Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

Czy dronningborg d3000 z 1989r może mieć silnik bez turbiny? patrząc na dane techniczne na konedata to ten model produkowany w latach 88-90 ma silnik z turbiną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

A modele do 88 z Valmetami były bez turbiny. Na ile płynna była ta granica, to my nie wiemy. Rocznik spradź na felgach. Jaki masz silnik, Valmeta czy perkinsa?

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rege    1

ale co ci po dokładnym roczniku , jak ważny jest stan maszyny . ja mam d3000s i patrząc na dane techniczne na konedata to silnik powinien byc perkins a jest valmet

 

nadal potrzebuje instrukcji obsługi i schemat instalacji elektrucznej do d3000 lub d4000 [ na postach jest schemat ale po powiekszeniu nic nie widac ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie poniewaz interesuje mnie dronningborg D3000 z 1988 roku. Wygląda pięknie. Tylko jest bez kabiny. Czy były takie modele bez kabin? Bo moze to jakies oszustwo i kosztuje 30000 zł. Cena dosc dobra.Opłaca sie? Czy te modele były wadliwe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rege    1

byly kombajny bez kabiny , ale lepiej z kabiną bo zawsze mniej wdychasz kurzu . a tak to bardzo dobre kombajny jak by cos to mam wszystko do d3000 ,katalogi instrukcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

koledzy potrzebuje czesci do modelu dronningborg 7000 ewentualnie pasuja od 1900 moze macie jakis namiar na szrot lub rozbiorke takiego na czesci

posiadam do niego ksiazke z danymi technicznymi i eksploatacyjnymi

Edytowano przez reno9034

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lumasu1    0

Witam czy ktoś z was naprawiał steronik UNICONTROL w kombajnie Dronningborg ewentualnie MAssey ferguson 27,29,31?? Może macie jakiegoś magika kto tym sie zajmuje? A może ktoś ma schemat do tego układu scalonego?

Edytowano przez lumasu1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Kolego, wydaje mi się że mam schemat i opis Unicontrolu, jednakże jest to po francusku, jeśli Ci się przyda to daj namiary to przeskanuje i wyśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dronningborgu d3000 sito górne mam takie jak w załączniku, sito dolne jest oczkowe i moje pytanie brzmi,czy kombajn dobrze na takim górnym sicie młóci? Czy może pomyśleć nad zakupem sita żaluzjowego?

post-99292-0-44330100-1396118142_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

panowie ponawiam swoje pytanie odnosnie czesci droningborg 7000 moze wiecie gdzie jest do rozbiorki

Edytowano przez reno9034

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5
Napisano (edytowany)

Witam, sprzedam instrukcję obsługi kombajnu MASSEY FERGUSON 27 po polsku, jest to tłumaczenie z języka francuskiego, bogato ilustrowane, zawiera kompletne tabele ustawień dla poszczególnych upraw takich jak zboża, rzepak, trawy nasienne i wiele innych, schematy: elektryczne, hydrauliczne, smarowania i czyszczenia wraz z opisami, opis działania i kalibrowania UNICONTROLA, ustawienia tryjera i wiele innych przydatnych porad i ustawień podzespołów. Instrukcja ta dedykowana jest do MF 27 ale będzie pasować również do wszystkich kombajnów marek Massey Ferguson, Dronningborg oraz Case Dania posiadających młocarnię o szerokości 140 cm są to modele takie jak: MF 27, 29, 29XP, 31, 31XP, Case Dania D7200, D7500 itp, Dronningborg D7000, D7000S, D7200, D7500, D7800, D8000, D8000S. Link do aukcji allegro

Edytowano przez waldi76
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

witam ponownie

ponawiam swoje pytanie o czesci do dronningborg 7000 moze ktos wie gdzie jest taki w rozbiorce w wysokim takiego nie maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jen44    0

Witam wszystkich, zgromadziłem trochę materiałów na temat Dronningborga D4000/4000s między innymi katalog części kombajnu. Może komuś jeszcze się przydadzą:) http://chomikuj.pl/drewnowskij/Dronningborg

 

Witam wszystkich, zgromadziłem trochę materiałów na temat Dronningborga D4000/4000s między innymi katalog części kombajnu. Może komuś jeszcze się przydadzą :) http://chomikuj.pl/d...ij/Dronningborg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lumasu1    0

Witam. Mam problem z ciśnieniem oleju w Massey Fergusonie 31 xp silnik perkins. Jaka może być przyczyna? Gdzie w silniku perkinsa jest zamontowany czujnik ciśnienia? Co trzeba wymienić jak są luzy w posiewaczu?? OD czego pasuje spreżarka do klimy do Massey 31? bo moja przystaje jak sie ją włączy to chyba powód zatarcia??

Edytowano przez lumasu1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj