Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KubaMF    769

Pewnie by tyle brać ... jeszcze jak w lipcu wróci vat 23% to będą jaja z ceną paliw. Przeczuwam że jak ktoś kto ma z 1ha zboża usłyszy ile za usługę to aż go z butów wyzuje 🤣

ftl    15
17 godzin temu, KubaMF napisał:

Pewnie by tyle brać ... jeszcze jak w lipcu wróci vat 23% to będą jaja z ceną paliw. Przeczuwam że jak ktoś kto ma z 1ha zboża usłyszy ile za usługę to aż go z butów wyzuje 🤣

Ten kto ma 1ha to jakoś przeżyję ale ten co będzie miał  więcej jak 10 ha to odczuje bardzo. Zobaczymy co będzie bliżej lipca... Ważne aby sprzęt był sprawny :)

Mati17    8

Ja być może można powiedzieć że na szczęście kupiłem kombajn w tamtym roku. Wczoraj odpaliłem pierwszy raz od grudnia i zobaczymy, najgorzej się wszystkiego nauczyć. Przy takich cenach usług to mi się ten kombajn zwróci za dwa sezony.

Wiadomość z agroFakt.pl

jakubst    0

witam Pieni mi się olej od hydrauliczny w MF 31xp wymieniłem filtry na hydrostacie i powrotny i olej świeży zalałem i nadal to samo . Tak jakby ciągnął gdzieś powietrze a nie mogę zlokalizować gdzie ? Wystarczy że tylko zgaszę i po 5 minutach jest ok olej wygląda normalnie .

sawin698    2

Raczej na pewno ciągnie powietrze. Sprawdź przy rozdzielaczu i powrocie z niego,jeśli w okolicach pompy i zbiornika nic nie widać. Ja w starszym kombajnie miałem nieszczelność na uszczelniaczu pompy hydrauliki. Też nie było widać do momentu aż wywaliło całkiem uszczelniacz i poszedł olej.....

podgorak12    0
Napisano (edytowany)

Witam panowie posiadam dronka 4000s mam do was dwa pytania a mianowicie jaki lejecie olej do hydrauliki i też taki który nie zaszkodzi  hydrostatowi, i pytanie drugie na zdj jest pompa hydrauliczna od niego i pod tą nakrętka a raczej pod oboma bo druga taka sama znajduje się od spodu, jest to regulacja jakaś czy bardziej sprężyny itp do priorytetu które wyjście ma mieć pierwszeństwo do ciśnienia a nadmiar później ma iść na drugie.

Za wszelkie rady dzięki z góry ;)

IMG_20220623_093134.jpg

Edytowano przez podgorak12
Błąd

Mati17    8

Ja w d7000 mam zamiar wlać tedex 10w30 taki jak mam w dwóch ciągnikach.

RaFaL47    11

Witamin koledzy jest problem z dronningborgiem d3000 a mianowicie dzisiaj chcieliśmy wymienić olej silnikowy i ku zdziwienie na bagnecie był ponad stan w chlodnicy ubylo płynu. I tu moje pytanie czy to uszczelka pod głowicą czy może jakaś inna przyczyna. Znajomy machanik mówił ze może to być jakas nieszczelnosc przy termostacie ale nie ma czasu na naprawe, dlatego proszę o pomoc bo nie chciałbym narazie ściągać glowicy a może ktoś już przerabiał ten temat i moglby podzielić się wiedzą

Mati17    8

A ja to mam takie pytanie, cieknie mi siłownik od podnoszenia hederu i niestety obydwa jednakowo są spawane i zastanawiam się czy ktoś to sam robił czy te spawy to oryginał.

KubaMF    769
1 godzinę temu, Mati17 napisał:

A ja to mam takie pytanie, cieknie mi siłownik od podnoszenia hederu i niestety obydwa jednakowo są spawane i zastanawiam się czy ktoś to sam robił czy te spawy to oryginał.

U mnie też smarkały, w takim stopniu że aż heder był zarzygany olejem 😅 Wyciągnęliśmy siłownik, pod zakrętką było zabezpieczenie i normalnie wymieniliśmy te parę pierwszych uszczelniaczy, tutaj pisałem coś o tym

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez domino355
      Witam , wiem może ktoś od czego dokładnie podchodzi Sprzengło do tego kombajnu ? 
    • Przez Arczi55
      problem z ustawieniem klepiska za pierone nie rusze ta dzwignia kto pomoze
    • Przez ma123
      Witam planuje przerobić kosę do rzepaku na napęd elektryczny ponieważ mechaniczny niezbyt zdaję egzamin No i tu się pojawia problem jaki silnik zastosować i ile wat. 12v silnik ciężko spotkać aby miał tak około 500w  czy może zastosować taki z 36v ale chyba by trzeba jakąś przetwornice. Może ktoś kiedyś coś takiego robił i wie 
    • Przez crystal169
      Cześć. z racji iż wymieniłem kombajn na fendta 6275L z elektronicznym ustawianiem sit i innych rzeczy , z dość mechanicznego tc56, chciałbym prosić o pomoc , i o kontakt osoby które użytkują taki kombajn, podobny , lub poprostu z ustawieniami elektronicznymi . Chciałbym spytać jak macie ustawione te kombajny i konkretne parametry aby zacząć jakoś to ustawiać , bo potem to już i tak trzeba doregulować po swojemu.
    • Przez pil1
      Dzień dobry, szukam instrukcji obsługi kombajnu Dronningborg 4000 najlepiej w języku polskim. Może ktoś z Was wie gdzie taką mogę zdobyć. W firmie  z Szamotuł, która specjalizuje się w takich instrukcjach jest nieosiągalna.  Pozdrawiam wszystkich
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj