Dominik0

Jakie najlepsze na opas Limousine czy Hereford

Polecane posty

Gość   
Gość
Limousine jedno z najlepszej jakości mięso pod względem tłuszczu do mięsa i tkanki jest też dosyć malo. Stosunek mięsa do kości jest bardzo duży co przekłada się na dobra cene przy sprzedaży na WBC. Natomiast jeśli chcesz uzyskać wymierne efekty to nie może być pasza słabej jakości.. Cielaki są dosyć drogie przy kupnie więc słabo się to kalkuluje w tuczu w taki sposób najlepiej mieć mamki i od nich cielaki. Bardzo pożądane jest bydło tej rasy więc ze zbytem nie będzie problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

Hereford spokojniejsze ogolnie I latwiejje opasac na slabszych paszach. Limusine bardziej umiesnione,jak kolega wyzej opisal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam mieszanki Limousine, są temperamentne ale fajne rudzielce.

Jedna wykopała weterynarkę podczas badania....strasznie to wyglądało..

Druga jakby urwała się z łańcucha, to zabiłaby za zbliżenie do jej cielaczka .

Trzecia jak urwała się z łańcucha, to zabodłaby rocznego byczka itd..

Wolałabym i chciałabym Hereford :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
Dnia 4.11.2018 o 21:17, Ywa napisał:

Mam mieszanki Limousine, są temperamentne ale fajne rudzielce.

Jedna wykopała weterynarkę podczas badania....strasznie to wyglądało..

Druga jakby urwała się z łańcucha, to zabiłaby za zbliżenie do jej cielaczka .

Trzecia jak urwała się z łańcucha, to zabodłaby rocznego byczka itd..

Wolałabym i chciałabym Hereford :)

Ile można tolerować takie bydło? Aż w końcu kogoś zabiją? Ja miałem wypierająco LM. Doszedłem do mamek 87,5%. Przy pobieraniu krwi poskrom ledwo wytrzymywał. Jak się jedna krowa ocieliła to mnie rogami przebiła. Na szczęście tylko nogę, gdyby uderzyła wyżej już by mnie nie było. Za tydzień krowy poszły w kiełbase i teraz mam czyste herefordy i mieszańce z herefordem. Za 20-30gr/kg nie będę ryzykował , że krowa mnie albo moje dzieci zabije jak będę chciał cielaka pogłaskać. Lobby francuzów wciska LM każdemu a naiwny lud kupuje. Wbrew pozorom LM rewelacyjnie nie rośnie. Sprawdzone u siebie:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez daniel20v
      Witam. Potrzebuje informacji jakie ciśnienie na tylnym wyjściu hydraulicznym ma John Deere 2130. 
    • Przez daniel20v
      Witam. Potrzebuje informacji jakie ciśnienie na tylnym wyjściu hydraulicznym ma International 684
       
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym poznać waszą opinie na temat opasu byków i jałówek, jakie jest zużycie paszy, jakie różnice cenowe, zużycie paszy na kg przyrostu. Po prostu co się bardziej opłaca  Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez darsonspire
      Witam i jak w temacie i chcialem dodac ze potrzebuje ladowacza do ciagnika lamborghini spire jest to odpowiednik R2 ciagnik 90 konny i złożony jest wniosek na udzwig do 1600kg. Co byscie polecili a dokladniej jaka firma chwali sie obecnie najlepsza opinnia uzytkownikow, co byscie mogli mi podpowiedziec przy kupnie na co zwrócić uwage przy eweltualnym dogadywaniu u dealera? Osobiscie zastanawialem sie nad agromaszem oraz intertechem a i oczywicsie traktor nie ma adaptacji i czy robia ja firmy produkujace tury czy to trzeba gadac z dealerem czy owa produkuje? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj