Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

rucin    2

Czy te kombajny są warte kupna? Dziś oglądałem D7000 z sieczkarnią rok 1986 za 40tyś.Co myślicie o takim sprżecie czy dobra cena i ile kosztują części i ma on heder 3.60m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

no my osobiści mamy D7000 i dobrze sie sprawuje , z cześciami jest w miare silnik perknis (innego nie kupuj a już napewno Valmeta ) mieliśmy też inne kombajny ale ten jest najlepszy ze wszystkich :):):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

a dlaczego nie polecasz silnika valmet ja mam i sprawuje się bardzp dobrze

nie wiem u nas trudno jest zdobyć cześci do niego ,

nie wiem jak u ciebie :):):):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

A jak jest ze skrzynia biegów jest to hydromat ale na jakiej zasadzie to działa i jaka jest wydajność na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaweek    0

Witam wszystkich użytkowników. Ja kupiłem D4000S i mam kilka pytań odnośnie tego modelu. jest to hydromat i chcialbym sie dowiedzieć jak chodzą w nim biegi bo nie wiem do końca i ciężko ich sie przeżuca. Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

nie ma biegów ... po prosto jest pompa która kręci koła albo do przodu albo do tyłu. to zmiany kierunku jazdy służy joystick ten po prawej stronie. jeżeli chcesz jechać do przodu pchasz go do przodu( wciskając sprzęgiałko) i kombajn jedzie do przodu. im dalej go popchniesz tym szybciej będzie jechać. slaweek u mnie joystick chodzi w miarę lekko.

rucin wydajność w moim d 4000 to ok 50 min/ha więc większa niż u bizona;)

ja swojego kupiłem jakis rok temu podczas żniw nie było żadnej awarii, lało się ropę i ognia...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

A co powiecie na temat Dronningborga D7200?Czy jest on lepszy od D7000 jak jest z komputerem?Piszcie wszystkie opinie na temat tych dwóch modeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaweek    0

ja jeszcze pisze o D4000S "jarekzxc" joystick chodzi mi lekko i wiem że gdy chce jechać do przodu to w przud a do tyłu to w tył ale mi chodzi o przekładnie obok joystick'a są dwie wajchy którymi następuje przełożenie i te wajchy cięzko się przekładają i niewiem dlaczego. Jeszcze pytanko gdzie można zdobyć instrukcję lub katalog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

slaweek chodzi ci o wajchę zając-żółw??? u mnie też ciężko się zmienia, nie jesteś sam:) ja mam duńską instrukcję, jak są zdjęcie i podobne wyrazy do polskich to można się trochę domyślać. ja instrukcję dostałem z kombajnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaweek    0

"jarekzxc" tak właśnie o te przekładnie mi chodzi. A nie masz w wersji elektronicznej tej instrukcji albo może masz możliwość zeskanowania i umieszczenia na forum byłbym bardzo wdzięczny bo chciałbym przetymaczyć i moze bym sie dowiedział dlaczego przekładnia ciężko chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

D7200 jest już bardziej skomputeryzowany niż D7000. Ma większą wydajność, większy komfort, szybciej opróżnia zbiornik dzięki zastosowaniu większej rury wysypowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Witam, jeśli się nie mylę to instrukcje będą podobne od MF. A przekładnie jeśli są hydrauliczne to może trzeba zastosować olej lepszej klasy. Jeżeli są mechaniczne to może je trzeba dotrzeć. Może były mało używane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaweek    0

Przekładnie na pewno są hydrauliczne

 

A może ktoś jest z okolic lublina i ma instrukcję do D4000S ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaweek    0

slaweek skąd jesteś . ja mieszkam 45 km od lublina jak jedzie się w stronę zamościa

Ja mieszkam niedaleko Kraśnika również około 45km od lublina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

może ktos z was ma namiar na jakiś szrot kombajnów tej marki lub MF (Podobna w jaśle jest cos takiego ) prosiłbym o nr tele do tego szrotu.z góry dziex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

może ktos z was ma namiar na jakiś szrot kombajnów tej marki lub MF (Podobna w jaśle jest cos takiego ) prosiłbym o nr tele do tego szrotu.z góry dziex

 

 

wysokie woj lubelskie, duzy wybór

beztytuuyzg.th.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

wysokie woj lubelskie, duzy wybór

beztytuuyzg.th.jpg

a może masz telefon do WYSOKIEGO Bardzo Bede wdzieczny ... :lol: :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

a może masz telefon do WYSOKIEGO Bardzo Bede wdzieczny ... :lol: ;[ :) :) ;[

 

 

niestety nie, tylko tamtędy przejeżdżałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilero12345    0

Witam!

Mam do kupienia dronninborga d7000s 1981r. w stanie ok(troszke leje sie z rozdzielacza) za 34tys lub MF Xp29 1988 za 43tys z peknietymi oponami. Maszyna niby nowsza ale te opony, troszke obdarty no i 9 tys rożnicy. Moze mi ktos doradzic?jak to bedzie sprawowac sie w rzepaku? bede wdzieczny BARDZO za pomoc:)(okolice zamoscia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj