marciniu94

Amazone D7 problem z wysiewem.

Polecane posty

marciniu94    6

Witam Panowie. Otóż zauważyłem, że mój siewnik Amazone D7 nierówno wysiewa zboże. Chodzi o to że są przerwy w rzędzie, a później usypana kupka zboża. Nieładnie to wygląda, a w dodatku później będzie ciężko utrzymać równomierny łan. Proszę o pomoc, bo nie wiem czy to kwestia ustawienia czy coś jest zużyte. Dodam że wysiewa na ha dokładnie tyle ile ustawione. Proszę o jakieś pomysły i będę sprawdzał co jest nie tak. Dodaje zdjęcie podglądowe jak wygląda pszenica, nie jest jakieś bardzo dokładne ale w miarę widać te nierówności. Pozdrawiam.

45523490_1194365660712173_6529581549669580800_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
moze lancuch ktory przenosi naped z kola na skrzynie jest luzny i omyka albo zebatka wytarta i przepuszcza co jakis czas

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
51 minut temu, wojtal24 napisał:

moze lancuch ktory przenosi naped z kola na skrzynie jest luzny i omyka albo zebatka wytarta i przepuszcza co jakis czas

U mnie się omykalo na zebatce, zapadka była wytarta, obrocilem ja i jest ok. Tylko u mnie jak podniosłem siewnik, to np 2obroty były ok, a potem 1/3 obrotu na pusto, albo co obrót 1/3 nie krecily się kółka wysiewajace. Zanim to zauważyłem, to sporo posialem z przerwami. W polu nie było to widoczne, ale materiału poszło mniej niż zakładałem. 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Witaj,

Jeśli te geste miejsca są w lini w jednym przejeździe siewnika(wszystkie rurki) to wina skrzyni wysiewającej lub napędu a jeśli losowo w zależności która rurka to zużyte rolki wysiewające. 

Na jakim szczebelku ustawiłeś języki w aparacie wysiewającym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marciniu94    6
6 godzin temu, Konrad_Duda napisał:

Witaj,

Jeśli te geste miejsca są w lini w jednym przejeździe siewnika(wszystkie rurki) to wina skrzyni wysiewającej lub napędu a jeśli losowo w zależności która rurka to zużyte rolki wysiewające. 

Na jakim szczebelku ustawiłeś języki w aparacie wysiewającym?

No właśnie te kupki wysypane nie są na całej długości siewnika, tylko pojedyncze losowe. Oglądałem te kółka wysiewające i szczerze nie są bardzo wytarte te ząbki, aczkolwiek na końcu są zaokrąglone delikatnie. W pszenicy ustawiam te języki na 3. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Z tego co widzę to masz w polu sporo resztek pożniwnych. Według mnie to one zaczepiają się o redlicę i przytykają wylot ziarna na chwilę a potem całość się wysypuje jak wylot się odetka. Gdyby były winne kółka wysiewające to co najwyżej miałbyś przerwę w siewie ale nie było by tych kupek zaraz po przerwie.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel93puma    0

3 możliwości 

zapchane rurki wyświecając

łożysko w skrzyni wysiewającej

łańcuch przenoszący napęd zbyt luźny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Powiedz w jaki sposób łożysko w skrzyni czy luźny łańcuch mogą dawać takie objawy jak opisał kolega czyli przerwa w siewie pojedynczych rurek. Tym bardzie,j że napisał że wysiew jest zgodny z tym co ustawił. Trochę byście się zastanowili zanim coś napiszecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik794    20
Dnia 7.11.2018 o 23:11, mani51 napisał:

Z tego co widzę to masz w polu sporo resztek pożniwnych. Według mnie to one zaczepiają się o redlicę i przytykają wylot ziarna na chwilę a potem całość się wysypuje jak wylot się odetka. Gdyby były winne kółka wysiewające to co najwyżej miałbyś przerwę w siewie ale nie było by tych kupek zaraz po przerwie.

  99% jak pisze mani , winne są resztki w tym roku mam identycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Atari
      Witam, mam problem z montażem czujnika prędkości na koło ciągnika. Nie wiem ile zastosować magnesów. W instrukcji obsługi nie widziałem żadnej informacji na ten temat. 
      Chciałbym też wiedzieć jak później skalibrować sterownik.
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez jondir989
      Orientuje się ktoś ile kosztuje rozsiewacz Amazone ZA-M 1001 profis z komputerem amatron 3? 
    • Przez Jzfffthedeere
      Witam! Posiadam rozsiewacz nawozów AMAZONE ZA-M 1500. Mam problem z regulacją tarcz wysiewających, mianowicie trudno jest mi określić ich typ, a także znaleźć jakiekolwiek dane dot. regulacji znajdujących się na nich łopatek. Bylibyście w stanie pomóc? Z góry dzięki 
       
      Pozdrawiam!
    • Przez tworek05
      Mam problem z rozsiewaczem Amazone ZA-U 1501 rozsiewa za dużo na boki a za mało za tył traktora , talerze są białe, a łopatki o wymiarach 240na215 może wie ktoś dlaczego tak sieje?
    • Przez BELARUS820BX
      Witam wie ktoś jak ustawić siewnik amazone D4 typ 30 nie jest on mój tylko porzyczony i nwm jak ustawić to siewu owsa pomorze ktoś
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj