Polecane posty

martin0000    104

Witam jakie podajecie leki na zapalenie płuc dla cielaków? Podobno najlepszy jest Draxxin ale jest mega drogi jest jakaś  alternatywa w rozsądnej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Kolego ty nie baw się w weta tylko wezwij weta bo cielaka wykończysz a przy zapaleniu płuc to nie zabawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Dużo tego jest ; tetradur , linco spectin ,floron, excenel fluid , zeleris, biotyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
2 godziny temu, marekfarmer napisał:

Dużo tego jest ; tetradur , linco spectin ,floron, excenel fluid , zeleris, biotyl

tetradur na zapalenie płuc u cielaka?

kto Ci tak poradził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
draxin to dziadostwo może i wyleczy cielaka ale jak zachoruje drugi raz to nie ma leku żeby do konca wyleczyć. dardzo dobrym lekiem jest Zuprewo. Jednak wet będzie wiedzial lepiej

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaMi    1

Lepiej zadzwonić po weta. Mieliśmy przypadek z zapaleniem płuc. Wet dał antybiotyki w zastrzykach i pomoglo. A na wlasna reke to mozna pogorszyc sytuacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbigi123
      Moja krowa dostala silnego zapalenie przez co przestala jesc i nic jej nie pomaga stosowalem synulox, tetradelte masci i nic, a co gorsza calkiem stracila mleko we wszystkich cwiartkach a zapalenie ma w jednej. Prosze o szbkie odpowiedzi.
    • Przez PiotrMurgrabia
      Witajcie. Chcialem sie was zapytaj czy tez macie problemy z psiosiakami, Otoż kupuje prosieta w wadze około 20 kg. Po przyjezdzie do gospodarstwa sa odrobaczywiane, dostaja pasze z jęczniemia z koncentratem, zakwaszaczem, tak aby ich na początku nie przebiałkowac. Potem na 3 dobe Enrocin dostaja, A problem lezy w tym, ze po kupnie około 2-3 tyg zaczynaja sie problemy, obrzęki i upadki, gdzie sie idzie rano do chlewni to są już martwe kilka sztuk, Była robiona sekcja to wykazała, ze jelita maja stan zapalny. Lekarz sam nie wiedział, jakie leki zastosowac dla reszty świn. 
      Też macie takie problemy?
      pomożecie gdzie lezy moze problem? czy to jakaś bakteria?
    • Przez Myszek2255
      Witam,
       
      Moze mi ktos doradzic co moze byc powodem zapalenia otrzewnej u krowy i jakie sa tego skutki ?
      Czy krowa ktora polknela cialo obce np w postaci gwozdzia, jest do uratowania czy musi isc na uboj ? 
      Dziekuje za wszelkie odpowiedzi. 
    • Przez MałaMi
      Witam. Jestem laikiem w temacie krów. Mam nadzieję że pomożecie. Dopiero się uczę więc proszę o wyrozumiałość. Powiedzcie mi po jakim czasie od nie prawidlowego wydojenia lub niedodojenia krowy ona dostanie zapalenia. Czy to zalezy od czegoś czy zawsze w tym samym czasie dostają zapalenia? Przedwczoraj rano doilam krowe a dziś wieczorem okazalo sie ze ma zapalenie. Doimy je dwa razy dziennie. Czy nie byloby od razu tego samego dnia? 
    • Przez MarcinKoczewski
      Panowie  doradcie  mi bo brakuje mi juź słów  mam cielaki 3 sztuk takie już praktycznie zaraz na wode będę odstawiamy  i ciągle nawraca mi zapalenie płuc cielaki piją mleko śl zaczynają jesc siano cejotke a te  zapalenie wraca gorączki nie mają 
      Przeciągow  nie ma 
      Parno   w oborze nie jest 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj