Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

mateo105    24

Panowie na jakich wiatrach kosimy pszenzyto?

Panowie na jakich wiatrach kosimy pszenzyto?

Panowie na jakich wiatrach kosimy pszenzyto?

Panowie na jakich wiatrach kosimy pszenzyto?

Panowie na jakich wiatrach kosimy pszenzyto?

Panowie na jakich wiatrach kosimy pszenzyto?

Panowie na jakich wiatrach kosimy pszenzyto?

Panowie na jakich wiatrach kosimy pszenzyto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24
Dnia 17.07.2022 o 11:22, tomaszt135 napisał:

zboża ogólnie 8 mm wlot, 5 mm - wylot, rzepak odpowiednio 19 i 14mm.

Panowie mam pewien problem w d4500 a dokladnie wymienilem cepy na bebnie mlucacym na nowe i problem jest taki ze lamie i miazdzy miażdży ziarno. Szczelina ustawiona jak wyzej. Zwiekszanie jej powoduje tylko ze niedomlaca wszystkiego. Obroty zmniejszane do 1100 i dalej lamie. Sita otwieralem to wraz lamalo i brudno do zbiornika sypal. Co moze byc przyczyna? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

A może ktoś miał taki przypadek, że zablokowało się to pokrętło od uruchamiania naganiaczy? Nie mogę przekręcić ani w jedną stronę ani w drugą. Idzie tylko może o 20 stopni w prawo i lewo i tyle. Nic jeszcze nie rozbierałem ale może miał ktoś taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

@mateo105 Ja w d3000 zboża koszę poniżej 1100 obrotów bębna, coś powyżej tysiaka bo też miałem ten problem że dużo utrącało.

@Mati17 Na początku jak kupiłem d3000 u mnie to wcale nie działało. Okazało się że po rozebraniu wszystko tam było zapieczone, po regeneracji tego regulatora przepływu, rozruszaniu itd. teraz działa elegancko już. Wydaje mi się że przyczyną tego mogło być po prostu nie używanie tego przez poprzedniego właściciela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Nie używanie? Przecież bez tego naganiacze nie chodzą. Chyba że się mylę? Działało to bo jak oglądałem ten kombajn to mi koleś pokazywał wszystko, sam tym kręciłem i lekko chodziło. I teraz od grudnia stał i oo....dobra mocniej kluczem poszło i działa.

IMG_20211213_083806958_HDR.jpg

Edytowano przez Mati17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
9 godzin temu, mateo105 napisał:

Panowie mam pewien problem w d4500 a dokladnie wymienilem cepy na bebnie mlucacym na nowe i problem jest taki ze lamie i miazdzy miażdży ziarno. Szczelina ustawiona jak wyzej. Zwiekszanie jej powoduje tylko ze niedomlaca wszystkiego. Obroty zmniejszane do 1100 i dalej lamie. Sita otwieralem to wraz lamalo i brudno do zbiornika sypal. Co moze byc przyczyna? 

W MF27 szczelina między klepiskiem a cepami mam : przód 12, tył 4. Tak podaje książka, tak ustawiam. Jęczmień ozimy kosiłem na prędkości mlocarni 1200 obr/min, wiatr 650-700 obr/min. Ziarno całe, nie przetrącone, kłosy wymlocone, czysto w zbiorniku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackyq163    0

Koledzy, jaki współczesny olej hydrauliczny lejecie do D3000? Wyciekło wszystko przez uszczelniacz siłownika hedra. Uszczelniacze już zmienione, teraz czas zalać olej, tylko jaki? Pozdrawiam! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Mi kiedyś pękł wąż od hydrauliki i wszystko prawie wyleciało na polnej drodze. Lałem hl 46 i nic się nie działo wszystko było ok. Mój był bez hydrostatu. 

Edytowano przez krzysiek1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Ja do hydrostatu leję LHM 68, a poprzednio HVI 68. Oleje typu 46 są według mnie za gęste do napędu hydrostatycznego. Do d3000 bez hydrostatu 46 powinna być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

A ja wlałem do d7000, tedex 10w30. Pierwsze moje żniwa za kierownicą, fajnie się jeździ tym hydrostatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil8145    0

 

Witam kolejny sezon zmagam się z awarią napędu kosy w kombajnie dronningborg d 4500, czy ktoś miał również do czynienia z urywaniem się śruby oraz patent na rozwiązanie tego patentu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
1 godzinę temu, Kamil8145 napisał:

 

 

Witam kolejny sezon zmagam się z awarią napędu kosy w kombajnie dronningborg d 4500, czy ktoś miał również do czynienia z urywaniem się śruby oraz patent na rozwiązanie tego patentu &key=4ddd69c9f7bf45ccd6f227bb8d175ae1005&key=4ddd69c9f7bf45ccd6f227bb8d175ae1005&key=4ddd69c9f7bf45ccd6f227bb8d175ae1005

Urwana śruba czyli mówisz o główce kosy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Poczytaj parę stron wcześniej kolega wstawił zdjęcia jak ma przerobiony ten napęd z bizona. Ja na podstawie zdjęć zrobiłem podobnie i już drugi rok śmiga bez problemu. Napęd kupiłem używany, z dawcy organów, trochę prostej do ogarnięcia mechaniki, trzeba przedłużyć wałek coś tam podtoczyć. 

PS. stare części pasowały bez problemu, ale każdą nową trzeba było poprawić. 

 

Edytowano przez MARAKAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Panowie, ma ktoś z was zamontowany czujnik strat ziarna na sitach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil8145    0
10 godzin temu, ftl napisał:

Urwana śruba czyli mówisz o główce kosy? 

Nie mowa o główce kosy tylko o śrubie na wałku tam co jest ta podkładka mimośrodowa

1 godzinę temu, MARAKAM napisał:

Poczytaj parę stron wcześniej kolega wstawił zdjęcia jak ma przerobiony ten napęd z bizona. Ja na podstawie zdjęć zrobiłem podobnie i już drugi rok śmiga bez problemu. Napęd kupiłem używany, z dawcy organów, trochę prostej do ogarnięcia mechaniki, trzeba przedłużyć wałek coś tam podtoczyć. 

PS. stare części pasowały bez problemu, ale każdą nową trzeba było poprawić. 

 

A jak z bagnetami itp wszystko z bizona trzeba wkładać czy coś zostaje z dronningborga , chyba że jest jakieś inne Rozwiązanie tego problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Ja na początku starą kose przerobiłem tzn. prze nitowałem końcówkę i nie było problemów, teraz chodzi kosa od bizona tylko trzeba ją skrócić i najlepiej założyć na końcu połówkę nożyka, by nie obcinał ostatni nożyk kosy zboża z następnego przejazdu. 

Kamil8145 przeczytałeś wcześniejszy wątek o napędzie kosy tam wszystko wg mnie jasno jest wyjaśnione. Jak coś to mam do sprzedania ten wałek 

U mnie to było urwane jak kupowałem, przerobiłem ten wałek tak jak kolega krzysiek 1979 pokazał na zdjęciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil8145    0

Ok a ten wałek co od napędu zostaje stary mam rozumieć czy od bizona trzeba założyć. Jak byś miał jakieś Zdjęcia chętnie bym zobaczył jak to u ciebie wyglada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

Panowie jestem prawie po pierwszym sezonie koszenia D4500. Ogólne  wrażenia super. Zostało  kilka rzeczy do poprawy na przyszły sezon ale to już bzdety. Pytanie mam jaką temperaturę łapie Wam 6stka Perkinsa podczas pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
17 minut temu, sawin698 napisał:

Panowie jestem prawie po pierwszym sezonie koszenia D4500. Ogólne  wrażenia super. Zostało  kilka rzeczy do poprawy na przyszły sezon ale to już bzdety. Pytanie mam jaką temperaturę łapie Wam 6stka Perkinsa podczas pracy?

Różnie, ale waha się między 60 a 80 stopni. Zależy jak bardzo dostaje po "d*pie" i zależy w jakiej pogodzie pracuje. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj