Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

ftl    17
3 godziny temu, tomaszt135 napisał:

Pierwszy sezon zacząłem ciąć d3000 rzepak. Ustawiłem wialnie na 750 obrotów, bukownik 5 obrotów, sito 4mm i nasiona lecą mimo wszystko z dużą ilością resztek. Zwiększenie obrotów wialni powoduję więcej strat. Górne sito mam zwykłe ( nie żaluzjowe ). Czy ktoś ma wiedzę, co można zrobić żeby lepiej odwiewało? Czy sito żaluzjowe polepszyło by sprawę? 

Spróbuj zostawić trochę dłużej ziarno w bukowniku i zwiększ na nim wiatr. Teoretycznie w tryjerze powinieneś mieć sito z otworami pod rzepak. Jeśli masz duże resztki to może zmniejsz jeszcze szczelinę między klepiskiem a cepami. Może to coś pomoże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

Witam wszystkich mam pytanie do posiadaczy dronka 3000 . na jakich ustawieniach kosicie pszenzyto i pszenice choddzi o kierownice wiatru ustawienie sit i obroty wiatru. mam problem ze jak przymkne sita to zboze wywala tyłem na moj rozum chyba zbyt duzy wiater a jak otworze minimalnie to dolne sita te otworowe zapchane klosami i w zbiorniku dosc brudno. to beda jego pierwsze zniwa u mnie dla tego prosze o pomoc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luke16    135

Pytanie za 100 punktów czy w D1200 i pochodnych jest kontrolka ładowania? Próbujemy go przerobić na alternator i mamy problem ze znalezieniem kontrolki... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panbomba    0

To normalne że w dronningborgu 3000 tak " chrubocze " skrzynia ?. Jeszczy strasznie głównie na wstecznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

@piotrkrk25 Wiesz co coś zrobiliśmy niby było ok że równo był. Ale po przepracowaniu 10ha widać że znów dzieje się to samo co kiedyś, co prawda nie w takim szybkim tempie ale jednak. Czyli po prostu ściąga go na lewo i na tyle już obcina zawleczkę znów ... Już sam nie wiem jak to ugryźć :/

@Panbomba co mam rozumieć przez chrubocze :D Ale normalnie podczas jazdy ? Mi się wydaję że raczej to nie normalne, u mnie cichutko tylko słychać zwolnice. Wiadomo im szybciej tym bardziej taki charakterystyczny dźwięk. Ale żadnego chrobotania itp nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. mam pytanie do użytkowników kombajnu dronningborg 7000. czy ustawialiście kombajn do młócenia zboża według instrukcji? bo planuje kiedyś taki eksperyment zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KasiaS    0

Dronningborg 1200. Kombajn mam już kilkanaście lat i w tym roku już 3 razy zerwało mi pas jezdny. W tym roku przed sezonem został wymieniony bo był już kiepski. Po przejechaniu ok 1000 metrów  na próbę  było ok. Następnego dnia ok 300 metrów koszenia i pas zerwany. Po wymianie podobna odległość i znów zerwany. Kolejna wymiana i wykoszone jakieś 2 km po długości i znów zerwany. Co może być powodem. 

A czy ktoś może podpowie gdzie kupić koło pasowe skrzyni biegów?   

Edytowano przez KasiaS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

Słuchajcie mam  mf29  wiadomo odpowiednik tej że marki, mam problem z zegarem obrotów wentylatora, nie działa. Dobrego kupić  niestety nie idzie. Macie jaką propozycje czym go zastąpić.

Druga sprawa  to może macie jakiś poradnik  jak  regulować te kombajn. Dopiero kupiłem  i się uczę.  Pszenica którą   kosiłem miała niestety dużo odpadu... Jak dałem większy wiatr był postęp, jak  przełączyłem    wentylatory z 1 na 2   był lepiej, ale bez regulacji. 

Następna sprawa jakie obroty powinien mieć bęben ?  w pszenicy miałem około 6- 7 tys na zegarze.. a jak powinno być? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Co do licznika obrotów wentylatora to można zainstalować coś takiego

https://allegro.pl/oferta/tachometr-cyfrowy-miernik-obrotow-obrotomierz-led-9466710590

montaż banalnie prosty, choć ja bym wiatr ustawiał na czuja. Co do obrotów bębna ta rozumiem że masz na myśli młocarnię i tam raczej nie da się ustawić aż tak wysokich obrotów jak 6-7 tys. więc chyba raczej masz ustawione 600 - 700 obr/min. Do większości zbóż powinno się ustawiać na 1100-1300 obr/min. jedynie owies jakieś 1000 obr/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60
1 godzinę temu, piotrkrk25 napisał:

Co do licznika obrotów wentylatora to można zainstalować coś takiego

https://allegro.pl/oferta/tachometr-cyfrowy-miernik-obrotow-obrotomierz-led-9466710590

montaż banalnie prosty, choć ja bym wiatr ustawiał na czuja. Co do obrotów bębna ta rozumiem że masz na myśli młocarnię i tam raczej nie da się ustawić aż tak wysokich obrotów jak 6-7 tys. więc chyba raczej masz ustawione 600 - 700 obr/min. Do większości zbóż powinno się ustawiać na 1100-1300 obr/min. jedynie owies jakieś 1000 obr/min.

masz rację,  zły przelicznik  ;) 

To jeszcze  tylko pytanie o jedną rzecz. Z boku z prawej strony jest  podajnik gdzie można sprawdzić w jakim  stanie jest   zboże  które aktualnie kosze., klapka jest otwierana z kabiny wajchą.  Czy da się to jakoś zablokować żeby tam  zboże nie  leciało cały czas?! bo z tego co widziałem  tam  ciągle , leci zboże. , mało bo mało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Nie miałem do czynienia z twoim modelem, ale z tego co piszesz wnioskuję, że ta klapka jest od sprawdzania co leci w kłosowniku. To nie jest ziarno które leci do zbiornika, a ziarno które nie przeszło przez sita i wraca powrotem na młocarnię. Jeśli tak jest i leci Ci tam dużo ziarna to znaczy, że albo masz za mocno zamknięte sita albo za duży wiatr bo na podajniku kłosowym powinny lecieć głownie niedomłócone kłoski i nieoplewione ziarno. Jeśli dużo ziarna wraca kłosownikiem na młocarnię to młocarnia to ziarno rozbija na połówki i wtedy masz w zbiorniku ześrutowane ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Sprawdź sobie ustawienia bębna młócacego względem klepiska. Jesli masz dużo niedomłotów to albo zbyt małe obroty bębna albo za duża szczelina między bębnem a klepiskiem. 

Co do licznika obrotów to Jelsi jest taki sam jak w MF27 to może coś mógłbym poradzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60
1 godzinę temu, ftl napisał:

 

Co do licznika obrotów to Jelsi jest taki sam jak w MF27 to może coś mógłbym poradzić. 

Jaka propozycja? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Prawdopodobnie masz skrzynkę odbiorcza zapełniona. Nie można wiadomości wysyłać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witm

Witam wszystkich zakupiono kombajn Dronninborg D3000 i to pierwszy sezon wczoraj pierwsza próba i wszystko ok, dziś dalej działamy Niestety posiadam instrukcję obsługi tylko w języku niemieckim może ktoś podesłać chociaż w języku angielskim? Z góry dzięki za pomoc.  Email: wrcopel@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

pomocy,    dziś podczas koszenia zauważyłem że     samoczynnie spadają mi obroty   bębna młócącego, co jakiś czas muszę go przyspieszać na  te 1300 ,   gdzie  szukać przyczyny awarii? Wycieku oleju nie widać,  gdzieś  jest jakiś zawór hydrauliczny ?  

Druga rzecz  zdarza mi się że..słoma jest w zbożu,  co powinienem podregulować , żeby nie było takich niespodzianek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Obroty bębna młócacego zależne są od wariatora ktory napędzany jest hydraulicznie. Jeśli nie trzyma ci obrotów to mussisz niestety kupić uszczelniacze i robić. Co do słomy.. Słoma zazwyczaj wpada pod koniec ciecia Zboża w momencie zmniejszania gazu. Druga opcja to taka że masz za mały wiatr na wiqlni, trzecia opcja to zbyt wysoko otworzone sita 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAD80    2

Witam, takie pytanko - Dronningborg D-3000 wolno działa wariator, gdy sie przesuwa dzwignie w połozenie zając czy analogicznie zółw to bardzo wolno ( długo) przyspiesza albo bardzo wolno zwalnia, trzeba dłuższy czas trzymac tą dżwignie, ktoś sie z tym spotkał? co może byc przyczyną? dosłownie stało sie to nagle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z załączeniem hederu w MF 31. NIe podaje napięcia na silnik siłownika ale na krańcówce jest. Ktoś wie gdzie szukać przyczyny? Siłownik elektryczny sprawdzony działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Sprawdź bezpieczniki. Następnie sprawdź czy nie wypiął się jakiś kabelek np przy włączniku, przy kostce. Przeanalizuj cały przebieg kabla od siłownika do konsoli. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

@BAD80 U mnie od pewnego czasu sam się popuszcza tak jakby, sam zwalnia i też tak jakby dłużej przyśpiesza. A cieknie Ci z niego? u mnie coś tam się sączy i chciałbym go w najbliższym czasie uratować. Ale ktoś pisał że jest problem z dobraniem tych uszczelniaczy więc dlatego się wstrzymałem z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Witam. 

Czy posiadacie czujniki strat ziarna na sitach i wytrzasaczach? Poszukuje informacji o sposobie jego montażu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
10 godzin temu, ArturGrzybowski napisał:

ja ma czujniki ale tylko na wytrzasaczach . jak znajde gdzies listwe na sita to zaloze bo mam kable .

 

A mógłbyś porobić zdjęcia i podrzucić na maila? Interesuje mnie montaż. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj