros dociskowo-wahaczowy (tylko łożyska) o szerokości 3 m. Będzie podpinany do Ursusa c-360.
      Bardzo proszę o wszelkie sugestie, podpowiedzi, własne pomysły. Za każdą pomoc z góry bardzo dziękuję :-)
      Z poważaniem,
      Tomek
    • Przez rzymek98
      Witam. Musze kupic kosiarke, i jaka bybrac? Samasz, Talex? Jakie Mcie opinie o nich? Szeroskosc 1.85. Prosze o opinie posiadaczy
    • Przez mj1201
      Jaki siewnik do trawy wybrać. Szczeliniwe typu Vredo a może rzutowe np APV. Prosze o opinie i porady.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj