Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

rolmax    0

ja powiem tam My z ojcem mamy dronningborga właśnie D7000 i od 2lat sprawuje sie bardzo dobrze,mieliśmy rzepak i powiem szczerze ze bardzo dobrze sie go kosi tym kombajnem i w dodatku daje rade bez stołu,doradzić nie za bardzo moge czy masz kupywać droninga czy MF'a bo powiem tak zależy od stanu ... My fakt faktem zaplaciliśmy dużo więcej za naszego ,aaa ten co masz na oku to obydwa sprowadzone czy pracowaly w kraju ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilero12345    0

No obydwa kosily na naszych polach tj. w polsce. Jeden i drugi jest sprzedawany ze wzgledu na likwidacje gospodarstwa. na skale d0 10 to MFxp29 jest na 6 a dronninborg 7000s na 7 wizualnie. ale jest 7 lat roznicy niby. Jakich usterek mozna sie spodziewac po dronninborgu i na jakie elementy trzeba zwrocic szczególną uwage przy zakupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolmax    0

mówisz w polsce... no przede wszystkim na stan silnika (czy dymi to takie najprostrze ocenienie,ale przydal by sie fachowiec) również na siłowniki,rozdzielacze,stabilność wieszakow na rafach itd.,targaniec przy hederze... no jeśli masz/miałeś kombajn no to mniej więcej wierz co najważniejsze,a reszta to ryzyko ... bo wiesz jak to jest czasem sie trafi dobrze czasem nie koniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfilipczuk    0

Witam. Czy byłby ktoś w stanie pomóc, doradzić jaka może być przyczyna częstego zapychania sie podajnika klosowego ...? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaweek    0

Pisałem już że poszukuje instrukcji do D 4000 S i nadal poszukuje. Jarekzxc pisałeś że mieszkasz niedaleko lublina i posiadasz instrukcję do tego modelu.Proszę o kontakt slawekjar@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy400    0

Witam!!

chciałbym zeby wypowiedzieli sie własciciele d1650

bo własnie takiego nadobylem i chcialem czegos wiecej sie dowiedziec....

a np. jak tam sprawa w nim wyglada jezeli chodzi o rzepak?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Witam. Miałem D1650 i w rzepaku szedł dobrze. Jedne co trzeba to podnieść ślimak w hederze i powinno być ok. :lol:

 

PS.Nie dzwoniłeś przypadkiem dzisiaj do kogoś w sprawie D-1650 ?? :lol:


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

Drodzy koledy .

Mam wielką prośbe , potrzeba mi numer końcówki wtrysku od kombajnu Dronningborg D7000 .

Te co są teraz w tym kombajnie to nie wiem czy są one takie jak potrzeba , poniewaz

kombajn dymi jak by sie palił ,,,i pali dużo.

prosze o numer / symbol takiej końcówki .(koniecznie Dronningborg D7000)

POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

kolego wsiok nie radzę nawet jechać oglądać tego kombajnu przejechałem 200 kilosów, a okazał się złomem olej leje się z rozdzielacza i gdzieś koło silnika na dodatek silnik strasznie dymi więc też do remontu, choć może teraz by się go opłacało reperować bo cena spadła o 15 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

tak. w rolamxie są ale tam oferują końcówki od 50 zł do 80zł

sa to końcówki do ursusa 330 , 360 ,(ogólnie do 3-4 cylindrowców)

.

 

 

 

 

 

 

a w naszym jest 6 cylindrów.

ale importujemy właśnie orginalne końcówki z Anglii,

firmą kurierską , koszt tego to 1400 zł(6szt.razem)

rolmax jest dobry dla ludzi którzy z mechaniką nie mają nic

wspólnego;

>>>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy400    0

witam mam dronningborga d1650

i to bedzie pierwsze przygotowanie do sezonu...

dlatego prosze o pomoc....

 

chciałbym dowiedziec sie jaki filtr powietrza tam wymienic i do perkinsa jaki filtr paliwa...??

jestem z centrum Polski i czesci to tylko w Wysokkich??

a i widze ze w hydraulice tez trzeba uzupełnic olej to jaki??

 

 

jescze zastanawiam sie nad skrzynia bo jak sie juz rozgrzeje to słychac ja troche i mi sie wydaje ze za bardzo....

a tak do skrzyni jaki olej nalac????

z gory wielki dzieki i prosze o wskazówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

Ej, DARKPANTER , ja bardzo chetnie ,tylko na gg.

Mam Dronningborga D7000 , 6 cyl. ,perkins...itd

GG

4854633.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vector    1

Witam. Posiadamy Dronningborga D-4500 i mam kilka pytań dotyczących tgego kombajnu: jakie ustawić obroty bębna do rzepaku a jakie do innych zbóż, na który numer ustawić wiatrownice przy koszeniu rzepaku oraz jakie ustawić obroty młynka przy rzepaku? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam

1 to koło napędzając,2 koło napinające a to duże to koło napędzające mechanizm od wysypania.

To jest mechanizm od sterowania tym napinaczem którym steruje się z kabiny : http://img838.images.../dsc00569q.jpg/

Jak kombajn ma nie wysypywać to napinacz ustawia się luźno żeby nie napinał i wtedy pasek ślizga się po tym dużym kole.

Problem polega na tym że to duże koło cały czas się kręci,próbowaliśmy kręcić regulacją od tego napinacza ale to nie pomaga.

Problem powstał pod koniec ostatnich żniw.Co z tym można zrobić?

 

http://img833.images...i/dsc00568.jpg/

 

http://img828.images.../dsc00570m.jpg/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

a na jakiej zasadzie właczany jest wysyp w kabinie? Ciagniesz jakas wajche (na linke) czy cos? Moze linka sie urwałą i zostal na właczonym wysypie. Ale to tylko moje domysly bo nie mam takiego kombajnu


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Może pasek masz za krótki.Napinacz powinien ładnych parę centymetrów się cofnąć.Zobacz co go blokuję że się nie cofnie dość.Ale to chyba wina paska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroweres    6

siema a gdy wyłączysz wysyp to napinacz całkowicie luzuje pasek czy tylko trochę się cofa i pasek jest napięty dalej?? Próbowałeś cofać ten napinacz ręką ??


i życie toczy sie dalej.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może pasek masz za krótki.Napinacz powinien ładnych parę centymetrów się cofnąć.Zobacz co go blokuję że się nie cofnie dość.Ale to chyba wina paska.

 

Miałeś racje że to pasek.

Zawsze paski się rozciągały a ten zrobił się mniejszy i za bardzo to ściskał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam jak należy w D4500Hydrostatic ustawić wialnie?

dsc00579z.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

I do czego jest takie pokrętło nad tylnym lewym kołem? Zrobiłem zdjęcie telefonem ale wyszło za ciemnie i nie widać jest go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj