Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotrkrk25    79

Najprawdopodobniej wysypały się łożyska lub obudowy łożysk pod kołem pasowym z targańcem. Siedzą tam standardowe  łożyska bodajże "205" w takiej rzadko spotykanej obudowie blaszanej dwuczęściowej(coś takiegohttps://lozyskaplock.pl/pl/oprawylozyskowe/50688-oprawa_samonast-_blaszana-_pp205-_ucp205_.html?search_query=pp205&results=1). U mnie właśnie te obudowy się rozsypały. Kupiłem nowe to wytrzymały jeden dzień i też popękały, to kupiłem w obudowie żeliwnej (takie coś https://allegro.pl/oferta/lozysko-w-obudowie-kolnierzowej-ucp-205-kompletne-7767599922?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_ogród&ev_adgr=Narzędzia+ogrodnicze+oraz+nawozy+i+preparaty&gclid=Cj0KCQjwlN32BRCCARIsADZ-J4tzZthliIz-4mqw1fMNcEhxYkrnfBZdCxulWYTbdWZFovSGF6GBRwYaAnpkEALw_wcB) i trzymają do dziś. W żeliwnej obudowie trzeba tylko poprawić otwory montażowe bo nie pasują do oryginalnych otworów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Drugi problem który się tyczy d3000 to na jesieni kosiliśmy soję dość zielska było, w pewnym momencie nam korzeń wpadł na bęben i zablokowało... Przy okazji zauważyliśmy że na przenośniku pochyłym w tej części zaraz przy bębnie strasznie owijało nam zielsko i widać było że lekko tam już jest to wyrobione. Na pewno łańcuch jest do wymiany bo naciąganie go już prawie się kończy. Mieliście taki przypadek kiedyś? Coś tam jest nie tak na pewno ale co :/ odjeżdżać podajnikiem i sprawdzać czy dać sobie siana? I mam pytanie czy ten czujnik przy słupku od wysokości hedera to ma działać na zasadzie że rozłącza hydraulikę jak się go wciśnie? 

Nie zauważyłem odpowiedzi kolego dziękuje, czyli mówisz żeby od razu przerobić na łożysko ze smarowaniem to masywniejsze? W tym kombajnie sporo jest bez obsługowych łożysk, fakt wolałbym żeby było już więcej jednak do smarowania chyba zawsze to inaczej jak się smaru mu tam da. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Te łożysko w żeliwnej obudowie też jest samosmarne, a ta kalemitka to w zasadzie tylko za ozdobę robi. Porównywałem te blaszane obudowy z oryginalnymi i doszedłem do wniosku, że pękają one bo nie mają dodatkowych przetłoczeń, które są w oryginalnych obudowach. Z przeróbką większych problemów nie miałem, jak dobrze pamiętam to musiałem rozwiercić fasolki coby dopasować otwory. Przy składaniu zwróć uwagę żeby koła kasowe nie tarły o osłony łożysk bo jak dobrze pamiętam to musiałem chyba trochę zeszlifować obudowy łożysk bo tarły o koło pasowe te mniejsze z lewej strony. Z podajnikiem pochyłym problemów nie miałem to nie podpowiem. Wymieniałem w nim tylko jedno pęknięte ogniwo to wiem, że pasuje od Claasa. Mnie w tym podajniku dziwi to, że listwy poruszają się bezpośrednio po blaszanej podłodze, a nie po ślizgach. W hederze na wlocie na podajnik jest też taka osłona co zasłania część wlotu od góry. Może nie masz tej osłony i Ci podaje materiał na oś podajnika.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panbomba    0

Hej, kolejne pytanie. Leje mi wspomaganie kierownicy. Robił już to ktoś z was ? Dużo z tym zachodu ?.

IMG_20200604_140853.jpg

Edytowano przez Panbomba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Dzięki kolego jak będę wykonywał naprawę to najwyżej będę pisał wtedy jak będę miał problemy. 

Z tym orbitrolem to nie ma innej opcji jak go wymontować rozkręcić i wymienić uszczelniacze, nic innego do głowy mi nie przychodzi 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Posiadam książkę z częściami, zależy co Ci trzeba ale mogę podesłać zdjęcia skrzyni ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bucakinkoo    0

Najlepiej jak byś mógł wysłać mi wszystkie zdjęcia które są o skrzyni biegów.

Zmieniłem zębatki i coś chyba źle złożyłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3600    0

Witam wszystkich. Jestem tu nowy, niedawno zostałem posiadaczem kombajnu Dronningborg 3600. Nie działają mi w nim kierunkowskazy i kilka kontrolek. Po dostaniu się do bezpieczników okazało się, że sporo kabli jest powyciąganych i sobie wisi :( Czy ktoś posiada schemat instalacji elektrycznej do tej rodziny kombajnów 3000, 3600, 3800, 4000, 4500? Za zdjęcie byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Witam, w Danii wypatrzyłem taki oto kombajn. Po wstepniej rozmowie wynegocjowałem 106 000 koron czyli 63 k zł. O co mogę jeszcze zapytać, lub o jakie zdjęcia poprosić by dało mi lepszy obraz tej maszyny. A jak pojadę na oglądanie to an co zwrócić uwagę.

https://www.guloggratis.dk/maskiner/landbrugsmaskiner/mejetaersker/annonce/47947850-dronningborgd7500powerflow

 

 

 

1592286542260.png

Edytowano przez lukaschels
chce usunać tą grafikę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Dopytaj o ilość mht przepracowanych. Ile ha przerobił, czy wszystkie czujniki działają. To masz w Unicontrol tzn. określone prędkości podajników, wytrząsaczy, silnika, temp oleju, poziom oleju w hydrostacie jak i jego temp, Zdjęcia cepów, klepiska, sit dolnych i górnych, zdjęcie łopatek tryjera, pasów w jakim stanie są, zdjęcia łopatek,łańcucha, kół zębatych w podajnikach kłosowym, ziarnowym, Jakie listwy w podajniku pochyłym. Najlepiej jechać i obejrzeć dokładnie, Przejechać się nim, obejrzeć wszystko dokładnie, W jakim stanie są wytrząsacze, czy nie ma na nich luzów. Czy zwolnice się nie pocą. Bardzo ważną sprawą w tych kombajnach jak i w MF są zwrotnice w tylnej osi.

W hederze masz taśmy które świetnie pracują w rzepaku ale i w zbożu. W jakim stanie one są, czy nie dziurawe, łatane itp. Dobrze byłoby sprawdzić luz na główce kosy, bagnety, noże, czy cofanie gardzieli jest sprawne, czy nie ma wycieków na złączkach.

Ogólnie jest mnóstwo rzeczy do sprawdzenia. Jeśli będą wady to wiadomo wiąże się z kosztami. Jak będzie problem z Unicontrolem to mogę pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

a jak ma się on w odniesienie do serii 4500 dużo mniejszy? Szukam czegoś za bizona na 50 ha, patrze też na classy 76-86  i MF 32-34 i NH TX 34 (maks 80 k zł)
Masakra szukanie te kombajny sa tak inne od Bizona że to głowa mała,  a najlepsze to że gdy je oglądam to myśle czy łatwo gdzieś tam wejśc i cos wymienić xD

Edytowano przez lukaschels

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

3000-4500 nie są skomplikowane, mają nawet parę podobieństw do bizona :P I szczerze to jest prostszy kombajn niż mi się wydawał na początku ;) Na 50ha 4500 by spokojnie wystarczył, ale patrząc na ceny 4500 które dorównują serio 7000 7200 lepiej chyba brać 7000 7200 tylko one już mają trochę elektroniki itp. 4500 są bardziej mechaniczne. Z instalacji w książce to mam tylko tyle... za dużo to raczej nie pomoże. Jedynie mogę zdjęciami co i jak u mnie podpięte pomóc 

104191314_259834681974060_6560418497614513015_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Ja jestem posiadaczem Massey Ferguson 27. To jest ta sama rodzina co Dronningborg i Case Dania. Jest to prosty kombajn z niewielką ilością elektroniki która do funkcjonowania sprzętu nie jest potrzebne lecz ułatwia pracę. Kombajn D7500 wg mojego zdania jest wart większej uwagi niż D4500. Wpisując dane techniczne  w google to dużo bardziej wydajny jest ten pierwszy. Nie ma co porównywać do Bizona, dużo mniejsza awaryjność, dużo większa wydajność, możliwość koszenia motylkowych(koniczyna,facelia czy rzepak) bez  dokładek/nakładek.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Zastanawiam się dlaczego one są relatywnie tanie, w stosunku do tego jak wyglądają. Claas w takiej cenie jest obity albo malowany. Chodź z drugiej strony części mam w bród niedaleko domu. Najbardziej podoba mi się Heder power flow bo nie trzeba stołu a i czasami w zbożach się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Kłóciłbym się że przy normalnych hederach też nie trzeba stołu, bo ja w d3000 koszę rzepak i stary są nie wiele mniejsze niż w kombajnach ze stołami ;) Cena może jest taka dlatego że ich już nie produkują itp. claasy mają upośledzone ceny ... Ja my szukaliśmy to dominator 48 58 to była cena chora po 80 tyś nie raz a d3000 idzie za połowę ten ceny dobrego kupić także co kto woli :D  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Zgodzę się z tym stwierdzeniem. Ważna jest odległość bagnetów ze stalkami od ślimaka w hederze. W Bizonie jest dość blisko więc straty przy rzepaku będą. System power flow jest fajny bo ładnie Ci układa zboże na stole i lepiej zabierają palce ślimaka. Mniejsze ryzyko zablokowania się zboża. Jeden minus to taki że uszkodzenie tego materiału to dość duży koszt. Na szczęście jest podzielony więc można elementami wymieniać

Co do Claasa. Fajne sprzęty, mało awaryjne ale jak się zj**... to duże koszta. Nawet te małe compacty muszą mieć oryginalne pasy bo na zamiennikach nie idą. W cenie niejednego Claasa możesz kupić fajnego MF czy Droningborga. Części są dostępne, nie ma większego problemu. Osobiście tak jak wspomniałem mam MF 27 od 4 lat, Jedna większa awaria to łożyska na bębnie młócącym. Reszta "gites malina"! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Podkładkami na kole pasowym młocarni i odrzutnika ,Nad kołami pasowymi powinna być naklejka i tam pisze ile podkładek na którym kole i jakie sa obroty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panbomba    0

Potrzebuje pomocy w uregulowaniu skrzyni biegów w dronningborgu 3600. 1wchodzi ładnie , wsteczny czasami a 2 i 3 prawie w ogóle. Zacząłem od nasmarowania linek ale nie dało to efektu. Pomoże ktoś ?. Może trzeba podregulowac te linki ?

IMG_20200619_121045.jpg

IMG_20200619_121059.jpg

IMG_20200619_120904.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Nigdy tego nie ruszałem i nawet nie wiem co jak, ale jedyne co mi przychodzi na myśl to wyciągnąć linki czy coś zrobić żeby zobaczyć w jakim kierunku poruszają się na danym biegu i wtedy to jakoś regulować i próbować chociaż na sucho czy wchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Sprawdź czy masz olej w skrzyni biegów. Jeśli jest to go wymień. Jeśli to nie pomoże to walcz z linkami.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panbomba    0

O widzisz, może masz i rację że stary olej w skrzyni i ciężko biegi chodzą. A jaki olej do skrzyni polecacie ? I ile litrów tam tego oleju wchodzi ?

Edytowano przez Panbomba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj