Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ftl    17
9 godzin temu, barczjano1988 napisał:

Właśnie wcześniejsze lata były ok pas jest od dwóch lat ten główny od silnika najgorsze jest ze samemu nie ma za bardzo jak tego sprawdzić. Pas wygląda ok nie przypalony. A czy podajnik kłosowy z lyznym łańcuchem może blokować? 

Może blokować jak jest bardzo luźny. Przy dużych obrotach może przeskakiwać na kole zębatym. Musisz dokładnie wszystko posprawdzać, naciągnąć, napiąć. Dobrze aby ktoś był drugi i patrzył gdzie jets potencjalną przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wydaje mi

14 godzin temu, ftl napisał:

Może blokować jak jest bardzo luźny. Przy dużych obrotach może przeskakiwać na kole zębatym. Musisz dokładnie wszystko posprawdzać, naciągnąć, napiąć. Dobrze aby ktoś był drugi i patrzył gdzie jets potencjalną przyczyna.

Miał ktoś przypadek że pas z wyglądu bardzo dobry mój dwuletni slizgal się? Mam główny pas ten potrójny niby nie jest stary ale podczas pracy mocno się nagrzewa wydaje mi się że może się slizgac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Witam, chciałbym zapytać czy ktoś dokładał turbo do silnika 4 cylindrowego valmet. Kupiłem D 4000 z hederem 3.6 m, bez sieczkarni kombajn dobrze sobie radzi, natomiast z sieczkarnią ma bardzo ciężko, musze bardzo wolno jeździć (ha nawet 2.5 godziny) bo obroty sieczkarni spadają, silnik się nie dusi, na sieczkarni nowy pas bo myślałem, że stary już zużyty. Silnik nie bierze oleju stan od początku taki sam a skosił ponad 20 ha. Trochę szkoda go sprzedać, bo ogólnie w niezłym stanie. Może założenie turba mu pomoże. Widziałem w ogłoszeniach takie z turbem to podają że mają ok 100 kM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał problem z zbiornikiem oleju hydraulicznego? Mam taki problem ze leci z zbiornika wszystkie uszczelki wymienione leci nad filtrem stan oleju mały. Mam podejrzenie że się pieni dlatego wylatuje tuż nad filtrem, miał ktoś może z tym problem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Młocarnia - minimalne obroty

klepisko - opuszczam na +3

kierownice wiatrów - 2

obroty wentylatora - 1100 - 1200

sito górne - otwieram do momentu aż na kłosowniku przestaje wracać ziarno

sito dolne - 10mm

sito na tryjerze - 3,5mm

wiatr na tryjerze - większy niż na pszenicę (ja rozkręcam do momentu aż tarcza zlicuje się z trzpieniem)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Witam, wszystkich właśnie stałem się posiadaczem droninborga d 7000 . Czy mógłby ktoś podzielić się instrukcją obsługi? Chodzi o ustawienia, nigdy wcześniej nie miałem żadnego kombajnu i po prostu muszę się nauczyć tego wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

wie ktos jaka min pradkoscia pojedzie d 3000 bo bizon na wyleglym zbozu jedzie zbyt szybko i jest troche problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

@farmer_89 Na 1 bardzo wolno jedzie, myślę że z 1 km/h najwolniej chyba albo 1,5 nie pamiętam dokładnie. Ale na pewno wolniej jak bizon ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11
Dnia 2.01.2022 o 12:01, farmer_89 napisał:

wie ktos jaka min pradkoscia pojedzie d 3000 bo bizon na wyleglym zbozu jedzie zbyt szybko i jest troche problem

min. 1,2 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

Witam wszystkich. Czy ktoś z użytkowników D7000s walczył z cieknącym rozdzielaczem hydrauliki? Mam na oku kombajn do zakupu i z kilku rzeczy do poprawy ma właśnie przeciek na rozdzielaczu. Obecny właściciel dolewa 5 litrów oleju na sezon i jedzie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Ja kupiłem taki model miesiąc temu i też coś kapie z rozdzielacza na gardziel ale nie miałem zamiaru tego robić przynajmniej w tym roku. Chyba, że będę się nudził w co wątpię. Chociaż w moim przypadku tyle oleju na pewno nie ucieka a przy obecnych cenach to jednak sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackyq163    0

Koledzy, czy mógłby mnie ktoś poratować jakąś instrukcją użytkowania do D3000 w dowolnym języku?
Nie mogę nigdzie jej znaleźć a chciałbym ją przetłumaczyć na język polski i umieścić tutaj. 

Wczoraj został zakupiony nowy nabytek, jakieś rady na początek? :)
Pozdrawiam serdecznie! 

279278490_946132289399808_8855909570040944608_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Polecam, też mam taki katalog nie raz poratował przy awarii ;) Heder 2,8 czy 3,3m? Spód pomarańczowy to troszkę starszy pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackyq163    0
Dnia 20.04.2020 o 21:04, KubaMF napisał:

Witajcie, mam d3000 przesyłam zdjęcie pulpitu, tą małą dźwignią włącza się kierunki lewo/prawo, przyciskasz sygnał dźwiękowy, posuniecie w dół światła drogowe, posunięcie do góry mruganie ;)  

DSC01395.JPG

Od czego są te liczniki? 

U mnie jednego brakuje...

279056395_513072180537037_2011206488228420353_n.jpg

11 godzin temu, KubaMF napisał:

Polecam, też mam taki katalog nie raz poratował przy awarii ;) Heder 2,8 czy 3,3m? Spód pomarańczowy to troszkę starszy pewnie

3.3 m.:)

279092359_312061064340270_1934298444452962386_n.jpg

Edytowano przez Jackyq163

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Bezawaryjnej pracy.

Ile teraz trzeba dać za takiego?

Nasz czy sprowadzony? Na początek to trzeba go było dobrze opić, aby w żniwa się wziął do roboty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15
Dnia 22.01.2022 o 17:07, sawin698 napisał:

 

Witam wszystkich. Czy ktoś z użytkowników D7000s walczył z cieknącym rozdzielaczem hydrauliki? Mam na oku kombajn do zakupu i z kilku rzeczy do poprawy ma właśnie przeciek na rozdzielaczu. Obecny właściciel dolewa 5 litrów oleju na sezon i jedzie.....

 

Właśnie po pięciu sezonach mój Dronningborg D7200 doczekał się uszczelnienia rozdzielacza. Mi się tylko pociło delikatnie na jednej sekcji. Zrobiłem to ze względów wizualnych bo gardziel była wiecznie tłusta. Zacząłem od demontażu gardzieli dla lepszego dostępu. Wymyłem cały rozdzielacz i osuszyłem. Można wszystko zrobić bez demontażu całości. Wystarczy w kabinie zdjąć boczną osłonę, powypinać dźwigienki, a potem od dołu podkręcać te korki. Jest to rozdzielacz angielski wiec korki są w calach (1 i 1/8 cala). Ja poradziłem sobie nasadką 29, choć miała minimalny luz. Od dołu wysuwasz cała sekcje. Jest tam od dołu jeden oring, a drugi od góry trzeba wydłubać. I koniec. Już robiłem inne rozdzielacze, ale tak banalnie prostego to jeszcze nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

Dzięki  za info. Na pewno się przyda bo z tego co wiem we wszystkich dronkach rozdzielacze są na tej samej zasadzie zrobione. Ja ostatecznie kupiłem D 4500, też mial przecieki rozdzielacza ale handlarz zrobił go przed sprzedaniem. Też mówił że to bardzo prosta naprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1703    0

Witam od kilku dni jestem posiadaczem dronningborg a d7200 hydrostatic silnik valmet bez turba jest tu posiadacz takiego samego poleci mi jakie oleje do silnika hydrostatu i skrzyni? I drugie pytanie czy drążek od jazdy u mnie sztywno chodzi czy to normalne czy trzeba wszystko smarować aż będzie luźno? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackyq163    0
Dnia 29.04.2022 o 15:21, MARAKAM napisał:

Bezawaryjnej pracy.

Ile teraz trzeba dać za takiego?

Nasz czy sprowadzony? Na początek to trzeba go było dobrze opić, aby w żniwa się wziął do roboty.

Dzięki! 
Ten lekko ponad 30k ale ceny są różne nawet do 55. 
Ta sztuka akurat sprowadzana. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Panowie, ile planujecie brać za hektar koszenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Ja kosze tylko u siebie, tak więc nie mam z tym problemu. najlepiej jakby zostało na paliwo i amortyzację sprzętu. Tylko jak amortyzować 40 letnie maszyny. Znajomy ma Bizona to mówi że poniżej 500 nie jedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1703    0

U mnie 450-520 od ha zależy jakie zboże u mnie ludzie mają przeróżne u jednego gęste ładne a drugiego bez nawozu że niewiadomo czy ciąć się opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Właśnie też się zastanawiam ile brać. Myślę podobnie aby za 1ha brać około 500 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj