Borekk17

Perkins d2500 z Bułgara ustawienie rozrządu

Polecane posty

Borekk17    890

Panowie ma ktoś może  schemat jak ustawić rozrząd w silniku Perkins d2500 w wózku widłowym  balcancar  

 

Bo muszę poskładać  ten wózek po jednym Januszu  który wyjął  pompę wtryskową do regeneracji  i  już tego nie poskładał a zębatka  napędzająca pompę  spadła w dół i prawdopodobnie przestawiła się  pompa jest mocowana na klin i stożek 

 

A jak to w widlaku  żeby zdjąć pokrywę rozrządu  jest dużo zabawy  

 

Może ma ktoś  schemat  albo wie z własnego doświadczenia  w jakiej pozycji ma być ustawiony wałek Pompy  (w którym miejscu ma być klin)  dla gmp pierwszego cylindra 

Wtedy byłbym w stanie ustawić to bez rozbierania  przedniego dekla  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 6.11.2018 o 21:26, Borekk17 napisał:

Panowie ma ktoś może  schemat jak ustawić rozrząd w silniku Perkins d2500 w wózku widłowym  balcancar  

 

Bo muszę poskładać  ten wózek po jednym Januszu  który wyjął  pompę wtryskową do regeneracji  i  już tego nie poskładał a zębatka  napędzająca pompę  spadła w dół i prawdopodobnie przestawiła się  pompa jest mocowana na klin i stożek 

 

A jak to w widlaku  żeby zdjąć pokrywę rozrządu  jest dużo zabawy  

 

Może ma ktoś  schemat  albo wie z własnego doświadczenia  w jakiej pozycji ma być ustawiony wałek Pompy  (w którym miejscu ma być klin)  dla gmp pierwszego cylindra 

Wtedy byłbym w stanie ustawić to bez rozbierania  przedniego dekla  

 

nie powinno sie nic pszestawic podniesc koło ku górze i załozys na wpust

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    890

Temat już nieaktualny 

 

Ktoś kto to rozbierał    nie przytrzymał zębatki   zębatka spadła na dół  i przeskoczyła o dwa zęby  trochę czasu mi zajęło  ale metoda prób i błędów udało się  powrócić do prawidłowego ustawienia bez rozbiórki całego przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DANDYS
      jako młody jeszcze nie doświadczony mechanik mam problem , bo się nie spotkałem jeszcze z takim czymś, pacjent Vectra b 2.2 16v wymieniłem napinacz zewnętrzny łańcuszka rozrządu. przed odpaleniem spraedzilem dla pewności czy wszystko ok , odpalam kręci ale jakby nie było kompresji, pokrywa ściągniętą wałki ustawiły się na punkty , na jednym wydechowym przestawiony o 1zab, tylko tłok 1 powinien być w GMP a jest DMP,czy kręcąc dalej ustawiając tlok w GMP to znaki zgraja się tak samo jak w dmp ,bo dziwi mnie to że teoretycznie przestawiony rozrząd o jeden ząb to powinna być kompresja i odpalić kulawo,a nie aż tak ,
    • Przez Luki1988
      Czy ktoś posiada taki rozsiewacz na cztery łopatki na talerzu (dwie długie, dwie krótkie) i wie jak je ustawić żeby wysiew saletry był równy na 12 m ?
    • Przez szymonidas9
      Tak jak w temacie, mam problem z max. podniesieniem klepiska.. Dochodzi gdzies do 3/5 wysokosci na tych dziurkach i juz wyzej nie idzie pociagnac. Wie ktos co moze byc przyczyna? Podobno cos tam sie czysci w "przekladni" ale tak gdzies tylko slyszalem.. Przerabial ktos podobny problem? Bo nie wiem jak to ugryzc
    • Przez sapalamichal
      witam
      potrzebuje informacji na temat silnika  perkis 3p,dokładnie chodzi mi o montaż korbowodów w  tym silniku-z której strony zamkiem? W internecie jedni piszą ze  od wałka rozrządu a jedni ze nie ...
       
      pozdrawiam 
    • Przez szczurek05w
      Witam Jak wymienić termostat w landini 8880 silnik Perkins A4.248 ? pomoże ktoś
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj