Polecane posty

Czarts3hehe    0

Dziś włożyłem nominalny wal i panewki. 

Podpory też są ok. 

Po włożeniu panewek oporowych czuć lekkie obcueranie. 

Silnik za koło zamachowe obraca się palcem. 

Będzie działać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erwin2    5

nie obciera ci czasem koło zamachowe o tylnią obudowe? weź i posmaruj dobrze te pierscienie oporowe olejem silnikowym i wtedy zobaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Bez wątpienia

22 godziny temu, Czarts3hehe napisał:

Dziś włożyłem nominalny wal i panewki. 

Podpory też są ok. 

Po włożeniu panewek oporowych czuć lekkie obcueranie. 

Silnik za koło zamachowe obraca się palcem. 

Będzie działać? 

Oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Traktorzysta19
      Witam Kolegów !
       
      Chciałbym prosić o poradę odnośnie składania silnika w MF255.
       
      Jak mają być założone panewki łożysk głównych wału ? Instrukcja napraw podaje, że zamkami po przeciwnych stronach, ale tak się nie da - skrajnych pokryw łożysk nie obrócę. Rozumiem, że to błąd w instrukcji, tak ?
       
      Druga sprawa dotyczy panewek korbowodów - tu też mają być zamkami po przeciwnej stronie - bo wedle oznaczeń na pokrywie i korbowodzie to zamki mają być po jednej stronie (też niezgodnie z ilustracją w instrukcji).
       
      A jeśli chodzi o same korbowody - w którą stronę mają być odwrócone - zamkami na wałek rozrządu czy na pompę wtryskową.
       
      Przepraszam za przydługawy post, ale wolę rozwiać wątpliwości zanim złożę silnik, niż później się martwić.
       
       
      Pozdrawiam,
      Traktorzysta19
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Dzisiaj podczas odśnieżania zauważyłem pewien problem. Podczas cofania ciągnik prawie mi zgasł lecz było to na zimnym oleju (nie miał mocy). Dwa tygodnie temu podczas jazdy z 3 tonami widział górkę dużo wcześniej niż do niej dojechałem. Podczas pracy silnika na postoju i jazdy słychać głośna prace dochodzącą z okolic sprzęgła. Biegi wchodzą z oporem lecz bez zgrzytu.
      Czy ktoś miał z tym styczność i wie jakie sa objawy tej awarii?
      Znajomy w 3065 miał podobny problem mianowicie ciągnik nie miał mocy i było zajechane łożysko oporowe, po wymianie było ok. Może u mnie jest to samo??
    • Przez qqwert
      Witam posiadam kombajn przedpotopowy claas europa wszystko chodziło ekstra jak na ten wiek (lata 60 prawdopodobnie) dopuki silnik się ne zatar okazało się że to panewki i sprawa wygląda następująco wał został przeszlifowany wyszedł pierwszy szlif 0.25mm i teraz jest kwestia panewek głównych jest ich trzy komplety o średnicy wewnętrznej 81, zewnętrznej 76 i szerokości 43.5. orginały około 700 zł. nie oriętuje się ktoś o jakiś tańszych zamiennikach? ewentualnie od innych maszyn. silnik ma oznaczenie 4.270
    • Przez Henius91
      Witam! Do mojej "szostki" mam zalozonego tura. Kazdego roku musze wymieniac lozysko oporowe poniewaz przy ladowaniu obornika lub piasku nawala lozysko oporowe. Juz 2 razy wymienialem lozysko od czasu pracy ciagnika z turem. W tym tygodniu ladowalem obornik i znow lozysko daje o sobie znac (tzn. mocno chalasuje). Moze znacie jakies sposoby aby zapobiec w przyszlosci takim awariom. Prosze o pomoc.
    • Przez b-daniel
      Witam.
      Mam problem z panewkami do URSUS C-328 ,a mianowicie kupiłem panewki główne i korbowodowe w Bimex (niby polskie Bimeta).
      Po otwarciu przesyłki okazało się,że panewki korbowodowe są firmy Bimet natomiast panewki główne oznaczone są THM.
      W związku z tym mam pytanie czy panewki główne są produkcji polskiej Bimet czy to jakaś chinszczyzna niewarta montażu.
      Jeżeli ktoś zna odpowiedz na moje pytanie lub spotkał się z taką sytuacją to bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuje,pozdrawiam b-daniel.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj