Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

MichalP    60

Koledzy potrzebuje małej pomocy, musze wymienić  kostkę  hydrauliczną która jest pod podłoga (  zwalniana/ włączana noga) bo niestety   nie trzyma mi oleju i wariator  mi schodzi z obrotów. Może mi ktoś powiedzieć pod jaką nazwa tego szukać?  albo jaki zamiennik można zastosować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartoszek_xd    24

dronningborg 8500 skrzynia dwubiegowa, silnik Perkins, poziomowanie hedera. Na co w tym kombajnie zwrócić szczególną uwagę przy zakupie? Oraz posiada Unicotrol (podobno sprawny) dokładnie do czego on służy i jak z awaryjnością tego, proszę o kilka podpowiedzi 🍻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinek178    1

Chciałbym zamontować sprężyny gazowe do rozkładania sieczkarni w Drooningborg D7000 nigdzie nie mogę znaleźć jak to ma być zamontowane. Czy mógłby ktoś podesłać foto jak to jest u was? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Panowie ile leje się oleju do silnika Valmet 411 w Dronku 4000, silnik czterocylindrowy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Dzieki, mam jeszcze jedno pytanie jak wyjmuje bagnet o poziomu oleju, np gdy kombajn stał to pokazuje stan ok, jak sie zapali kombajn i troch pochodzi to po np godzinie miarka już pokazuje ponad stan. też tak masz 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Olej sprawdza się wyłącznie na nie odpalanym zimnym silniku. Sprawdzanie po uruchomieniu nie ma sensu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

Witam.  Nie mogę ustawić mniejszej szczeliny niż 14mm na wyjściu z klepiska. Kończy się regulacja na śrubie... Z wejściem nie ma problemu, mogę ustawić nawet na 0... w jaki sposób zmniejszyć szczelinę na wyjściu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furios    0

Witam, spada mi pas napędu sieczkarni, nie wiem co jest przyczyną nie ma tam napinacza, pas napina się w momencie rozłożenia sieczkarni, czy może być przyczyną za szybka jazda lub nie dostojała słoma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Jaki model? U mnie d3000 normalnie jest napinacz w przystawce od paska idącego do sieczkarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

A to wydaje mi się że też musisz mieć jakiś napinacz, bo bez niego to pasek chwilą moment i będzie się ślizgał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
1 godzinę temu, Furios napisał:

d7000

Zrób zdjęcie i pokaz jak idzie ci pas. Na 99% Kuba ma rację. Powinien być napinacz. Jaki by nie był. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furios    0

 

Screenshot_2021-07-27-12-24-29-268_com.mi.globalbrowser.jpg

 Drugie kółko od prawej które wygląda jak napinacz w rzeczywistości nie ma żadnej regulacji po zacięciu sieczkarni pas wydaje się być napięty ale spada... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Tak, to jest napinacz. Bardzo dziwne ze nie masz regulacji.. Ktoś kombinował. Czy pas aby jie jest za długi a dwa czy koło napinacza nie jest krzywo zamontowane? Coś musi powodować spadanie pasa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furios    0

wszystko jest tak jak powinno, pas nowy wg katalogu wydaje się być napięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

To teraz ja mam pytanie, ostatnio wymienialiśmy łożyska na przystawce od właśnie sieczkarni. W sklepie dali nam łożyska z jakąś podwójną warstwą uszczelniającą i od momentu jak je założyliśmy to są gorące podczas pracy tak że no można dotknąć. Pytanie czy one są muszę dotrzeć czy coś poszło nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
56 minut temu, KubaMF napisał:

To teraz ja mam pytanie, ostatnio wymienialiśmy łożyska na przystawce od właśnie sieczkarni. W sklepie dali nam łożyska z jakąś podwójną warstwą uszczelniającą i od momentu jak je założyliśmy to są gorące podczas pracy tak że no można dotknąć. Pytanie czy one są muszę dotrzeć czy coś poszło nie tak ?

Łożyska nie mogą sie grzać. Jeśli jest taki efekt to coś faktycznie poszło nie tak. W mimośrodzie w podsiewaczu grzało mi się łożysko aż smar wypływał bokiem. Nie dało się dotknąć, Zaczęło lekko stukać. Jak wyciągnąłem go z targańca to było już zatarte i do wyrzucenia. 
W sieczkarni masz dużo większe obroty więc aż patrzeć jak rozerwie cos...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Ale to jest dziwne bo ono dobrze chodzi, smar nie wyjdzie raczej bo to jest bezobsługowe i stąd te uszczelnienia ... Wujek opowiadał że on tak miał przy sieczkarni z parę hektarów się pogrzały tak samo, ułożyły się i teraz chodzą leciutko. A te co my kupiliśmy to już po wyciągnięciu z pudełka tak leciutko nie chodziły jak inne co dotychczas do kombajnu kupowaliśmy i stąd to moje zapytanie czy tak ma być czy jakaś wada fabryczna czy co :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Rozkręcał ktoś z Was "bebechy" w ślimaku w hederze? :) co może się tam tłuc? Są jakieś łożyska oprócz tych skrajnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2021 o 21:10, Kilka napisał:

 

Witam miał ktoś przypadek że podczas wjazdu w zboże rzepak wszystko zaczyna zwalniać spadać z obrotów? Silnik pracuje normalnie pas jest nowy naciągnięty nie wiem jaka jest przyczyna pasek ślizga się na kolach pasowych ? Kombajn MF27 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
1 godzinę temu, barczjano1988 napisał:

Witam miał ktoś przypadek że podczas wjazdu w zboże rzepak wszystko zaczyna zwalniać spadać z obrotów? Silnik pracuje normalnie pas jest nowy naciągnięty nie wiem jaka jest przyczyna pasek ślizga się na kolach pasowych ? Kombajn MF27 

Na to wygląda że podczas obciążenia ktorys pas się slizga. Posprawdzaj napinacze z każdej strony kombajnu. Zerknij też jaka masz szczelinę między klepiskiem a bębnem bo może przy dużej masie zboza/rzepaku poprostu nie przerabia. A we wcześniejszych latach było ok? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ftl napisał:

Na to wygląda że podczas obciążenia ktorys pas się slizga. Posprawdzaj napinacze z każdej strony kombajnu. Zerknij też jaka masz szczelinę między klepiskiem a bębnem bo może przy dużej masie zboza/rzepaku poprostu nie przerabia. A we wcześniejszych latach było ok? 

Właśnie wcześniejsze lata były ok pas jest od dwóch lat ten główny od silnika najgorsze jest ze samemu nie ma za bardzo jak tego sprawdzić. Pas wygląda ok nie przypalony. A czy podajnik kłosowy z lyznym łańcuchem może blokować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

Siłownik motowideł mf 29 ... rozbierał  ktoś?  jak wymienić w nim uszczelniacz  bo niestety cieknie a w okolicy nie mam nikogo co by był w stanie mi zrobić od ręki  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj