Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

Gość   
Gość

Panowie sprawa jest 

Potrzebuje schemat  wariatora przekładni bezzstopniowej do D900

Bo mam naprawić  taki wynalazek a jest w częściach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Sieczkarnia kupiona, jakby ktoś mógł to by mi podał rozmiary pasów ją napędzających, model D4000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatinka1    0

Witam czy ktos moglby sie podzielic katalogiem czesci do droningborga 4000 bo ksiazke jakas dostalam od dunczyka ale tam malo jest a to moj nowy nabytek i warto ny bylo sie mu lepiej przyjrzeć. Gdyby ktos chcial to prosze wyslac na meila aga86r@interia.pl. z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Ja mam katalog części do d3000, udało mi się kupić bodajże na olx. Szukaj może też gdzieś jeszcze znajdziesz do d4000, na pewno prędzej trafisz katalog niż instrukcje ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi2106    0

Witam wszystkich! Poszukuję posiadaczy kombajnu zbożowego Dronningborg D 900 lub d950. Nabyłem niedawno d950 i potrzebuję porady jak go ustawić. Przede mną pierwsze żniwa z tym nabytkiem będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!

IMG-20210401-WA0021(1).jpg

image (10).jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubst    0

Witam                                                 Mam pytanie czy ktoś wie dlaczego mogą się grzać dwa ostatnie bezpiecznik ten ostatni jest od świateł roboczych a przed ostatni od dmuchawy wycieraczek i radia sprawdzałem wszystkie połączenia i wyglądają że są ok jak załocze wszystko czyli dmuchawę ,wycieraczkę , i wszystkie światła robocze to radio przestaje grać może ktoś wie co może być .Kombajn to d8500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

U mnie podobny efekt był skutkiem słabej masy. Dałem dodatkowy przewód od kabiny do korpusu kombajnu i instalacja się nie grzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Sprawdź, czy Ci się silniczek wentylatora nie zaciera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubst    0

Jutro zobaczę .Tylko zastanawiam się czy te 5 lamp roboczych nie jest za dużo  pod jeden bezpiecznik 25 amperowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubst    0

Dołożyłem dodatkowo masę bo był spory spadek napięcia na niej ale bezpieczniki i tak się dalej grzeją ale jak włączę światło robocze to napięcia z 12 spada na 10,90 V a na wentylatora to do 11,10V wygląda tak jakby na plusie miał za duży spadek napięcia .  Co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Podmień włączniki lub połącz z pominięciem włącznika bo styki mogły się przegrzać i mogą powodować spadek napięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubst    0

Nić to nie daje bardziej się grzeje ten jeden  styk na bezpieczniku co idzie prąd na przekaźnik a przekaźnik się nie grzeje może to winna skrzynki bezpieczników .przekaźnik tylko jest na światła robocze na dmuchawę i pozostałe urządzenia idzie prosto z skrzynki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michadronin    0

Witam, zakupiłem d3000s to mój pierwszy kombajn czy ktoś ma instrukcje obsługi lub orientuje się gdzie można dostać oczywiście nie za darmo  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podgorak12    1

Witam posiadam dronningborg 4000s od niedawna  i tu pytanie do was bo posiadam dolne sito żaluzjowe a górne oczkowe o oczkach fi 12mm i się teraz zastanawiam czy nie lepiej zainwestować w drugie sito żaluzjowe i wstawić je zamiast tego oczkowego czy lepiej kupić sita oczkowe kilku wielkości ? Chodzi mi czy będzie jakaś różnica w czystości zboża, oczywiście zboże będzie dodatkowo przechodzić przez tryjer/bukownik który jest w kombajnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaFaL47    11

Witam , kupiliśmy dronningborg d3000,i potrzebna jest instrukcja obsługi albo schemat elektryczny bo katalog części kupiłem instrukcji nigdzie nie mozna dostać. jest coś kombinowane z elektryko , działa nawiew na włączonych światłach na długich bez świateł nie che działać na skrzynce z bezpiecznikami są porobione jakieś mostki . jak by komuś było potrzebne uszczelnialismy wariator jazdy części z agro Parts24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubst    0

Witam ma pytanie kupiłem nowy moduł od załączania młocarni i teraz na odpalonym silniki a wyłączonej młocarni zauważyłem ze ten moduł co chwilę steruje tym siłownikiem wydajne mi się z na załączonej młocarni powinien w tedy bo naciąga pas od młocarni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Ja mam katalog części do d3000 i tam są schematy elektryczne tylko tego w  cholerę jest. Które układy Ci wysłać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaFaL47    11

witam elektryka już ogarnięta , teraz mam drugi problem, koło pasowe od podajnika ziarnowego przy silniku było kiedyś uszkodzone i ktoś to krzywo pospawał i strasznie owiewa jest tam bardzo ciężki dostęp nie wiem jak do tego się zabrać , czy wymontować cało czyszczalnie z podajnikami ,czy łożyska na wałku i cofnąć wałek i zdjąć koło,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
3 godziny temu, RaFaL47 napisał:

witam elektryka już ogarnięta , teraz mam drugi problem, koło pasowe od podajnika ziarnowego przy silniku było kiedyś uszkodzone i ktoś to krzywo pospawał i strasznie owiewa jest tam bardzo ciężki dostęp nie wiem jak do tego się zabrać , czy wymontować cało czyszczalnie z podajnikami ,czy łożyska na wałku i cofnąć wałek i zdjąć koło,

Wrzuć fotę jak to tam wygląda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam piór oraz drutu sita do kombajnu MF27. Wymiary

Pióro sita 215 mm
Drut 4mm ok 135 cm

Ma ktoś może dobry sklep z częściami do starszych MF? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
5 godzin temu, barczjano1988 napisał:

Witam szukam piór oraz drutu sita do kombajnu MF27. Wymiary

Pióro sita 215 mm
Drut 4mm ok 135 cm

Ma ktoś może dobry sklep z częściami do starszych MF? 

Jesli chodzi o części to polecam Bekiego. Co do sit.. Nie próbuj kupować od AB metal. Lepiej dołożyć  trochę.. Jak chcesz piora i druty to sprawdź czy np od bizona się nie nada coś a jak nie to szukaj kogoś z rozbiórki kombajnów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilka    0

Witam posiadam D7200 mam problem z uslizgem pasa młocarni 

Pas jest nowy 

Ale gdy maszyna nie pracuje pociągając za pas ręką robi się luz na dużym kole wariatora 

Edytowano przez Kilka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj