salas89

Jumz 6AM -Zakleszczona skrzynia

Polecane posty

salas89    0

witam dzisiaj podczas orki zakleszczyla mi sie skrzynia biegów, i teraz nie moge przelaczyc z biegów polowych na szosowe  . A teraz pytanie do was jak ta skrzynie odkleszczyc , sa jakies sposoby aby to zrobic bez zagladania do skrzyni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senior    16
raczej nie, trzeba zwalić podłogę , kapę skrzyni i tam przestawić wodziki
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conny    111

Odkręca się lewarek zmiany biegów i długim prętem przestawiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salas89    0

panowie w końcu zabrałem sie za tą skrzynie . Zrzuciłem pokrywę i chciałem to ręcznie przestawić ale nie chce przeskoczyć . Próbowałem na wiele sposobów ale bez rezultatu . Macie na to jakieś patenty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senior    16

jak nie da rady? gdy masz zawaloną pokrywę to łom w ręce i musi się przestawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79
Dnia 19.02.2019 o 22:11, salas89 napisał:

no własnie łom pęka a skrzynia tylko lekko drgnie

 

Mam nadzieję że robisz to na wciśniętym sprzęgle, bo inaczej nie da rady, łomy będziesz łamał aż uszkodzisz w skrzyni w końcu coś,te rzeczy należy robić na wciśniętym sprzęgle.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salas89    0

aha to jutro spróbuje , mam nadzieje ze to pomoże . Bo o sprzęgle nie wiedziałem , zdarzyło mi się to pierwszy raz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salas89    0

Panowie niestety nie udało się , więc ściągnąłem pokrywy boczne skrzyni i wychodzi na to ze zębatka nr 25 ma luz na wałku i nie chce wejść w zębatkę nr 17 tak jak by coś ją tam blokowało pomiędzy nimi 

25f1c7fdcb39313emed.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Przypuszczam, że w trybie nr 25 poszło łożysko, ale nie widziałem tego nigdy.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salas89    0

a mam pytanie do was , jak wyciagnąć ten wałek nr 10 ? Bo rozpołowiłem traktor ale za bardzo nie mam pojęcia jak go wyciągnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez swiezak00
      Witam sprawa wygląda tak rozdzielacz wyzionoł ducha i co dalej?? Chodzi mi czy ktoś może robił już jakieś przeróbki stosując jakieś inne rozdzielacze zamiast orginału ???
    • Przez zwc18
      Witam 

      Panowie jest sprawa a mianowicie po odkręceniu dekla pod schodkami w Jumzie rolniczym moim oczom ukazał się tryb do napędu przystawki pomp jak w wersji budowlanej 
      Proszę powiedzcie mi czy da się go wyjąć bez rozpoławiania ? 
      Co się umordowałem i za chiny ludowe wyjść nie chce w prawą stronę  i tak myślę czy nie użyć piły szablastej do wycięcia sworznia 

      Help 
    • Przez Konrad1245
      Witam mam taki problem gdyż ciagnik jest niby na luzie ale gdy puszczam sprzęgło nadal jedzie dodam ze nie mogę wbić zadnego innego biega chyba się zakleszczyły biegi jeśli tak to jak do tego się zabrać żeby je odkleszczyc pomocy 
    • Przez himen
      Witam, mam problem z orbitrolem , założyłem nowy orbitrol 100, siłownik 250mm., zbiornik na olej z filtrem 3l. Problem jest taki iż ciężko się kręci kierownicą, gorzej jak na serwie. Założyłem też nowa pompę nsz10 bo stara była padnieta i to samo, ponownie założyłem nową pompę nsz16 i tak samo ciężko się kręci, mierzyłem też ciśnienie i podczas pomiaru wywaliło uszczelniacz na NSZ 16 a więc zostałem przy nsz10, dodam że układ został odpowietrzony. Moim zdaniem to problem z orbitrolem, nie daje dobrego ciśnienia na siłownik a wy co poradzicie bo mnie już to doprowadza do szału? W grudniu montowałem zestaw do mtz82 i wszystko było dobrze, co poradzicie?
    • Przez staszek87
      Witam. Mam problem ze skrzynia biegow Range Command. Na plaskim terenie dziala bez zarzutu jak ciagnik stoi z górki ciezko jest wbic jazde do tylu. Skrzynia wyskakuje na N. Kiedy stoi pod górkę zdarza sie choc rzadziej problem z ruszeniem do przodu również po zalaczeniu rewersu i puszczeniu sprzegla wyskakuje na N. Skrzynia sie kalibruje bez problemu. Poziom oleju centymetr od max. Olej na skrzyni wymieniany ok 800mth filtr 200mth temu. Serwis nie wykryl błędów. Co moze byc przyczyna? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj